Тетоважи

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
што мислите за тетовирање цела рака? како ракав. би имал ли проблеми за работа во иднина?
веруј дека БИ. затоа јас се имам задрано ДО бицепс, значи со кратки ракави да НЕ се гледа
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Во Авицена 3 женски што работат имаат тетоважа на раката која се гледа, со стегач некој ги прекриваат, ама сепак работат. Така да се зависи од тој што ќе ти биде газда, негде може да имаш, а негде не.
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346
Ќе има проблеми затоа што сме затуцано општество. Те проценуваат овде само по изгледот, џабе ти е и партиска книшка ако си исцртан. Што ако има тетоважи на цело тело, а е најспособен и најкадарен за таа работа, која и да е. Нели закон против дискриминација имаше? На Запад, на пример, има вработени џандари со исцртани раце, во администрација и приватен сектор има вработени исто така со тетоважи по цело тело (во Скандинавија, на пример, има и такви со тетоважи по лицето), со расти, пирсови итн., таму се цени работата, а не изгледот на работникот.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Во Авицена 3 женски што работат имаат тетоважа на раката која се гледа, со стегач некој ги прекриваат, ама сепак работат. Така да се зависи од тој што ќе ти биде газда, негде може да имаш, а негде не.
ти верувам, али проблемот е во тоа ДАЛИ ќе налеташ на таков работодавач? сепак подобро е да се превземат дејствија на предстрожност него после тоа да си плачеме. мора да се витка и тука кичмата:( сепак се работи за лебче, а тетоважата е само за мерак. кога треба да се бира помеѓу тие две, верувам дека сите би се фатиле за првото, лебчето!!! ова нормално за кај нас, во наши услови. тоа за на запад и сл, ....... далеку сме од таму. и веруј, раб на едно место каде откако се вработив увидов дека не се благонаклонети кон лицата со open mind, и дури откако поминаа години и години, пред да си заминам дознаа дека имам тетоважи. се мрднаа:pos: кога видоа ....... ај детали уз пиво некој пат ;)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Абе у државава факт е дека ќе има проблеми, 5% од фирмите дали го толерираат ова, ама како што кажа bootboy, сеуште сме затуцано општество.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Абе у државава факт е дека ќе има проблеми, 5% од фирмите дали го толерираат ова, ама како што кажа bootboy, сеуште сме затуцано општество.
затоа памет во глава за сите, максимално ја поддржувам тату уметноста, ама за работа мора да сме конзервативни.
иако, ја пак ко за инат, да сум на позиција да можам да врабтувам и да имам два слични кандидати со потребни квалификации, многу вероватно дека би се одлучил за тој што е тетовиран. прво затоа што имам престава како размислува таква личност односно дека би имал добра комуникација со истите, а како второ, пркос кон останатите,
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Сакам и се расправав со мајки ми не ми дозволува сега засега.Кога ќе сум наполнила 18 тогаш може.Инаку имам правено со кна тетоважа на рамо и тоа во Охрид пред некоја година.Здравје летово ако одам пак би направила.
Пред да направам тетоважа добро би размислила што би било тоа затоа што сакам да биде нешто што ми е вредно во животот нешто за што нема да се каам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom