Суперхикс

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Пред некој ден свиреа на плоштад...и по незнам кој пат се уверив дека се многу закон :D
И после деновиве прочитав во некој идиотски весник, дека они и уште некој таму бенд, се единствените што успеале да опстојат на сцената...која патем била у процес на неповратно распаѓање :?
Јас искрено тврдам(не мислам) тека доа е нај бедната мисла што некогаш некој ја пуштил да ја напушти мизеријата на закрзлавениот мозок на создавачот на истата!
Сцената(колку и да сакаат да не веруваат) никогаш не била бољи...и Superhiks го скршија мразот на конзервативноста и затупеноста, и ги охрабрија сите да почнат да го прават она што сакаат, и да бидат она што се(до душа имаше и претходно многу такви...RESPECT!!!)
Затоа сакам да знам што мислите за Superhiks(кои ако по некоја случајност се роделе во САД, сега ке беа Ska-Punk богови, а и се на некој начин) и за другите МК бендови, и воопшто луѓето на кои им значи нешто музиката што ја создаваат, и дали воопшто ја есапите барем 2% underground сцената??? :shock:
btw....Никогаш не сум повеќе Happy отколку кога слушам некој МК бенд!!!!!!!!!! :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Во секој случај пријатни за слушање и интересни за гледање. Јас гласав за тие да бидат нашите претставници за Еуросонг.
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
Nemam zborovi za deckive...Edni od malubrojnite makednski izveduvaci koi se poznati ne samo na domasno pole,a i na svetsko...Jas im davam raka,alal da im e :),a za Eurosong,so barat da se blamiraat tamu...pak politikata ke pobedi
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
LadyPatron напиша:
Nemam zborovi za deckive...Edni od malubrojnite makednski izveduvaci koi se poznati ne samo na domasno pole,a i na svetsko...
Јас би додал првите и засега единствени македонци што биле на топ листа на Mtv (ем ти ви)

Закон се 8)
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Ве поддржувам во се што кажавте досега. Суперхикс се една од најдобрите македонски групи (ова го велам затоа што не сум во тек со underground сцената па не сакам да речам дека се ’“најдобри“).
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
StenmarC напиша:
Јас би додал првите и засега единствени македонци што биле на топ листа на Mtv (ем ти ви)
Аааа....Тоа не е баш факт со кој би требало да се гордееш, али ајде...нека биде така...
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
сабота, 21. мај 2005.
Утре во Вулкан – Таратур и Ска Франциско


Утре вечер (недела, 22. мај), во скопскиот клуб Вулкан, со старт во 21 часот, концертна презентација ќе имаат два мошне интересни демо-состави – Таратур (на фотосот) и Ска Франциско. Влезниците по цена од 150 денари ќе можат да се набават на вратата од клубот, од каде ветуваат добра забава. Па, ако се изморивте од Евровизија и слични нешта, шутка во Вулкан може да поправи многу работи...

Че биде ВЕСЕЛО!!!
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Ајде бе Сале....Биди ХРАБАР!!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
MSV напиша:
StenmarC напиша:
Јас би додал првите и засега единствени македонци што биле на топ листа на Mtv (ем ти ви)
Аааа....Тоа не е баш факт со кој би требало да се гордееш, али ајде...нека биде така...
Зошто?
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Acid напиша:
MSV напиша:
StenmarC напиша:
Јас би додал првите и засега единствени македонци што биле на топ листа на Mtv (ем ти ви)
Аааа....Тоа не е баш факт со кој би требало да се гордееш, али ајде...нека биде така...
Зошто?
E, aj размисли!!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Па доискажи се, јас не читам мисли, а ништо што има барем малку логика зошто настапот на MTV со музички спот не е за гордеење, не ми паѓа на памет.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Acid напиша:
Па доискажи се, јас не читам мисли, а ништо што има барем малку логика зошто настапот на MTV со музички спот не е за гордеење, не ми паѓа на памет.
Зошто МТV е најглупавата корпорациска лоботомска организација на светот која го искривува значењето на музиката....
Тоа е барем мое мислиње...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Па така кажи бе, можеше тоа да го пишеш уште во првиот пост... еее, ама си скржав.

Како и да е, MTV е најгледаната музичка телевизија во светот што и не е баш за потценување, нели? :wink:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Acid напиша:
Па така кажи бе, можеше тоа да го пишеш уште во првиот пост... еее, ама си скржав.

Како и да е, MTV е најгледаната музичка телевизија во светот што и не е баш за потценување, нели? :wink:
Епа со гледаноста тие имаат моќ да ги контролираат мозочињата на малите и наивни дечиња.....Затоа гаси тоа телевизорот и не глеј MTV!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom