Стиховен Калибар

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Stihoven Kalibar: 8 mart go izmislija komunistite za so eden mochan karanfil od 35 den da gi iskupat grevoite pred svoite zeni sho imaat po 2-3 shvalerki...

што хејтер на комунисти брееее :d
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Stihoven Kalibar: 8 mart go izmislija komunistite za so eden mochan karanfil od 35 den da gi iskupat grevoite pred svoite zeni sho imaat po 2-3 shvalerki...

што хејтер на комунисти брееее :d
Да де, а инаку, 8-ми Март се слави и празнува насекаде во светот. Поверојатно е дека капиталистите го измислите за да се продаваат цвеќиња, како што измислиле и празнување на Нова Година, на пример.

Ама кога некој е напнат и забеган, забеган е за сите судови, па така и за овој.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
abe momci ... do koga vaka ke se registrirate na forumot i so 2 komentara odma se karate derete odma ova bilo gubre ova bilo sranje ...Pa ti druze ako go pitas Stihovnio za Hoodratz ke dade poveke respekt otkolku ti tuka pravejki se vistinski fan na stihovniot omalovazuvajki nekoj koj ne si go ni cul niti znaes koj e ... zalno decki zalno ... stom nemas respekt za rap sto go pravele vo 1993 godinia ...rap od koj i tvojo idol stihovnio ucel nekogas ...
kolku si ? 12 15 godini ? 16 ? .... ccc patetika e MK i rapov .. patetika ... dobro brat ... ajde vaka... sporedi mi go spotov od 10 lokacii so ova ajde ;)



i ova e sranje brat neli :) ???????
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Судејќи според профилот на фејсбук чичево е антиатеист , антикомунист и обожава да си игра мајтап со публиката која се изгубила меѓу-генерациски.
А способен е за далеку повеќе според мене.:smir::kesa:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
го класифицирам под листата шупаци без ресор.

го читав дур имаше блог, знаеше нешто поучно да каже од врееме на време али претежно јадеше измет по цели денови... хејта комунизам, хејта капитализам, анти ЕУ и САД, ги мрзи Косоварите,Бугарите,Србите поготово Грците...

хејтер без живот, така и ќе си почине
 
Член од
15 октомври 2009
Мислења
249
Поени од реакции
16
Кој е човеков? Стварно не знам, прв пат ова го слушам од него и од мене добива темане до земја, одлични стихови:


Ја го праев видевцето... добро е? :D

inace Stihoven Kalibar mi e u top 100 raperista!

го класифицирам под листата шупаци без ресор.

го читав дур имаше блог, знаеше нешто поучно да каже од врееме на време али претежно јадеше измет по цели денови... хејта комунизам, хејта капитализам, анти ЕУ и САД, ги мрзи Косоварите,Бугарите,Србите поготово Грците...

хејтер без живот, така и ќе си почине
DOSTA BE ! Ke te zapalam uste eden zbor protiv nego da kazes! :nenene:
 
Член од
6 март 2010
Мислења
92
Поени од реакции
11
Стиховен Калибар-МАКЕДОНИЈА

Лето седумдесдевето за прв пат го видов светот
татко ми во Славија чекал во редици за млеко
сите бевме еднакви тоа го вергла секој лаик
еднакви у кецели а некој носеа и најк

Учи да не работиш викаа комунистите
по 20 години школо гледам во право дека биле
А од бившото Ју мене ми остана Југо
Лоповите од комунизмот гледам возат нешто друго

Денес се други времиња боите ги променија
од пиљари во ПиаРи на кредит не заробија
со мито и корупција, курви и проституција
сељаци покондурени не дупат со историја

Во земјата на сонцето на врв се сончогледите
поради долгиот јазик останав на маргините
и станав далтониста од сините, црвените
Во банана државaтa на врвот се мајмуните

Гордост на градот е шлајмот а интелектот во аут
терор на малограѓани со ситни души како наут
без ниедна фабрика само коцкарници, казина
секој ден на кафиња во безделничарска рутина

Апаши, сорос, мафија и бивши кодоши,удбаши
шитнати за ролекси перфидни петоколонаши
креатури , изроди, пљашкароши, тајкуни
директори и дилери со фаци како мајмуни

Каматата од ратата ти е пола од платата
така му ја отплаќаш на газдата палатата
со петокраки и рози а сите духовно боси
позери квази елита а сите чуваа кози

Некој ја сака земјата, некој ги дрпа еврата
за пари се натртија ја сменија и верата
со БМВ и мерцедеси татини деца како плевел
стојам цврсто на бедем матер на сите да ви ебем
 
B

Braum

Гостин
Стиховен Калибар е забеган фундаментален верник, и прави групи на интернет кои имаат цел да убиваат атеисти.

Доказ:

Група на Facebook на која тој е автор - „АТЕИЗМОТ Е БОЛНА СОСТОЈБА НА УМОТ!!!!“ - http://www.facebook.com/group.php?gid=68763278700&ref=mf

Цитат од неговиот блог (http://stihoven_kalibar.blog.com.mk/node/153370):



Почитувајте го овој уметник.
Па во право е тоа што го кажува тој...и така е-ако Бог не постои значи се е дозволено, зошто да живеам бедно??? ќе одам ќе опљачкам одма банка и ќе живеам како цар итн. ЖИВА ВИСТИНА Е ТОА ШТО ГО КАЖУВА!
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Па во право е тоа што го кажува тој...и така е-ако Бог не постои значи се е дозволено, зошто да живеам бедно??? ќе одам ќе опљачкам одма банка и ќе живеам како цар итн. ЖИВА ВИСТИНА Е ТОА ШТО ГО КАЖУВА!
Навистина треба да слушаш уште многу музика и да читаш уште многу книги. Многу.
 
Член од
6 март 2010
Мислења
92
Поени од реакции
11
ако Бог не постои значи се е дозволено е цитат од Достоевски...Стиховен понатаму ја продлабочува неговата филозофска матрица...Но како и Достоевски и останатите големи умови кои биле сфатени дури многу години после нивната смрт така и во Македонија се жигосуваат големите умови од страна на нискоинтелигентни ретардирани типови кои неможат да препознаат никаква стилска фигура туку буквално ги сфаќаат работите...

слушајте курови пички гзови и цицки од усраното лисиче и мислете дека тоа е хип хоп ...Толку ви е интелектот...:baeh:
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Идиотизмот чука на голема врата денес. Ќе уживам кога ќе ве гледам како вашите „животни идеи“ и „верувања“ се рушат (а со тоа и вие самите) под бремето на реалниот и логичен свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom