Суперхикс

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Ја мноогу ги сакам, имам суперхиксопсешн, ги слушам секој ден и тн... Најдоброто нешто од Македонската естрада, стварно се оригинални, единствени и тако даље не ми текнуе шо да ги фалам
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Чим толку долго го работеле албумот, значи сакаат ептен нешто диво да напраат...Да се стрпиме и да видиме што ќе искочи, би требало да е јако, едвај чекам...:vozbud:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.487

:je: :je: :je: :je: :je:
Има одма да си го купам :)

Инаку прв сингл е „Тоа не сум јас“. :je: :je:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Синглето е за никаде, звучи евровизиски, и воопшто не гледам каде е сето тоа за кое шо се качуваа на глава као наводно работеле 2 години, деникен, па тој типот шо им праеше мастеринг....:nenene:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Синглот баш ми се свиѓа. Можеби загубиле малку од острината ама доста зрело звучеше а и продукцијата ми се виде доста добра.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Каде може да се најде синглот?
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Тука. И, не е пиратерија, официјално е пуштена песната на нет.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Зашто не ми праи мерак синглов? :raz:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Само да ве информирам дека во викенд изданието на 03. мај на весникот "Нова Македонија" ќе излезе и новиот албум на Суперхикс насловен како "И сега што..."
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ау закон! Не знаев дека ќе иде преку весник, инаку очекувам добро сработен албум, со оглед на тоа дека Суперхикс секогаш прават нешто интересно и + синглот "Тоа не сум јас" што е пуштен од тој албум е добра песна.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.018
Значи ке се надмине редовниот тираж од 5 примерока sd
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Па ако сакаат поголем тираж ќе мора да има многу вакви акции.Сепак не им е лоша идејата,а плус сите го заборавија Нова Македонија.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.487
Ова е обостран маркетинг.
Нова Македонија од утре е со нов изглед, и со страници во боја.
Суперхикс го работеа албумов 2 години.

Сепак идејата да го имам новиот албум на омилената група за 15 денари е нешто навистина прекрасно. Веднаш ќе го конвертирам во мп3 и ќе го ставам во мп3 плеерот :)

Инаку скоро цел албум им го имам слушано по свирки, и можам да кажам дека е одличен. Плус тоа на пост продукција работеа луѓе кои навистина ги бива и се забележува тоа уште по првиот сингл.
Како хит од албумов кој ќе се врти по радија и телевизии ја очекувам преработката на Motorhead-Ace of Spades (балкан верж’н).
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Сепак идејата да го имам новиот албум на омилената група за 15 денари е нешто навистина прекрасно.
Мислиш дека ќе биде само 15 денари ??? :ahmm:
Како и да е на 02.05 ќе си земам столче и ќе си седнам пред трафика. Некаде околу 22 часот ги носат весниците, нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom