Тулпа

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.301
Поени од реакции
78.980
Јас знам барем едно дузина луѓе што секојдневно медитираат веќе со години.
Не само што никој не го загубил разумот, баш напротив, помага во смирување, прочистување на мислите, релаксација....
Точно, но тука има еден огромен опсег, од едноставни секојдневни медитативни техники, до сосема некои други пракси (да не навлегувам).
Секако дека ова што го спомена ти не е штетно, напротив.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ти си тој,тука на форумов бараш муштерии,а јавно не сакаш да кажеш,морало во пораки.Да не си ти оној нов самопрогласен волшебник од Велес,што цел град го имаш излепено со огласи.
хахахахахахаа оф леле навистина на човечкава глупост и фантазија и нема крај... Јас разбрав според пишуваното дека си имаш проблем... Јас незнам да лечам и да научам не би работел онака сите да ме знаат дека помагам.[DOUBLEPOST=1415991874][/DOUBLEPOST]
Точно, но тука има еден огромен опсег, од едноставни секојдневни медитативни техники, до сосема некои други пракси (да не навлегувам).
Секако дека ова што го спомена ти не е штетно, напротив.
Се во зависност која ти е целта... Некои луѓе сакаат ограничено занимавање со овие работи чисто за свои потреби за свои мир и хармонија. Доста луѓе сакаат да се развиваат и да одат што погоре духовно. Исто така преку медитативни лечебни техники луѓе лечат. На кој до што му е... Од кои аспект да ги гледаме работите поврзани со сето ова водат кон она главното и во секој случај се убави.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom