Стратегија за најсигурно обложување

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.563
И тие што ги нудат коефициентите го гледааат мечот, па и тоа е вкалкулирано, така да немаш никаква предност.

Од мое искуство, а и од искуството на неколку луѓе со кои контактирам, кладењето во живо е потешко отколку кладењето пред мечот, и потешко се наоѓа предност.
Па реално јас направив повеќе пари на вакво играње, пред натпревар често се случува да одиграм 3+, а мртвите да се влечат како црева по теренот, вака имам каква-таква слика дали играат или си го ладат, не викам дека кладилницата е глупава и прави катастрофални грешки во коеф, ниту дека јас сум гениј па можам да проценам и најмали грешки, си одам шаблонски.
Еве пример натпревар кој сум го планирал за 3+ (завчера ПСЖ T12+ и 3+ пред натпревар беа 1.25 и 1.45). Околу 20та минута т12+ беше 1.4, а 3+ беше 1.6.
Зборот ми е за натпревари кои сте ги планирале да ги играте на голови пред натпреварот, за само да падне гол после 60та минута се качува коеф и до 1.5, според мене на ова е поисплатливо да се изигра, отколку на 2+ пред натпревар за 1.2 коеф.
 
Член од
8 март 2013
Мислења
12
Поени од реакции
5
Стратегијава ти е топ, среќа со математикава што си скаран малце па се прават пари вака.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Јас сметам дека најдобро е кладењето на тениси... Немаш Х и 50% се шансите тој/таа тенисерот/тенисерката што си го/ја играл да победи..
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Јас сметам дека најдобро е кладењето на тениси... Немаш Х и 50% се шансите тој/таа тенисерот/тенисерката што си го/ја играл да победи..
И зaтoa кoефициентите се oчaј.

Сoлидни кoиефициенти имa зa бејзбoл кaде истo немa х, a oд другите спoртoви хoкеј е пoлесен зa сoвлaдувaње, сaмo штo немa мнoгу утaкмици.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.035
Поени од реакции
6.633
И зaтoa кoефициентите се oчaј.

Сoлидни кoиефициенти имa зa бејзбoл кaде истo немa х, a oд другите спoртoви хoкеј е пoлесен зa сoвлaдувaње, сaмo штo немa мнoгу утaкмици.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
ако одиш Џокович да тепа со кој било 1.01 стварно безвеза иди...........али да пратиш да знаеш кој на каков начин игра благодарејќи на неговите предиспозиции,исто на која подлога сака да игра и вади резултати,на кои турнири брани поени,со какви повреди моментално настапуваат играчите,колку имаат изиграно со ред итн итн - се прават многу добри пари и тоа лесни пари спрема фудбалот или баскетот
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
ако одиш Џокович да тепа со кој било 1.01 стварно безвеза иди...........али да пратиш да знаеш кој на каков начин игра благодарејќи на неговите предиспозиции,исто на која подлога сака да игра и вади резултати,на кои турнири брани поени,со какви повреди моментално настапуваат играчите,колку имаат изиграно со ред итн итн - се прават многу добри пари и тоа лесни пари спрема фудбалот или баскетот
Е исто ова што го пиша го прави мој другар, собира 2 квота и дуплира. Знае да сврзе серија од 6-7 погодени тикети, али знае да сврзе и лоша таква серија.

Али јас сепак би дуплирал со еден фудбал 2 квота, него со 4 тениси 2 квота.[DOUBLEPOST=1465306555][/DOUBLEPOST]
ако одиш Џокович да тепа со кој било 1.01 стварно безвеза иди...........али да пратиш да знаеш кој на каков начин игра благодарејќи на неговите предиспозиции,исто на која подлога сака да игра и вади резултати,на кои турнири брани поени,со какви повреди моментално настапуваат играчите,колку имаат изиграно со ред итн итн - се прават многу добри пари и тоа лесни пари спрема фудбалот или баскетот
Е исто ова што го пиша го прави мој другар, собира 2 квота и дуплира. Знае да сврзе серија од 6-7 погодени тикети, али знае да сврзе и лоша таква серија.

Али јас сепак би дуплирал со еден фудбал 2 квота, него со 4 тениси 2 квота.
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
376
Поени од реакции
168
Јас во ерата кога немаше даноци имаше период кога играв тениси, бејзбол, одбојка на коеф не помал од 1,50, и одев со уплата 200 па 800 па 3200, ако промашев на трето типување рестарт на 200ден. Речиси и да не памтам дека имав промашено оти на три утакмици денеска да ги играш една ако не погодиш со 1,50коеф ебати типерот.
Како и да е за такво типување ти треба страшна дисциплина и добра банка.
Сакав да Ве прашам, што мислите за прогресија на X на европсково, само да не биде колеж како на светското пред некоја година дури после 16,17 утакмици влезе Х? сум со план да одам до 7ми натпревар, со банка од 200евра, ако одиме со 100,200,400,800,1600,3200,6400 толку ми е силата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
ama striktno na edna ekipi ili kako?
Сите утакмици ги игра прогресивно (мартингејл).
Многу лоша тактика, лично проверено.

Сепак, ја коа би го играл ова, на целово ова коцкање, би се коцкал додатно и можда би скокнал некои утакмици (на пример, Франција - Албанија - баш зашто изгубија од нив на пријателска).[DOUBLEPOST=1465389305][/DOUBLEPOST]
план да одам до 7ми натпревар, со банка од 200евра, ако одиме со 100,200,400,800,1600,3200,6400 толку ми е силата.
Идеш со првите седум?
Можда е боље од сите у групите да избереш 7 најверојатни нули и со нив да идеш.

Секако, најбоље е уопште да не го играш мартингејлов.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Јас мислам дека е најголема глупост мартингејл.
Мислам Мартингејл ти е калкулиран ризик за мала добивка имаш голема загуба.
Играј со некоја поризична варијанта како таа горе со ресет на иницијална сума.
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
376
Поени од реакции
168
Сите утакмици ги игра прогресивно (мартингејл).
Многу лоша тактика, лично проверено.

Сепак, ја коа би го играл ова, на целово ова коцкање, би се коцкал додатно и можда би скокнал некои утакмици (на пример, Франција - Албанија - баш зашто изгубија од нив на пријателска).[DOUBLEPOST=1465389305][/DOUBLEPOST] Идеш со првите седум?
Можда е боље од сите у групите да избереш 7 најверојатни нули и со нив да идеш.

Секако, најбоље е уопште да не го играш мартингејлов.
Ќе ги играм првите седум натпревари, ако згрешам нека изгорам :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Ама ти од првото коло да речеме ќе ти треба 4-5 нереши за да бидеш во ќар.. Да има 1-2 нерешени џабе у минус ќе си
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
1. да не играш.
2. добивката ти е третина од влогот...
3. таа добивка можеш да ја добиеш и на друг начин... (double... рол тикети - кои сам ги објасна со ситем на уплата 200 800 3200)
многу поголема банка од 200еур ти треба за да играш тој систем, ако веќе го играш играј го на англија 2 (почнуваат во август) ако можеш до тогаш набаци бар 500еур и не верувам дека ќе згрешиш.... али сега не го играј

Решив да ја "разработам" стратегијата на дуплирање на X што ја кажа еден член погоре, барем онака математички и логички колку што е возможно отприлика. Иначе сум тежок лаик за кладење и пишувам многу ретко, чисто колку да се игра нешто. :cool:
Така да, следнава "разработка" може да содржи грешки (сигурно тоа) и претставува само поттик за понатамошна дискусија. Немојте да се базирате на неа, па после Јанко, Петко да ви биде крив. :)

Следниот исход е базиран на клуб од Чемпионшип оваа сезона, каде што лигата има 33% нерешени резултати, а предничат повеќе тимови со 8 нерешени утакмици од 16 меча до сега. Поконкретно се задржав на Престон и Блекбурн.
Ги прегледав последните 5 билтени на спортлајв и видов дека овие два тима за нерешено имаат секогаш над 3 коефициент(3.20, 3.40, 3.50 итн.), па поради тоа се решив како константен коеф. да го земам најмалиот 3.00.
Ако се почне со 200 ден. уплата, лимитот од 300 000 ден.(така некој напиша горе) како добивка се достигнува во 9тата или 10тата уплата доколку цело време промашувате..
Добивката од почеток е минимална, но секогаш сте во плус, а со тоа што овие тимови до сега имаат 50% нерешени резултати, може и почетниот влог да се зголеми, па да се почне од 1000 ден. па дури и 2000 ден.
Битно е дека со стратегијава сте "секогаш" во позитива и се што ви треба е пари. Парата, пари прави. Па ако оставате големи суми во кладилница, може подобро е да почнете да играте овака на "сигурно", него само да ги фрлате парите безвезе. :D
го играв ова пред 2 сезони... иако свесно влегов во ризик заради немање голема банка
дефинитивно игра со ѓаволот и игра во која треба да имаш мадиња, нерви И КОЛА.

зошто? пошто ако ти лимитираат или забранат уплата на одреден тип... колата под тебе и да трчаш да уплатиш по други градови
нормално и по online accоunt-и па заебанциите со нив да подигниш пари...

1. 100 денари
2. 200 денари
3. 400 денари
4. 800 денари
5. 1200 денари
6. 2400 денари
7. 4800 денари...

некаде за 7 кола (уплати) имаш вкупен влог од околу 10.000 денари (приближно до твоите @flIpps pps 200 еур банка која ја имаш сега..)
јас тогаш го бркав блекбурн роверс... и мислам дека 6 или 7 кола немаше изиграно нерешено... па кога ги кладов последните пари што ги имав... изгубив, не сакав да се зајмувам за следна уплата пошто и јас одев како тебе во случајот со мои пари и играв додека ги имам... (не потрефи...)
- следното коло кога не изиграв, влезе...
ете и во 7 коло да влези... 3 коеф.. 5000 скоро уплата... добивка 15.000
си фрлил до тогаш 10.000... ќар си 5000 денари.
7 кола ти се отприлика месец дена пошто таму ги играат вторник-сабота
така да за месец дена со тој почетен влог и таа банка (под услов да дојде X) си ќар 5000 денари...

мислам дека 5000 можеш и на рол да ги земеш по систем 200 - 800 - 2700 (на 3 или 4 коефицинет... тикети)

ваков начин на игра ти е ако имаш сериозна банка и да те боли, едноставно да ги играш додека влези... а во први 10 кола ќе поклопи еднаш, али голема сума е во прашање...
нерви, трчање по кладилници и on-line акаунти...
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Јас ова го кажував лани на почеток на првенството баш за тимови од подолните англиски лиги... Теоретски постои шанса цела сезона да не изиграат Х али во реалноста не е така и секогаш од 46 кола минимум 10 текми влагаат Х на определен тим (рецимо Бристол Сити го бркав лани)... Треба банка да, ама имаш секогаш добивка, а и треба да процениш рецимо да играш до кај 40 коло бидејќи последните 6 кола може да не даде Х џабе пари ќе фрлиш ама може и последните сите Х да му бидат... А да ви кажам реално максимум 8 врзани утакмици на некоја екипа (од долните лиги енглеска) не дава Х велам максимум..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom