Уапсен Мијалков во Белград?

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Јас сум уште заглавен на првата, некако прекомплицирана ми беше. :D Ама ако е вака, ќе и дадам шанса!
Ако ти се прекомплицирани книгите на Дитас, тогаш печен си за министер за транспорт и врски. :D
За тебе само религиозна етика за учење. :D
Прочитај ја, арна е за Белизе на плажа кога ќе се сунчаш.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.387
Поени од реакции
4.857
Некому ловачка му нашле дома, го затворија, а некој со пиштол поминува у аеродром, тоа е, Полат ефект...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.041
Поени од реакции
14.924
Ако е Мијалков толку моќен колку што се пишува по интернет и прави муабет по кафани, вероватно е вистина дека не обрнал внимание што носи во торбата ( баш му е гајле што носи). Баш нормално за таков тип на луѓе
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не знам колку е смешно и неавторитетно да си го продолжиш летот после еден телефонски повик и како ништо да не се случило, за работа за која следува апсење и затвор.
Си го дркаш дома признај :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.739
Поени од реакции
18.308
^ Како и да е, не учиш од грешките на брат'чедот, покрај тоа што каменот доаѓа од блиску, после секое долго и високо летање следи страотно паѓање. Едноставно е, не можеш да се заебаваш со балансот кој го одржава универзумот. :icon_lol:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.186
Поени од реакции
25.871
^ Како и да е, не учиш од грешките на брат'чедот, покрај тоа што каменот доаѓа од блиску, после секое долго и високо летање следи страотно паѓање. Едноставно е, не можеш да се заебаваш со балансот кој го одржава универзумот. :icon_lol:
Прво нека падне, па ќе извлекуваме заклучоци од неговите грешки.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.289
Поени од реакции
36.177
A jас се плашев ајварот да не ми го земат на граница кога си одев.
Истата ситуација со пише вода.

Ова ти е само као уште обичен доказ дека и Македонија и Србија се обични куртон мафијашки држави.

Човекот фино лепо со пиштол си летал, а кога го фатиле во Белград, два броја свртил и го пуштиле. Никој ништо незнае никој ништо не сноси.

Куртон држави што се надеваат дека за 10 години ќе станат членки на ЕУ пред да им се случи целосен егзодус на младите. А уствари ќе си станат турски подружници.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Chudo kako ushte ne go ocenile kako defokusiranje na javnosta a mashala 7 strani ima na forumov i mediumite brujat.[DOUBLEPOST=1445166130][/DOUBLEPOST]
Некому ловачка му нашле дома, го затворија, а некој со пиштол поминува у аеродром, тоа е, Полат ефект...
Apsat invalidi so lovechki pushki...sramota!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.754
Поени од реакции
80.155
Сериозно не разбирам како е ова добра работа за Мијалков и ВМРО ДПМНЕ. Демек мангуп испадна Мијалков? Па го истресоа како последен глушец на аердромот во Белград. Може да објаснеш како е ова во негова корист?
И коа ќе ги носат пред камери со лисици у затвор, он ќе вика дека тоа е добро за ВМРО ДПМНЕ. Тоа ти е некаква шије-ми-га-ѓура психологија на позитивни афирмации.

(мада иронијата е дека тогаш стварно тоа ќе биде добра работа за партијата)[DOUBLEPOST=1445166912][/DOUBLEPOST]
Некому ловачка му нашле дома, го затворија, а некој со пиштол поминува у аеродром, тоа е, Полат ефект...
На кој му нашле ловачка?
Некој у подрум што бил цело време?

Абе има доста примери во државава за двојни аршини:
На некој у Карпош колата пајак од пред зграда му ја дига, а некој на само 500 метра од центар, може да паркира и да вози како да е во Карачи, ни пајак ни бутур, а камоли сообраќаец не смее да припари.
Некој плаќа даноци, сметки и секакви давачки, а некој не плаќа ништо.
Некој може да направи воени злосторства и да биде амнестиран, а некој ќе јаде ќутек од полиција само затоа што отишол на утакмица.
Некои села се преземени од извршители заради неплаќање сметки, а некои само треба да ја истепаат екипата на ЕВН и струјата ќе им тече (какво плаќање какви бакрачи)

За жал, може вака до утре примери да се редат.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.754
Поени од реакции
80.155
Eve go VMROovskiot spin za koj sea Basterdot po naredba od partijata ke se fati kako slep za stap. Iako stanuva zbor za stara slika i zatvorena ulica poradi protest http://www.skopjeinfo.mk/gradot/1440157514/poznat-politicar-faten-na-delo-soobrakaen-prekrsok-vreden-30-evra. Ova sea e mnogu pogolem kriminal od toa na Mijalkov sega ke vidite Basterdiraniot ke vi objasni.
Мислам дека е ова стара слика и дека веќе порано ова го имаше по медиуми (пред едно година-две). Али немале ништо боље па рециклираат.[DOUBLEPOST=1445168440][/DOUBLEPOST]
Човек, дај бе олабај малку, се истури од глупости, имај осет малку, те читаат луѓе. Па не си на норма мајка му стара.
всушност е[DOUBLEPOST=1445168505][/DOUBLEPOST]
Најлошо е шо сеа ќе го јади некој грев од ТАВ обезбедување, шо не смеел ни да му речи да помини на скен. Ако му речел ќе го јадел сеа пак ќе го јади
so true


Компанијата ТАВ, која управува со скопскиот аеродром „Александар Велики“, почнала внатрешна истрага што треба да утврди како поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков, успеал да ги помине аеродромските контроли со пиштол во куферот.

Ексдиректорот на УБК потврди дека при тргнување на пат зел торба што не ја проверил, а приватниот пиштол во торбата успеа да мине низ „Александар Велики“, Мијалков леташе со авион, па беше откриен на рендген дури на аеродромот во Белград, каде беше задржан од српската полиција.

Од ТАВ тврдат дека скопскиот аеродром ги следи сите безбедносни процедури што се бараат според меѓународните и локалните регулативи. Велат дека ова е изолиран случај во кој станува збор за индивидуална, човечка грешка во примената на безбедносните процедури.

„Сите потребни чекори ќе бидат преземени за да не се случуваат слични инциденти во иднина. Внатрешна истрага веќе е во тек и секој што има одговорност за овој настан, ќе ги сноси последиците според правилата на компанијата“, велат од компанијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom