Суперхикс

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Нова Македонија стига тоа време, не сум баш сигурен, ама штом има додаток, подобро би ти било да си отидеш во град, ама да не се напиеш, за да бидеш свесна дека мораш на пат кон дома да застанеш пред трафика и да седиш таму се додека не се појави весникот со магичниот предмет спакуван со него.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
НОВА МАКЕДОНИЈА уште постои?
Види мајката, не знаев
Енивеј, добра замисла им е ова :smir:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
и сега што? :):):)
некој овде на 2.5 ќе седи со столче а некој ќе си земе черџе па ќе преспие пред трафика да фати сабајлето ко ќе ги донесат весниците пош во гв ги нисат посабајлечки
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Нова Македонија е БРЕНД, а не назив на држава. Вака се рекламира весникот последниов период.
Инаку од денес Нова Македонија е во КОЛОР издание.

Милице, седи си на компјутер, кај и да е, ќе те раздени. И на раат заедно со пензионерите што купуваат леб и млеко кон трафика ќе си тргнеш, и ќе си купиш весник и диск.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Нова Македонија е БРЕНД, а не назив на држава. Вака се рекламира весникот последниов период.
Инаку од денес Нова Македонија е во КОЛОР издание.

Милице, седи си на компјутер, кај и да е, ќе те раздени. И на раат заедно со пензионерите што купуваат леб и млеко кон трафика ќе си тргнеш, и ќе си купиш весник и диск.
ма ја ич не се секирам... биоритамов ми е погоден за утрински активности пош ионака легнувам на пладне
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
и сега што? :):):)
некој овде на 2.5 ќе седи со столче а некој ќе си земе черџе па ќе преспие пред трафика да фати сабајлето ко ќе ги донесат весниците пош во гв ги нисат посабајлечки
Хахахахахахаха ме пресмеа, носат и тука рано наутро ама не знам кое време, дали беше околу 9 или 10. За момент се почуствував ко колпортер :tired: се уморив.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Го земав албумов пред 10 мин ... Го прошпартав цело козле , ама важно го најдов :) Сеа го преслушувам, ќе ви кажам импресии после :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ace of Spades ... Леле неам коментар :) Предобро !
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Го слушав албумот без многу големо внимание, ама тоа што го чув ми се свиѓаше. Ace of Spades ме размрда ептен а продукцијата е стварно добра. Зазвучуваат по малку на Reel Big Fish, но тоа не е лошо воопшто. Доста позрело звучат.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Ace of Spades ... Леле неам коментар :) Предобро !
Песната која очекував да биде прв сингл :)
Ја слушав пред година дена во Гевгелија, ама навистина доообро ја средиле. Одлична продукција.
Инаку, јас... изгледа очекував да го чујам најдобриот албум што сум го чул во мојот живот. Денес два пати го слушав на работа, ај ќе го слушам коа ќе сум одморен пак.
Единствено ми пречи што на една песна им гостува пејачот на Хладно пиво, не го сакам ама ИЧ.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
na ace of spades od 1'50 minuta ili taka nesto ima eden turbo-folk instrumentalen moment koj e :vozbud: dobar im e albumot , zadovolen sum.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
na ace of spades od 1'50 minuta ili taka nesto ima eden turbo-folk instrumentalen moment koj e :vozbud: dobar im e albumot , zadovolen sum.
Агушеви се тоа момче младо, Агушеви. Македонски бенд со највеќе европски и светски турнеи после Кочани Оркестра, барем колку што знам.

Кога правевме муабет во Гевгелија, Пеце спомна дека ги чекаат специјално за да ја снимат песната со нив за да звучи како што треба.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Agushevi Orchestra (brass on Ace of Spades)
znaev za toa
samo kazav deka e :vozbud:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Најубавиот диск на сфет :)


Сега го слушам одморен и фокусиран на музиката овој пат. Навистина вредеше да се чека за овој диск.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom