Стиховен Калибар

Г

Господ

Гостин
Атеизмот е болна состојба на умот....blind faith never ceases to amuse me:vozbud:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Хехе Стихи му го читав блогот додека беше на старата платформа, таму начекав неколку негови дела од албумот ин медиас рес па ќе прокоментирам строго за тоа иако воопшто не ми се допаѓаат неговите ставови.
Стихи е во секој случај еден од подобрите текстописци кај нас што е сигурно фундаментално за хип-хопер, негува социјални теми и е 100 пати подобар од Слаткари и слични на нив.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Аааа другарче ми е на Фб :pipi: Добри статуси има...
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Нешто не перцепирам како што треба или жениве (особено помладите) се палат на секој што пцуе и сере како ретардиран?
 
Г

Господ

Гостин
Ништо повеќе од религиозен фанатик:toe:
 

marko_d

Ретард
Член од
10 април 2009
Мислења
430
Поени од реакции
18
Нешто не перцепирам како што треба или жениве (особено помладите) се палат на секој што пцуе и сере како ретардиран?
Абе сеа што збори некои небулози што немаат врска точно е, и фура некој фундаменталистички идеји кои не му ги сфаќам, али стиховите што ги вади стварно му се добри
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Smirite zivci...seuste nisto ne ste videle.

Videovo e ludnica....

Izvinete ... se razbiram od audio produkcija ne i od video produkcija ama da te pitam sto vide ludnica vo klipot brattt ????? Kako po default staveni 6 kadri edno po drugo ... nekako niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisto ama nisto ne e ullozeno vo spotot brat. Koga go sreduvaa spotot na Stihovna (ne e vazno sega toa) istoto im go kazav i na tie decki koi go pravea spotot deka vaka nalepeni kadri eden so drug vo traenje od sekunda epol ne biva.Ne se razbiram i me mrzi da opisuvam kako spored mene treba da izgleda eden spot ama vaka .... izvini brat nikade nema da mine so ova.Ajde pesnata e OK nekako mi se sviga i textot i idejata i porakata.No videoto e shit. Ete kako spored mene treba da izgleda eden dobar underground rap klip:



ajde sega da ve vidam kazete nesto za klipot za sttilot za lirkata ... neli ova e vistinata neli ????? epa koga makedonskite emsija ke zemat da se educirat od ovie luge i kako rapot tie go pravele togas ke imame i nie stabulna rap formacija tamun a vrvot.Bidejki i ove decki isto kako i stihovnio kalibar go pravele spotot so minimalna suma pari ... ama sepak znaele kako toa da go napravat..... neli ne seram za dzabe ????? sekogas imam osnova ... zatoa pozdrav za site koi go pocituvaat sranjeto koe go postiram...


Hoodratz - Sneeke Muthafukaz 1993 godina .... rap kakov sto denes nikoj raper os poznative poserkovci ne moze da naprave... zatoa uzivajte....
 
Г

Господ

Гостин
Дегенерик на кој му треба виша сила да му каже дека убивањето е лошо.
Забеган религиозен фанатик кој треба да се затвори во установа пред да
направи штета и да повреди некого.Сељак,со речник на најдебилниот носач
на јаглен од Индија.
 
Член од
6 март 2010
Мислења
92
Поени од реакции
11
Ti sakas ova amerikansko gjubre so 2 kadri da go sporedis so spotot na Kalibar?? Ti si klasicen nepoznavac na spotovi...Pogledni kolku lokacii ima na spotot Sharlatani..Minimum 10...Kako nebo i zemja e so toa tvoeto americko gjubre kade skokaat crnci kako majmuni
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
Кои кретени неписмени ејј.. па тој коа правеше рап ние у татина муда уште не сме биле.. најголема суштина има во траките.. и ќе ги сере сите колку му душа сака зошто ретко кој не заслужува да биде серен.. има дипломирано на филозофски факултет и попаметен е од сите нас заедно.. Не ми се верува.. Инаку и сам изјави дека спотот е пародија на филмаџии и позери и гтц скопска шема и нафурани срања кои мислат дека се центар на светот и живеат за секој ден да шљокаат кафе у кафичине и трачарат од сабајле до вечер и квази рапери и остало..
Срамота е братче да незнаеш кој е.. Бар си го слушнал во Бонус Трака ако не на друго место :) поздрав.
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Абе сеа што збори некои небулози што немаат врска точно е, и фура некој фундаменталистички идеји кои не му ги сфаќам, али стиховите што ги вади стварно му се добри
Никој не рече дека не е интелигентен. Само дека џабе му е, чим е тоа што е. А се надевам дека тоа што го напиша DarkVision е само лошо-обмислена иронија.
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
Никој не рече дека не е интелигентен. Само дека џабе му е, чим е тоа што е. А се надевам дека тоа што го напиша DarkVision е само лошо-обмислена иронија.
Не е брат, го бива човекот, а таков му е стилот.. можеби малку претерав, бев сабајлечки исфрустриран :) Има добри траки, твори одамна. Овие ми се favourite:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom