ФУДБАЛЕРИ КАЈГАНЏИИ!

Кој ќе победи - пие пиво на гага?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Acid напиша:
САБОТА, 18 часот. Не спомнувајте (можни) други датуми, само создавате конфузија. Си стои во топикот од колку саат ќе почнат да губат јузерите (лузерите).
We'll just see about that.If you got an ass,I'll kick it!:zlo:
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Ајде и ја доаѓам да ве напраам парче:zlo::zlo::pishtoldz
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Thief напиша:
Доаѓам милијарда посто, договорено е.

П.С.
А, бе, од кога сум станал админ, а не ми кажувате?! :) Или знаете дека сум к`о Пеле, па за фудбалски админ ме сметате. :):):)
Sakas da mi kazes deka ne doagas na :3: pijanka u petok. Ili samo nacucan mozes da igras football.
Acid koj e uslovot za Tif.
3 gola za moderator, 7 za admin?
A sto ako si dade avtogol ide na ban?

off....
na koja pozicija ke brani Vardarce? :vozbud:
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
okej јас се приклучувам во тимот на јузерите така да се гледаме во сабота во 6 , админи спремајте пари за пиво хахахаха
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
И ја се пријавувам, па ондак се гледаме у субота :zlo:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Aх шо ми напраивте, треба пари за нови патики да пљуснам сеа, ги искинав на последниот натпревар против XMKD :)
А и не сум играл од тогаш, али ќе свртиме една контролна во маало со Бушав, Ејсид и УрбанМувер.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Јас не купувам нови, имам едни нови, ама не ми легнуваат на нога за фудбал. :( Нема да ме гелдате во патики, ќе ге земам оние што ми носат среќа, иако ми се малку потскинати, ама се надевам дека суеверието што го имам во однос на нив ќе ми помогне, макар и бос да играм на крај. :)

Ејситче, ќе се чекаме низ центар, бе, мајка, не е проблем. Само некое место што го знаат и сељаци. Уствари, ќе влезам у такси и ќе му речам да ме вози на местото кај што треба да се најдеме. ;)

Јаковчо... ако не се нацуцам у петок, не можам да играм у сабота. Карантин кај мене не пали. :) И, баш ме интересира условот колку гола е. :):):)
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Леле па јас тек сега ја гледам темава малце каснам али нема везе јас сум си расположен за фудбал како и секогаш така да идам 100% и народе се глеаме тогаш во сабота во 18-00 на игралиштето во ЈБТ а за кој ке победи не знам само сакам да биде квалитетен и интересен натпреварот а после дружба ке си има како и стално на клупи со пивце и кикирики.....:icon_lol:

:eek:lee:

Мистичен напиша:
Aх шо ми напраивте, треба пари за нови патики да пљуснам сеа, ги искинав на последниот натпревар против XMKD :)
А и не сум играл од тогаш, али ќе свртиме една контролна во маало со Бушав, Ејсид и УрбанМувер.
Ајде може дајте деновиве пред големиот настан:) кога ке бидете слободни на малото теренче да удриме едно фудбалче наша екипа да потренираме малце да се уиграме повеке.......
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Ако „вртите” во петок, сторете ми абер, да дојдам да ве научам кои сте и како играте, да потренираме ;), соиграчи пресветли мои. :)
И, дајте да облечеме маици во иста боја, да не си дадам автогол како Марјан Ѓуровски во спотот радиски од ВМРО-ДПМНЕ. :)
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Thief напиша:
Ако „вртите” во петок, сторете ми абер, да дојдам да ве научам кои сте и како играте, да потренираме ;), соиграчи пресветли мои. :)
И, дајте да облечеме маици во иста боја, да не си дадам автогол како Марјан Ѓуровски во спотот радиски од ВМРО-ДПМНЕ. :)
Е ајде кажувајте што боја да облечеме јас предлагам црвена или црна зошто дресовите ми се во тие бои хехе али и да одберете друга ке се снајдам само на време да се каже......
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Kaко им одговара, нека кажат и другите: бели маици сите имаат, а не е проблем и за црна, па предлагам во една од овие две бои да се униформираме ниЈа. :)

П.С. Кој брани од кај нас? ;)
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Bobane....zapamti. Kaj sto ke stojat Acid, Misticen, Urban Muver...natamu NE SMEES DA SUTIRAS. OBRATNO od niv ke trcas. Ako nekoj od juzerite ti vikne Op Op...podaj mi...ne gi slusaj lazat komunistine....
I pazi se od Lou....germanska skola e on aj ti....

Dresovite treba da vi bidat vo ZOLTA BOJA
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Гледач треба и да се пријавам и за гледач епа ако треба еве доаѓам ххаа
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Немам ништѕо жолто дома, не зезај. :(

Јаковче,
ќе дојдеш да ни бидеш мажоретка (или: мажуретка... како е точно? Мацеее!!!)? :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
abe duffy ako dojde i jas doagam zaedno so gagi i jack inace ne doagam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom