Трговија со деца

Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
На 9 ноември 2012 во МВР било пријавено исчезнувањето на 3 малолетни девојчиња на возраст од 8, 11 и 15 години. Исчезнувањето на 15 годишното девојче го пријавила мајата во станицата Бит Пазар. Другите две девојчиња се од Домот 25-ти Мај и исчезнувањето било пријавено во Чаир.

Пред два дена во Кочани исчезнало 14 годишно девојче. Вчера, во полицската станица Гази Баба е пријавено исчезнување на малолетно лице, а во Аеродром е пријавено исчезнување на 44 годишна жена.

a1on 1
а1оn 2

Групно исчезнување на неповрзани личности во еден ден? Ова е некако сомнително... И никој во МВР не го пали алармот. :confused:
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
На 9 ноември 2012 во МВР било пријавено исчезнувањето на 3 малолетни девојчиња на возраст од 8, 11 и 15 години. Исчезнувањето на 15 годишното девојче го пријавила мајата во станицата Бит Пазар. Другите две девојчиња се од Домот 25-ти Мај и исчезнувањето било пријавено во Чаир.

Пред два дена во Кочани исчезнало 14 годишно девојче. Вчера, во полицската станица Гази Баба е пријавено исчезнување на малолетно лице, а во Аеродром е пријавено исчезнување на 44 годишна жена.

a1on 1
а1оn 2

Групно исчезнување на неповрзани личности во еден ден? Ова е некако сомнително... И никој во МВР не го пали алармот. :confused:
Само да не Смилковско езеро 2 дел:(
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Постојат такви педофили што самата помисла на нив ме асоцира на ѓубре и многу мрачни мисли ми се вртат во глава. Јас лично знам како е пред 4 години беше киднапиран мој прв братучед кој исто така беше од 25ти Мај домот за деца без родители. Пријавував секаде на Канал5, Телма што ти ја знам никој не сакаше да објави на вести дека има исчезнато лице.. После 14 дена мислам дека беше го најдоа во едно Штипско село во штала со уште едно другарче. Трауми уште има детето... Абе само смрт за вакви психопати па уште и е забрането името да му го знајш..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Претпоставувам се работи за млади ромски деца...
Колку што знам во Кочани има доста роми, така да веројатно и таму се работи за сличен случај.
Во домот во Чаир повеќето се Ромчиња...

За жал се случуваат вакви работи, после ќе ги најдеш како ги тераат да се проституираат некаде.
 
K

King_Stone

Гостин
Постојат такви педофили што самата помисла на нив ме асоцира на ѓубре и многу мрачни мисли ми се вртат во глава. Јас лично знам како е пред 4 години беше киднапиран мој прв братучед кој исто така беше од 25ти Мај домот за деца без родители. Пријавував секаде на Канал5, Телма што ти ја знам никој не сакаше да објави на вести дека има исчезнато лице.. После 14 дена мислам дека беше го најдоа во едно Штипско село во штала со уште едно другарче. Трауми уште има детето... Абе само смрт за вакви психопати па уште и е забрането името да му го знајш..
Да не е нешто полошо,Бог да чува,трговија со човечки органи,како жолтата кука
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.436
Над 230.000 македонски граѓани се иселени од 1998 година досега

Тоа е повеќе од 10% од населението во државата. Податоците кои ексклузивно ги анализира „Капитал“ покажуваат дека само во земјите на ЕУ во моментот живеат 176.423 македонски граѓани со привремен престој. Од нив најголем број се во Италија, 78.048.

-------------

И никој во МВР не го пали алармот. :confused:
Државата за оваа бројка не го запали алармот, а камо ли за неколку случаи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ајде пак масонска тема
Само што ова е реалност. Бело робје, трговија со органи, you name it. Најчеста мета се деца од дом и циганчиња, затоа што најмалце фама би се кренало за таков тип на луѓе.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Што и да е, исчезнувањето на луѓе е сериозна работа и МВР треба да се посвети на случаите т.е да оформи шаблон бидеjќи голема е вероjатноста исчезнувањата да се поврзани.
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Да не е нешто полошо,Бог да чува,трговија со човечки органи,како жолтата кука
за среќа немаше нешто такво фала му на Господ ама пак се запечатија доживотни трауми во умот на невино дете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom