Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
4 август 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Каде можам да најдам капаче за преден браник за сеат леон мк 2, се мисли за она капаче што го покрива делот кој се користи за влечење на колата ????
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
Имам клуч за голф 5. Бидејќи резервниот клуч е изгубен, дали може на овој клуч што го имам да му се измени кодот и изгубениот клуч да нема врска со мојата кола? Каде се прави тоа и колку чини?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Имам клуч за голф 5. Бидејќи резервниот клуч е изгубен, дали може на овој клуч што го имам да му се измени кодот и изгубениот клуч да нема врска со мојата кола? Каде се прави тоа и колку чини?
Мислам дека може да се смени, но освен на клучот ќе треба и на колата да се смени кодот, за подетални информации http://www.porsche.com.mk/

Лично мислам дека ова би коштало над 250 евра.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Дечки имам проблем колата несака да пале,работе се за ауди а3 1.9,акумулаторо само шо е наполнет,значи не е до него.
Дадам контакт се си свете по таблата дадам контакт и не ни сака да завергла убаво него некое мачење,гр гр и толку не ни завртува.
Тука еден другар вика некој блендекс ама ја поима немам шо е тоа а денеска нема мајстори не работат па молам за помош.


Sent from my C2105 using Tapatalk
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Imam problem so pumpata za dotur na gorivo od rezervar. Se raboti za stara kola fiat uno od 95, kaj I da prasuvav takov del nema, ne se proziveduva. Da mi dade nekoj predlog za servis kade mozat da mi sredat (vrzat pumpata, ili vgradat nova).
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Дечки имам проблем колата несака да пале,работе се за ауди а3 1.9,акумулаторо само шо е наполнет,значи не е до него.
Дадам контакт се си свете по таблата дадам контакт и не ни сака да завергла убаво него некое мачење,гр гр и толку не ни завртува.
Тука еден другар вика некој блендекс ама ја поима немам шо е тоа а денеска нема мајстори не работат па молам за помош.


Sent from my C2105 using Tapatalk
Probaj na butkanje, ili na vlecenje, ke zapali 100%.Davas kontakt, te butkaat,turas vtora Ili treta (po izbor) i palis. Ke zapali 101% taka.
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Ne drzi akumulatorot, treba nov da si kupis, ako e napolnet
Дечки имам проблем колата несака да пале,работе се за ауди а3 1.9,акумулаторо само шо е наполнет,значи не е до него.
Дадам контакт се си свете по таблата дадам контакт и не ни сака да завергла убаво него некое мачење,гр гр и толку не ни завртува.
Тука еден другар вика некој блендекс ама ја поима немам шо е тоа а денеска нема мајстори не работат па молам за помош.


Sent from my C2105 using Tapatalk
Дечки имам проблем колата несака да пале,работе се за ауди а3 1.9,акумулаторо само шо е наполнет,значи не е до него.
Дадам контакт се си свете по таблата дадам контакт и не ни сака да завергла убаво него некое мачење,гр гр и толку не ни завртува.
Тука еден другар вика некој блендекс ама ја поима немам шо е тоа а денеска нема мајстори не работат па молам за помош.
Ako e napolnet akumulatorot, ne drzi, treba nov da si kupis.

Sent from my C2105 using Tapatalk
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Имам проблеми со борд комјутерот на Фиат Стило едноставно се побркува се почнува да му свети сите копчиња и по некое време се си доаѓа во нормала некое чаре ?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Дали има начин да пресметам, или пак знае некој отприлика колкава би била царината за
Рено Меган 20.0 16в, 2004, 1,998цм3 со 135кс?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
на колку километри би можело да се еби трок лагеро(ако се пишува вака)??? и од што би можел да се заеби ?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
на колку километри би можело да се еби трок лагеро(ако се пишува вака)??? и од што би можел да се заеби ?
ДРУК лагер...
Тоа е оној лагер дел од сетот на квачилото, попознато како куплунг, заедно со ламелата и корпата.
Кога ќе се заебе, најмногу зависи од оној кој ја вози колата, т.е. КАКО го употребува.
Нема некое правило.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom