Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1560364
Некое мислење за Алфава, конкретно за оваа, а не за моделот? Исто така дали некој може да ми каже каде можам да ја однесам на дијагностика во Скопје, или на механичар?
Овој што ја продава е шминкер и прекупец. Колата може да е добра ама човекот е прекупец.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
zdravo imam problem so kolata
imam golf 3 cl 1.6 16 v 1997 ko ke go zapalam za nepolni 5min kolata kreva temperatura 90% i celo vreme ja drzi i plus od 2000 do 3000 obrataj mn mi trokira vo vozenje ko da gushi i puka niz auspuh imam napraeno celosen servis znaci nema so mu nemam smenato se se 100 pati e viden na kompjuter ne pojavuva ni edna greska nigde znaci si kazva deka se si okej ve molam da mi dadete sovet so da pram kaj da se upatam so da mu napram da ne trokira i care da mi kazite so e so temperaturata fala odnapred cekam odgovor od bilo koj imajte prijaten den
За температурата ти е во ред,чим си постигнува 90 степени и ги држи нонстоп..Резервоарот си го исчистил ли?Пробај тури му некој адитив во резервоар,да се исчистат дизните,црева.
 
Член од
5 април 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
За температурата ти е во ред,чим си постигнува 90 степени и ги држи нонстоп..Резервоарот си го исчистил ли?Пробај тури му некој адитив во резервоар,да се исчистат дизните,црева.
se imam napraeno i aditiv mu turiv se se i crevata se iscisteni i se znaci kolata ja gledam kako ocite ama to so trokira i puka niz auspuh so da pram kaj da se obratam so da prezemam .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Јас мислам дека на моменти има прекин во палењето ,па бензинот наместо да согорува во комората,согорува во ауспухот како последица на високата температура.Има некој проблем со некој сензор или давач,кој треба да се пткрие во тие моменти кога колата трокира.Само тогаш можи да се открие.

какво е палењето? Механичко или бесконтакно.Ако има подвижен дел кој му дава информација на палењето,тогаш има вероватно луфта тој дел(како запчаниците што беа кај разводниците).Ако е бесконтакно со сензор,провери го сензорот.Поставен е или на радилица или на блок
 
Член од
5 април 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Јас мислам дека на моменти има прекин во палењето ,па бензинот наместо да согорува во комората,согорува во ауспухот како последица на високата температура.Има некој проблем со некој сензор или давач,кој треба да се пткрие во тие моменти кога колата трокира.Само тогаш можи да се открие.

какво е палењето? Механичко или бесконтакно.Ако има подвижен дел кој му дава информација на палењето,тогаш има вероватно луфта тој дел(како запчаниците што беа кај разводниците).Ако е бесконтакно со сензор,провери го сензорот.Поставен е или на радилица или на блок
ke ja proveram pak benziskata pumpa i ima maf senzor na blokot pa se nadevam deka edno od niv e fala na mislenjata bidete pozdraveni i ke vi kazam so e rabotata odkako ke doznam :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Каде би можело да се најде ваков подбраник (металниот дел) за Polo Fox 1997 годиште, ги превртев огласите каде и да прашам сите велат тој дел прв ни оди го немаме :(
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
Na vlez od Radisani koga ides od Butel , od desna strana imas KAM market ili Gigo trejd nesto takvo market e ( do samiot market ima prodavnica za milenicinja ) od ovoj market 200 metri pravo pogore od desna strana mu e rabotilnicava na majstorot , a placot mu e na samiot vlez na radisani od leva strana
Овој што ја продава е шминкер и прекупец. Колата може да е добра ама човекот е прекупец.
Фала многу за помошта дечки, ама колата е многу далеку од тоа на сликите. Воланот излитен како да има 500к поминато (а може и стварно да има), не работи електриката на прозорите, назад е удрена и видливо е со голо око. Исто така многу глупаво нешто е што газдата не дозволува колата да се однесе на мајстор, демек немам пробни табли.. При толку голем избор на коли на денешницава, да не дозволуваш потенцијалниот купец да ја однесе колата на мајстор, да се чуди човек. Да е југо за 300 евра да не го носиш, ама па 4000 евра и не е мала пара да ги дадеш на невидено.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Фала многу за помошта дечки, ама колата е многу далеку од тоа на сликите. Воланот излитен како да има 500к поминато (а може и стварно да има), не работи електриката на прозорите, назад е удрена и видливо е со голо око. Исто така многу глупаво нешто е што газдата не дозволува колата да се однесе на мајстор, демек немам пробни табли.. При толку голем избор на коли на денешницава, да не дозволуваш потенцијалниот купец да ја однесе колата на мајстор, да се чуди човек. Да е југо за 300 евра да не го носиш, ама па 4000 евра и не е мала пара да ги дадеш на невидено.

Епа тоа е тоа... Исто на мене со едно другарче кога гледавме кола за него ни вика типот - што сакате сега, да ја пробате, епа ете ја гледате, гледате што кола е, извадете толку пари па идете пробувајте ја, не ми трошете време инаку, да ја пробувате, да ми одземете пола саат-саат, да потрошите 3-4 литри гориво и да ми кажете абе ке видиме, ова било она било... И му кажавме и дека и ние ке си ставиме гориво, тој пак не, дајте пари па пробувајте... Е како да ти дадам пари така, на збор... Што ако ти дадам јас 5000 евра така на верување на муабет и накај дома на пола пат ми застане, што правиме тогаш ???
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Фала многу за помошта дечки, ама колата е многу далеку од тоа на сликите. Воланот излитен како да има 500к поминато (а може и стварно да има), не работи електриката на прозорите, назад е удрена и видливо е со голо око. Исто така многу глупаво нешто е што газдата не дозволува колата да се однесе на мајстор, демек немам пробни табли.. При толку голем избор на коли на денешницава, да не дозволуваш потенцијалниот купец да ја однесе колата на мајстор, да се чуди човек. Да е југо за 300 евра да не го носиш, ама па 4000 евра и не е мала пара да ги дадеш на невидено.
Заобиколи ја
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Некое мислење за 2.2 16v моторот на Опел Астра Бертоне? Прочитав дека овие некоја грешка имале и дека 1.8 е доста подобар.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
можам ли сам да префрлам клуч и чип од едно на друго далинско може да зезнам нешто ???
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Ме интересира доколку некој знае да ми каже каде можам да го најдам овој додаток за ПЕНЕЊЕ, имам ВАП за перење ама немам појма каде може да се најде ваков додаток - СЛИКА
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.660
Поени од реакции
34.953
Ако колата ми е за регистрација на 15 април, а не ми е потребна 15тина дена да ја возам, колку време може да ја оставам нерегистрирана, без да треба да менувам табли или да јадам казна?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom