Стратегија за најсигурно обложување

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не ми намигнувај копиле. :D Утакмицата се игра 90 минути, може во тие 10 кола и 6 пати да заврши нерешено а може и ниеднаш, примери еден куп има за тоа. Јас сакам да му кажам на членот дека математички има шанси некоја екипа и цела сезона да тера без нерешено, нема правило за тоа, така да секогаш постои ризик и опасност да не му успее прогресијата.
Нема теорија од 46 кола од англискиве долни лиги цела сезона да не заврши Х... Математички се е можно во животот, ама реалноста е друга ;)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Нема теорија од 46 кола од англискиве долни лиги цела сезона да не заврши Х... Математички се е можно во животот, ама реалноста е друга ;)
Не, математички е многу реално. Реалноста е друга. И не е за 48 утакмици. После 20та утакмица ни Мијалков не те спасува.[DOUBLEPOST=1447354256][/DOUBLEPOST]Додуша која 20та.. до кај 13та.. ако почнеш со 100 ден. На 13та ќе ти требаат околу 6.5 иљади евра :)
 
Последно уредено:
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Епа тоа е цела работа.. така да не знам зошто толку е на тема прогресијава коа знаеме дека требаат премногу пари , огромна резерва .. на 12-13та рака веќе има да се тресеш мислам коа ќе ги гледаш утакмиците , не знам можеби но само можеби има тука такви коцкари .. ама мнозинството не веруам :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не, математички е многу реално. Реалноста е друга. И не е за 48 утакмици. После 20та утакмица ни Мијалков не те спасува.[DOUBLEPOST=1447354256][/DOUBLEPOST]Додуша која 20та.. до кај 13та.. ако почнеш со 100 ден. На 13та ќе ти требаат околу 6.5 иљади евра :)
али тоа 13то коло кога ќе клукне 3,5 коеф на 6,5 иљади евриќи ќе биде весело :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
али тоа 13то коло кога ќе клукне 3,5 коеф на 6,5 иљади евриќи ќе биде весело :D
:facepalm::facepalm:
Ти да ги имаш сите пари на светов нема да ставиш 6 и пол илјади евра. Не умарај кога не си сериозен кладилничар.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
Иако велат дека на паметниот му е и еднаш доволно, еве ви уште еднаш, последен пат.

ЗАБОРАВЕТЕ НА БИЛО КАКВА ПРОГРЕСИЈА.
Јас сепак ќе пробам со прогресија. Јебига бајо мој, ако не успеам од 5 пати да погодам 2.5 коефициент едноставно ќе се откажам, ќе се вработам во кладилница (нели од другата страна) и ќе им делам вакви совети на тие што ќе уплаќаат:
1. Не на Лацио
2. Не на Челзи
3. Не прогресија!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јас сепак ќе пробам со прогресија. Јебига бајо мој, ако не успеам од 5 пати да погодам 2.5 коефициент едноставно ќе се откажам, ќе се вработам во кладилница (нели од другата страна) и ќе им делам вакви совети на тие што ќе уплаќаат:
1. Не на Лацио
2. Не на Челзи
3. Не прогресија!

Имаш реални шанси и повеќе од 10 пати по ред да не погодиш 2.5 коефициент.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Знам. Ама сепак мора да пробам :D
Ај пробај сингл на 2 квота, бирај дневно по една утакмица и играј ја. Ете фудбал пратиш, разбираш, анализирај секој ден и бирај си по една утакмица. Поголеми ти се шансите така отколу на 2.50 квота на врзан талон.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Си треба ксмет за оваа работа.
Пробав да мавам 2.5 коеф, ме скина Челзи со Шотон. Викам мора да тепаат шампиони ово оно.
Наредно коло го имав Брајтон да даде 1 гол заврши 0:0. :facepalm:
После тоа фатив 2 тикети еден на 2.3 вториот на 1.8.
Последниот тикет што ми беше ме бутна Зенит на 1.2.
И од тогаш паузирам.

Не размислуваш исто кога играш на 50, 100, 500... или 5000, 10 000 итн.
А пак ако се вадиш од кал да не збориме.


Мене бркање на х ми изгледа како реална опција, ама како што пишав претходно мора да имаш голема залиха или пак да имаш некој добар пријател за заем.
Пријател на еден мој другар моментало го мава Каен ама 5 кола, последно коло уплата му беше 8000.
Е сега замисли да го има мавано од 1 коло... до сега ќе му јадевме грав. :)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Прогресија на Х е катастрофален избор ова од искуство кажувам.
Прогресија на коеф 2 се исплати и има добри шанси да се фака добар профит.
Работам на 3 стратегии кои би ми носеле профит нешо или скоро све од тие типови шо ке ги играм ке ги споделувам со некој членови од тука.
Стратегија за чист профит имаше дури не постоеше ебаниот закон за добивка.
Без дисциплина не надевајте се на добивка од кладилница.
Битно е да пратиш 2-3 лиги или спорта шо ги познаваш најдобро и тука да калапиш а не по цел билтен да се шета ( ако мислите дека најдобро ги знаете Премиер лигата,Калчо итн имајте предвид дека коеф за тие утакмици се наместени до децимала точно).
Пратење и соработка со други квалитетни типстери или нивно следење е клучно зато шо квалитетен типстер несекогаш зависи од факторот среќа се дешава и кај нив али поретко
Ви треба една солидна сум на пари која однапред е прежалена или "вишок" ако воопшто во вукојебинава има некој вишок за кладење
Строго кладење сингл или дубл ако сакате да сте во поголем плус
Уште иам ама ми се спиет :sleep:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom