Скутерчиња: Се за и околу нив

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Hamachi е марка само во Македонија. Пиши hamachi на гугл и ќе ти даде само наши страници, наши реклами итн. Купи и ти 100 скутери од фабрика и кажи им дека сакаш да се викаат Cruise , такви ќе ти направат.
Сега сум Black Hok..Во Велес доста скутерчиња се баш Хамачи,што знам,мене ми се допаѓаат на лик овака..
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Дечки да ми предложите некоја продавница за скутери :D 50 кубика глеам по нетов хамачи и доста познаници имаат па се задоволни
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Дечки едно прашање за тие што се поупатени.Денес правам година дена од кога го регистрирав моторот.И сега со новите сообраќајни имам печат од позади на кој пишува дека е регистрирано за година дена.Некој ми имаше спомнато дека тоа печатот со првата регистрација важи трајно само треба осигурување секоја година да се вади.Јас денес си извадив ново осигурување кое ке ми важи година дена од денес.Треба нешто друго да се вади или толку е?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Дечки едно прашање за тие што се поупатени.Денес правам година дена од кога го регистрирав моторот.И сега со новите сообраќајни имам печат од позади на кој пишува дека е регистрирано за година дена.Некој ми имаше спомнато дека тоа печатот со првата регистрација важи трајно само треба осигурување секоја година да се вади.Јас денес си извадив ново осигурување кое ке ми важи година дена од денес.Треба нешто друго да се вади или толку е?


Најубаво да идеш и да си прашаш во МВР, овде може само да нагаѓаме ... Порано во сообраќајната пишуваше регистрација трајна ... Сега може пак ке бараат да ти удрат печат и да платиш 150 ден административни трошоци ...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Momci zemav edno polovno auspuce za 50ka kineska 4 takten ama nesto me buni... Kako sto iskaca od granata posle krivinite ima eden dodaden del dodaten del i od nego izlaga crevo... Kade treba ova crevo da se ukluci? Na stariot auspuh nemav vakvo nesto pa sega me buni situacijava
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Momci zemav edno polovno auspuce za 50ka kineska 4 takten ama nesto me buni... Kako sto iskaca od granata posle krivinite ima eden dodaden del dodaten del i od nego izlaga crevo... Kade treba ova crevo da se ukluci? Na stariot auspuh nemav vakvo nesto pa sega me buni situacijava
Сликај го. Да не е блокада?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Momci zemav edno polovno auspuce za 50ka kineska 4 takten ama nesto me buni... Kako sto iskaca od granata posle krivinite ima eden dodaden del dodaten del i od nego izlaga crevo... Kade treba ova crevo da se ukluci? Na stariot auspuh nemav vakvo nesto pa sega me buni situacijava

Што марка и модел на ауспух ??? Ај сликни го и стави слика да видиме ...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Momci zemav edno polovno auspuce za 50ka kineska 4 takten ama nesto me buni... Kako sto iskaca od granata posle krivinite ima eden dodaden del dodaten del i od nego izlaga crevo... Kade treba ova crevo da se ukluci? Na stariot auspuh nemav vakvo nesto pa sega me buni situacijava
Mislam deka e povratok na izduvni
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18
А да речеме дека е блокада и од брзо возење може да излезе ?[DOUBLEPOST=1433021413][/DOUBLEPOST]И да ве прашам ако некој нов скутер има блокажи може од многу брзо возење да се стопат и да се зариба машината ?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
А да речеме дека е блокада и од брзо возење може да излезе ?[DOUBLEPOST=1433021413][/DOUBLEPOST]И да ве прашам ако некој нов скутер има блокажи може од многу брзо возење да се стопат и да се зариба машината ?



Ако има блокажи нема ни да може да иде многу брзо т.е. не иде побрзо од 40-45 км/ч ... Неможе да се стопат пошто блокажите ти го ограничуваат бројот на вртежите... Затоа и ги имаат нови скутери, за да не се форсира машината на висок број на вртежи додека се разработува ...
 
Член од
19 февруари 2014
Мислења
130
Поени од реакции
18
Ако има блокажи нема ни да може да иде многу брзо т.е. не иде побрзо од 40-45 км/ч ... Неможе да се стопат пошто блокажите ти го ограничуваат бројот на вртежите... Затоа и ги имаат нови скутери, за да не се форсира машината на висок број на вртежи додека се разработува ...
А овај што вели дека му злегла некоја блокажа низ аспухот од што може да биде излезена ? што е причината што излегла низ ауспухот ?
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Член од
6 февруари 2010
Мислења
881
Поени од реакции
923
Zrdavo na site sakam da kupam skuter pa se mislam pomegu ovie dva skutera pa ako moze nekoj da mi kaze mislenje postrucno zatoa sto cenata vo razlika e 200 e a ne gledam nekoja golema razilka vo specifikaciite odpanred blagodaram
http://www.kupiskuter.mk/index.php/skuteri/50-kubika/yy50qt-28-2t-detail
http://www.kupiskuter.mk/index.php/skuteri/50-kubika/bt49qt-28c-2t-detail
Првиот ти е yiying 50 другиот ти е baotian 50.
Јас лично би го земал вториот.
Ако ти доаѓа во предвид половно имаш добри скутери за 1000 евра -+100 марка sym и kimco што се неколку класи погоре од овие скутери.

Еве ти априлија за 1300 евра
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=1628468
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom