Тргување со валути-FOREX

Член од
15 август 2014
Мислења
79
Поени од реакции
80
Не се секирај, они се сфаќаат и го прават. Неќат ти да го правиш :icon_mrgr:

Филипински рецепт за вечно да останеш на власт:

1. Осиромаши го народот за да зависи од тебе - Направено
2. Уништи го образованието за случајно да не направи повеќе пари па да пречи - Направено
3. Тие со малку повеќе пари и амбиции пушти ги во странство да не прават проблеми - Се работи на случајот
4. Овозможувај само потрошувачки кредити и заглави ги сите во долгови - Направено
5. Најди начин како да ја оданочиш дијаспората и сите што прават пари надвор - Се работи на случајот...

Каква ЕУ ние сме на добар пат да ги стигнеме Филипините, они имале 50 години повеќе „демократија“ од нас ама забрзано работиме да ги стигнеме...
Malku е надвор од темава, но гледам дека имаш познавања. Колку што имам приметено Филипините не се Брикс, но сепак се сметаат за брзорастечка економија и се смета дека ќе напреднат бидејќи се хот аутсорсинг дестинација. Дури и поатрактивни се од Индија.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
И ќе продолжи во наредната година.. ете речиси сигурен облог..
 
Член од
4 септември 2014
Мислења
142
Поени од реакции
129
И ќе продолжи во наредната година.. ете речиси сигурен облог..
Дали тоа значи дека фунтата ќе порасне?
Пошо примањата по некоја случајност на нештата ми се во фунти, па ме интересира дали ќе ми се зголемат примањата?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Дали тоа значи дека фунтата ќе порасне?
Пошо примањата по некоја случајност на нештата ми се во фунти, па ме интересира дали ќе ми се зголемат примањата?
Еврото ќе губи вредност во однос на доларот. Во однос на фунтата би требало ама не сум сигурен дека во последно време не ги пратам активностите на Bank of England, а искрено ни состојбата на економијата во Кралството.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Дали тоа значи дека фунтата ќе порасне?
Пошо примањата по некоја случајност на нештата ми се во фунти, па ме интересира дали ќе ми се зголемат примањата?
Вредноста на фунтата значително ќе се намали во однос на доларот, ако за две недели успее референдумот на Шкотска за независност. Веќе има пресметки дека 51% се за независност. Тоа не е многу предност (плус има голема варијабилност), па според мене шансите се 50:50. Така да, моли се референдумот да не помине.
 
Член од
30 април 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravo , kako pravite transakcii na forex , me interesira bidejki neli se zboruvase deka e zabraneto trguvanje na forex i deka kaznite se od 2-3000 evra , ova bese kazano na tv pred okolu mesec dena.
Me interesira bidejki sakam i jas da vlozam na live smetka , pa dali ke imam nekakvi problemi so zakonot vo makedonija, Blagodaram
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo na site,
jas sum nov na forumov a imam delumno iskustvo so FOREX, Binary Options
do sega gi iscituvav site 39 stranici i za zal nema postirano nikoj vo zadnive dva meseci
kako i da e ona sto posledno ostana vo diskusija e regulativata so koja se soocuvame kako trguvaci na FX pazarot i ne zasega site no nekako optimisticko mi zvuci otvooranjeto na slobodni finansiski zoni a so toa moze i da se relaksira i liberalizira finansiskiot pazar na RM, a megu drugoto naletav na FX broker ako vsushnost e, t.e. ne znam no koj ima sedishte vo Skopje a eve go i linkot http://www.fxarena.ch/ , mi izgledaat deka se posrednici na Swissquote ili funcioniraat pod nekoe partnerstvo ne znam no imaat sedishte vo Skopje. Taka da i ovaa vest ne e losha pokraj toa sto na nashiov pazar funkcionira i FXLider. Ova moze da znaci deka ima nadez da se dozvoli trguvanje na FX.

poz
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
Верувам овде најиздржани одговори....
Што се случува со Еврото? Мислев дека Доларот само Рубљата ја руши, оноа Евро Долар, скоро егал!?
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
70
Поени од реакции
43
Верувам овде најиздржани одговори....
Што се случува со Еврото? Мислев дека Доларот само Рубљата ја руши, оноа Евро Долар, скоро егал!?
Американската економија јакне, додека европската слабее. Купувај американски долари. Америчкиот долар има уште многу да зајакне. Оваа година следи покачување на каматните стапки во Америка, а тоа значи дека америчката валута ќе биде се повеќе барана, а со тоа и ќе се покачува нејзината вредност.
EUR/USD - sell .
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
70
Поени од реакции
43
Оваа година, во најмала мера, ќе дојде до изедначување на вредноста на американскиот долар со вредноста на еврото, а доста веројатно е и дека вредноста на еврото ќе падне под вредноста на американскиот долар. Прашање е само на време.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.577
Поени од реакции
7.548
EUR-CHF изгуби 30% сабајлево по тргањето од фиксниот курс.

GBP-USD исто изгубија према CHF. Ме интересира како ќе реагира денарот на овие случувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom