Селективност на полот пред раѓање

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
А ти шо сакаш ? Да и ги лакираш на женати нозете и да го бањаш синот до 14 години како шо праат американчињава ?
Во друга смисла мислев... Повеќето од македонците живеат со патриархат еден пред сите... Мажот да оди на работа, а мајката да ги чува децата...
Имаш 25 години и чекаш мајка ти да ти принесе да јадеш, не бе брат тука не е крива државата! Влатко Васиљ
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Во друга смисла мислев... Повеќето од македонците живеат со патриархат еден пред сите... Мажот да оди на работа, а мајката да ги чува децата...
Имаш 25 години и чекаш мајка ти да ти принесе да јадеш, не бе брат тука не е крива државата! Влатко Васиљ
Абе нема врска тоа финтава е дека повеќе се почитуваат машките деца, а не односот кон и од децата ..
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.706
Поени од реакции
19.785
Абе нема врска тоа финтава е дека повеќе се почитуваат машките деца, а не односот кон и од децата ..
Зошто повеќе се почитуваат, кои машки деца се почитуваат? Дали исто ќе ги почитуваш твојте синови доколку еден од нив е хомосексуалец, арно ама е машко дете?
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Зошто повеќе се почитуваат, кои машки деца се почитуваат? Дали исто ќе ги почитуваш твојте синови доколку еден од нив е хомосексуалец, арно ама е машко дете?
Би го убил без размислување, ама затоа постои воспитувањето..
А машките деца се почитуваат најчесто поради тоа што можат да ја продолжат семејната лоза и карактерот кој можат да го развијат за разлика од жените.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.706
Поени од реакции
19.785
Би го убил без размислување, ама затоа постои воспитувањето..
А машките деца се почитуваат најчесто поради тоа што можат да ја продолжат семејната лоза и карактерот кој можат да го развијат за разлика од жените.
Ако нема жени бе момче, ќе се исуши лозата, кај ќе ја насадите семката за да ви никне лозјенцето?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.706
Поени од реакции
19.785
Абе се раѓаат и машки и женски, ама според мене машкото е поценето.
Тоа е точно, но мене секат ме интересира зошто? Нели за дете исто би те болело и би го сакал, дал било машко или женско, јас мислам на еден родител не му менува ништо полот, желба секако имаме сите, но природниот процес е друга работа.

Јас имам пријател, кој не отиде да си ја земе жена му и бебето од болница, чисто од фактот што му роди женско здраво право дете.
Фактот сеуште стои што никат нема да си прости за направеното, но пак се сведуваме на исто, да е машко па се понатака што следи е мање битно. И пак не разбирам зошто?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.196
Поени од реакции
16.136
Какво женско бе, некој таму туѓ да ми го јаде имотот.
Машко се знае, да го чува ко очи у главата а не некој полакомен зет :icon_lol:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.706
Поени од реакции
19.785
Какво женско бе, некој таму туѓ да ми го јаде имотот.
Машко се знае, да го чува ко очи у главата а не некој полакомен зет :icon_lol:
Ивица, ти коа ќе се жениш земиси некоја момичка без имот, за да немора на татко и да му го јадеш имотот...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.196
Поени од реакции
16.136
Ивица, ти коа ќе се жениш земиси некоја момичка без имот, за да немора на татко и да му го јадеш имотот...
Ја сум воспитан така, шо и да зеам ќе го гледам ко мое да е :icon_lol:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Тоа е точно, но мене секат ме интересира зошто? Нели за дете исто би те болело и би го сакал, дал било машко или женско, јас мислам на еден родител не му менува ништо полот, желба секако имаме сите, но природниот процес е друга работа.

Јас имам пријател, кој не отиде да си ја земе жена му и бебето од болница, чисто од фактот што му роди женско здраво право дете.
Фактот сеуште стои што никат нема да си прости за направеното, но пак се сведуваме на исто, да е машко па се понатака што следи е мање битно. И пак не разбирам зошто?
Едноставно поради љубов кон полот можеби, јас сакам да имам и машко поради тоа што сакам да има карактер како мене и да изразне како цврста личност да неможе да биде повреден од глупости и слично..поради тоа што ќе ја продолжи семејната лоза и ке се продолжи твоето презиме ..едноставно машко си е машко.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493

Kajgana Shop

На врв Bottom