ФУДБАЛЕРИ КАЈГАНЏИИ!

Кој ќе победи - пие пиво на гага?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Падна договорот!

Во сабота во 18 часот на игралиштето во гимназијата Јосип Броз - Тито (маршалот) ќе се одигра ревијален (демек, уствари нозе ќе кршиме! :vozbud:) натпревар помеѓу јузерите и администрацијата (модератори и администратори) на Кајгана!

Тука ќе се одвива пријавувањето.

И, бидејќи многу работи се променија откако (активно) игравме минатата сезона и дојдоа многу нови членови, овој пат, во екипите нема да има исклучоци. Значи, сите што се администратори и модератори ќе настапуваат исклучиво во нивната екипа (нема да ви позајмуваме играчи...), а сите членови на форумот ќе си направат свое тимче. Нормално, ако нема доволно мод-администратори да играат во едната екипа - ќе земеме некој да игра од наша (пр. Гижо...).


Од админите и модераторите ќе настапат:
Acid
Мистичен
Urban_Mover
Гижо
Thief` (треба да потврди)
Jakov (очекуваме потврда)

Од екипата на форумските јузери (читај: фудбалските јузери) ќе настапат:
Бушав
Батистута
Кои други?


Ајде, пријавувајте се. За сите ќе има место да влезат во игра.
Имате уште неколку дена да оформите добра екипа, во спротивно - собирајте пари за пиво. :zlo:

Нормално, публиката е добредојдена. :eek:lee:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Јас сум пишан таму ама еве официјално пак да си кажам дека доаѓам и играм

Админи пазете се,че ве скинимееее
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
ako nemate igraci (juzerite) ke dojdam...ako ima dovolno ja ke si gleam ang-ecu i ke pijam pivce za pobeda na ecu
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Еве некои фотки од изминатите натпревари. Ова конкретно е од натпреварот против XMKD, кога ги „искинавме” со 9:2 :vozbud:



















 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Сте го утнале терминот, игра Англија ем тоа 1/8 финале :)
Да беше кој било друг термин ќе дојдев.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Боље ќе играм, отколку да гледам.
Ама како и да е, терминот е презакажан за во сабота на барање на повеќе членови.



Фала на Офчар за плакатот. :)

Иначе, последната победа која ја забележаа јузерите (лузерите) беше дури во Јануари 2006-та. Победија против администраторите со 7:3! Има печатна грешка на семафорот (со него на времето управуваше gerard), ама не е тоа толку битно...:pos:

 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Batistuta напиша:
Сте го утнале терминот, игра Англија ем тоа 1/8 финале :)
Да беше кој било друг термин ќе дојдев.

не какај сега, ако треба ке донесеме и телевизорче на терен и таман после со пивце,

ај таман и ја се решив да се пријавам во "смртниците", така да може и мене да ме урачунате.

ацид теши си се ти ако сакаш и колку сакаш , али ке изгубите Ч)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
SteF напиша:
не какај сега, ако треба ке донесеме и телевизорче на терен и таман после со пивце,

ај таман и ја се решив да се пријавам во "смртниците", така да може и мене да ме урачунате.
Во сабота тогаш... Ама добра ти е идејава за телевизорчето. :tv:
Тоа може да се изведе. Од кај Урбан_мувер може да се пушти кабелче до клупите долу, таму може да гледаме фудбал. Од колку почнува Англија во недела?

Кажувајте како е подобро (заради фудбалот, не заради вас!) - да играме во недела во овој термин, или во сабота?

SteF напиша:
ацид теши си се ти ако сакаш и колку сакаш , али ке изгубите
Стеф..
И Батистута и Урбаниот можат да ти потврдат дека сум во форма.
Така да, почни уште од сега да собираш пари за пиво. Има доста жедни администратори! :)

Dolphin, ти ќе браниш за јузерите или ќе играш од наша?
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Acid напиша:
Стеф..
И Батистута и Урбаниот можат да ти потврдат дека сум во форма.
Така да, почни уште од сега да собираш пари за пиво. Има доста жедни администратори! :)

Dolphin, ти ќе браниш за јузерите или ќе играш од наша?
немај гајле, не сум таков човек, ако тепате и пиво и рука ви давам,

него дај малце да ги охрабриме јузерите:

ДАЈ ПРИЈАВЕТЕ СЕ, НА ФОРУМОВ КЕ ГИ ТРПИМЕ АЛИ НЕ И НА ФУБАЛСКО ПОЛЕ. :pos::pos::pos:
до франкештајн (слушам добро играш) и до батистута (ке ја пратиме утакмицата дур играме) и бушав (за тебе не сумљам, знам како играш), low weed (дојди ке се менуваме) и до сите останати јузери !!!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Мене ми одговара и сабота и недела,само да се собереме и да се игра добар фудбал.

Acid напиша:
Стеф..
И Батистута и Урбаниот можат да ти потврдат дека сум во форма.
Така да, почни уште од сега да собираш пари за пиво. Има доста жедни администратори! :)

Dolphin, ти ќе браниш за јузерите или ќе играш од наша?
Џабе ти е бе.Јас назад ќе играм,нема да мрднеш хахахха
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Може да пријавам две слатки девојчиња кои искрено би пукале сеир?:pipi:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
BusHav напиша:
Џабе ти е бе.Јас назад ќе играм,нема да мрднеш хахахха
Ти нема да мрдаш, така да, лесно ќе ми биде да ви го избушам голманот.:vozbud:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Гласав дека админите ќе тепаат секако ... него сака некој кладба? Гледам повеќето сте за јузерите, затоа ... :pos2:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Acid напиша:
Падна договорот!

Во сабота во 18 часот на игралиштето во гимназијата Јосип Броз - Тито (маршалот) ќе се одигра ревијален (демек, уствари нозе ќе кршиме! :vozbud:) натпревар помеѓу јузерите и администрацијата (модератори и администратори) на Кајгана!

Тука ќе се одвива пријавувањето.

И, бидејќи многу работи се променија откако (активно) игравме минатата сезона и дојдоа многу нови членови, овој пат, во екипите нема да има исклучоци. Значи, сите што се администратори и модератори ќе настапуваат исклучиво во нивната екипа (нема да ви позајмуваме играчи...), а сите членови на форумот ќе си направат свое тимче. Нормално, ако нема доволно мод-администратори да играат во едната екипа - ќе земеме некој да игра од наша (пр. Гижо...).


Од админите и модераторите ќе настапат:
Acid
Мистичен
Urban_Mover
Гижо
Thief` (треба да потврди)
Jakov (очекуваме потврда)
Од се срце заблагодарувам на поканата да настапам во првиот тим, ама јас копачките ги обесив на клинците заедно со Кантона.
Можам победничкиот пехар да го предадам, нормално водејќи под рака две “кајгана риби“ еве Дивајн и уште една (чекаме пријава).
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
ja moze ke bidam vo publikata
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom