Уапсен Мијалков во Белград?

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.500
Поени од реакции
7.597
Настрана муабетот дека е нелегално тоа што го направил и што успеал да пројде на нашиот аеродром.
Сериозно мислиш дека типот носел хируршки ракавици во себе? :icon_lol:
Во куферот носел , а ако навистина само ја грабнал торбата , каде ги употребил хируршките ракавици? :unsure:

:D[DOUBLEPOST=1445287400][/DOUBLEPOST]
какви се тие хируршки нараквици?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Во куферот носел , а ако навистина само ја грабнал торбата , каде ги употребил хируршките ракавици? :unsure:

:D[DOUBLEPOST=1445287400][/DOUBLEPOST]

Ок, ајде да се спуштиме на курир ниво. Нема проблем.
 
E

Epsilon

Гостин
Во куферот носел , а ако навистина само ја грабнал торбата , каде ги употребил хируршките ракавици? :unsure:

:D[DOUBLEPOST=1445287400][/DOUBLEPOST]
Брат овие нараквици се купуваат и на други места, еве пример јас ги користев додека работев во фабрика за преработка на пиперки.

Откај знаеш може одел 3та смена на дневница работел негде во некоја фабрика!
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.500
Поени од реакции
7.597
Брат овие нараквици се купуваат и на други места, еве пример јас ги користев додека работев во фабрика за преработка на пиперки.

Откај знаеш може одел 3та смена на дневница работел негде во некоја фабрика!
И тоа што викаш , можеби отишол во некоја месара да помогне , ете и пиштол и нараквици.
 
M

Moon Child

Гостин
Не гледам зошто би ги понел од Скопје, кога може да ги купи и таму, тоа е работата :toe:
Не дека не веруваме...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Пa Хрвaтскa е еднa oд нaјскaпите земји вo ЕУ зaтoa oд тукa си нoсел рaкaвици. Не е oн рaсипикуќa кaкo шo гo мислите сите, демек бoгaт бил пa ќе се рaсфрлa сеa сo пaри. Си штеди чoвекoт, зaтoa и си имa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.906
Поени од реакции
15.879
абе човекот го тестирал аеродромското обезбедување во Скопје и Белград, во план му било и тоа во Загреб ама не му ја дале и таа можност :D...
а такви тенки ракавици во американските тв серии користат когаа пукат да нема барутни честички на рацете и отисоци на пиштолот... но тоа е глупо ако е пиштолот пријавен
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.297
Поени од реакции
5.871
Незнам зошто се крена волку многу галама околу случкава... Многу нормално е во СК на аеродром никој да не го претресе и провери а исто така и многу нормално е во Србија да го пуштат како од шала Вучич е ист калибар политичар како и Николче па така и во "комшии" речиси насекаде. Балканот е криминално поврзан во целост. А од каде му, зошто му на Мијалков оружје тоа е веке претерано прашање... Човекот има седумнаесет оружја во лична сопственост башка во овој период кога највеке им гори под нозете од што се наплашени и од физички напад си носи и пиштолче. Иначе да си знаете дека Сашета Мијалков има и по тајните служби и службеници врски пријателски во Србија уште од девеесетите кога им продавал материјал од воено разузнавање на Србите, нема врска што истите они го ликивдирале татко му на пример.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Мене ми зедоја џебно ноже за на вештачење, а уствари со истото си љупам јаболка. Случајно така сум го заборјал во јакнана, зато се чудам кај Горде на продавница зш ми дават по еден најлон јаболка а денар ми немат побарано:toe:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Човекот има седумнаесет оружја во лична сопственост
Или има или позајмува од АРМ или МВР :D, за релаксација


(Од 2:00 минута па натаму на видеото)

Некако не ми изгледа дека пука од неговата Берета
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.297
Поени од реакции
5.871
Или има или позајмува од АРМ или МВР :D, за релаксација


(Од 2:00 минута па натаму на видеото)

Некако не ми изгледа дека пука од неговата Берета
Така некако хахахаха а по атмосферава и муабетов и како троа :pijanco: да е. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom