Селективност на полот пред раѓање

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Чек, чек, не е до времето кога се оплодува јајце клетката? Ако е блиску до овулација е машко, ако не е женско. Такво нешто сум читала. :confused:
:pos: Абе Неса не веруј на се што ќе прочиташ, лажат то комуњарите. Пекарот што ќе стаи у фурната то ќе излезе.
 

GuerillaGorilla

Фантазер
Член од
14 декември 2012
Мислења
11
Поени од реакции
19
Машко, женско... што и да е, само живо и здраво да е. Идеално би било две, едно машко и едно женско.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
А машките деца се почитуваат најчесто поради тоа што можат да ја продолжат семејната лоза и карактерот кој можат да го развијат за разлика од жените.
Какво женско бе, некој таму туѓ да ми го јаде имотот.
Машко се знае, да го чува ко очи у главата а не некој полакомен зет :icon_lol:
Ахахахаххаа кој имот бе? Замоци дан имаш низ земјава?
И која семејна лоза бе? Ахахахаха ви се восхитувам на самоувереноста. Кралевиве они, па им биле битни имотите и семејната лоза.
Ти ако си постигнал нешто во животот тебе поколенијата ќе ти се восхитуваат и нема да те заборават без разлика на полот.
Или презимињата ќе ги задржеле. Што дека јас се презивам така како што се презивам? Му мењава тоа нешто на прадедо ми?
--- надополнето: 23 март 2013 во 10:08 ---
Во друга смисла мислев... Повеќето од македонците живеат со патриархат еден пред сите... Мажот да оди на работа, а мајката да ги чува децата...
Имаш 25 години и чекаш мајка ти да ти принесе да јадеш, не бе брат тука не е крива државата! Влатко Васиљ
Кои се тоа повеќе македонски семејства во кои мајката не оди на работа? Јас ниедно такво не познавам. Познавам такви мајки кои седат дома бидејќи не можат да најдат работа, со веќе пораснати деца зрели за женење.
--- надополнето: 23 март 2013 во 10:10 ---
Кој рече дека сум од кралско семејство ама за разлика од тебе можам да ја продолжам лозата, не од здравствени причини дека ти не си способен или ја сум способен туку, поради тоа што ти си обратен.
Awww се тешиш дека ако можеш да направиш машко дете си многу способен?
--- надополнето: 23 март 2013 во 10:13 ---
Презиме да чувате? Лесно се решава тоа, име моминско презиме уште едно презиме и готово.
Ама дете не може да има две презимиња. Така да, иако мајката ќе го задржи моминското презиме, презимето нема да се зачува.

Само не е до презимето, комплекс е.
Толку е очигледно дека е комплекс, дури смешно е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom