Селективност на полот пред раѓање

Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Пре би одбрала пол на детето, него ли да раѓам до бесвест додека некој не добие син....
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Пре би одбрала пол на детето, него ли да раѓам до бесвест додека некој не добие син....
А што ако и после 5тото се сите женски? :D

До пекарот е, не е до фурната,
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Пре би одбрала пол на детето, него ли да раѓам до бесвест додека некој не добие син....
Некои девојки се обидуваат да одберат соодветен партнер, пред да раѓаат до бесвест. ;)
 
А

Атомската мравка

Гостин
Нека се живи и здрави тоа е најбитно ;) а во врска со полот најдобро е мислам да имаш и такво и такво односно и машко и женско.. на пример 2 машки во комбинација со 1 женско или пак 2 женски со 1 машко уште подобра комбинација.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
А некои се само многу плодни :icon_lol:
Ако е тоа желба на двајцата тука воопшто не е проблем, нека се множат луѓето.
Во конкретнава ситуација разбрав дека требало да му се праи ќеиф на сопругот дури не се плукни машко и затоа поарно е да се селектира полот претходно.
Јас мислам дека уште поарно е да си најди маж кој ќе нема да има проблем дали сопругата му раѓа машки, женски деца или пак не раѓа воопшто.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.706
Поени од реакции
19.785
Ако е тоа желба на двајцата тука воопшто не е проблем, нека се множат луѓето.
Во конкретнава ситуација разбрав дека требало да му се праи ќеиф на сопругот дури не се плукни машко и затоа поарно е да се селектира полот претходно.
Јас мислам дека уште поарно е да си најди маж кој ќе нема да има проблем дали сопругата му раѓа машки, женски деца или пак не раѓа воопшто.
Пак неможе да се издвои таков, како ке знаат што деца ке искочат, нема такво решение и дете си е дете дал машко или женско незнам само кој нормален би се бунел...
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Пре би одбрала пол на детето, него ли да раѓам до бесвест додека некој не добие син....
Моќна врачаро. може ли со маѓии да се добие машко дете?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
А што ако и после 5тото се сите женски? :D

До пекарот е, не е до фурната,
Па тоа викам, до пекарот е...ахахаа...вака со доктор нека извадат тоа машките сперматозоиди и крај :P
--- надополнето: 5 февруари 2013 во 23:28 ---
Некои девојки се обидуваат да одберат соодветен партнер, пред да раѓаат до бесвест. ;)
Кој одбрал, кој не...секој со своето...и никад никого не го знаеш доволно...колку и да си мислиш дека го знаеш. Во брак се упознаваат понадаље :D
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Па тоа викам, до пекарот е...ахахаа...вака со доктор нека извадат тоа машките сперматозоиди и крај :P
Чек, чек, не е до времето кога се оплодува јајце клетката? Ако е блиску до овулација е машко, ако не е женско. Такво нешто сум читала. :confused:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Кое палење? Често ги заборавам апчињата за памтење, не ми ни текнува зошто.
Море сенилен...Не знам точно како беше и ќе ја парафразирам. Се работеше за тоа дека е не е на арно да се палат работи од партнерот.

О, ти моќна врачаро дали можеш да ми кажеш дали ако мојата бивша девојка која поседува одредена моја работа во гастро-интестиналниот тракт можи да ми наштети ако на пример загине во пожар
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Чек, чек, не е до времето кога се оплодува јајце клетката? Ако е блиску до овулација е машко, ако не е женско. Такво нешто сум читала. :confused:
Не, зависи дали сперматозоидот е ,,машки,, или ,,женски,,. Таткото го одредува полот на бебето :)
--- надополнето: 6 февруари 2013 во 08:09 ---
http://www.skoool.mk/node/410

Еве, ме мрзи да барам книги генетика вака сабајлечки, не е кузнај што, ама објаснува ;) :)
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Не, зависи дали сперматозоидот е ,,машки,, или ,,женски,,. Таткото го одредува полот на бебето :)
--- надополнето: 6 февруари 2013 во 08:09 ---
http://www.skoool.mk/node/410

Еве, ме мрзи да барам книги генетика вака сабајлечки, не е кузнај што, ама објаснува ;) :)
Аууу значи тате мочал кога не правел.... :pos: Две девојчиња сме, да сме живи и здрави. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom