Рецепти за шпагети, лазањи и други видови тестенини

Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
дефинитивно најубавото јадење шо е измислено на планетава
секој ден би ги јадела да иам можност,уфффф колку се најубави :vozbud:
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Јас сакам да направам лазањи пошто сум љубител на италијанската кујна а немам пробано сеуште. Гледам дека на повеќето од вас им се вкусни, значи вреди да се проба.Имам еден рецепт од храна и вино со пилешко.:jaj:Ќе гледам овој викенд да направам, да ги израдувам моите:vozbud:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.408
Поени од реакции
22.001
Сеуште не сум пробал таква работа..
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Никогаш немам пробано,а баш би сакала
Гледам на повеќето ви се допаѓаат
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Имам пробано ама само еднаш-двапати и тоа кај тетка ми.Нон-стоп и повторувам на мајка ми да ми направи и секогаш одговорот е:“Ќе ти направам бе,кога сакаш?“ и на крај нешто друго пак ќе направи.Вака ме мота последниве две години така да ми се одјадоа и лазањиве.:toe:
А иначе стварно се вкусни.:)
 
П

Паган-др

Гостин
Не сум ги пробал чудава а баш сакам да видам што ги фалат толку.
 
А

Александра Д.

Гостин
Не сум пробала никогаш, но не ни знам какви се, затоа што се откажав од месото.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Јухууу, најдобро јадење што сакам да си го правам со мерак. Троа отповеќе печурки, помалку месо, мнооогу сос од домати, и најважното- босилек.
Патем, во Бања Лука имам јадено најдобра лазања. Дури и ми се слоши. Али го запамтив вкусот.:pipi:
Cudno kako lugeto nemaat vreme da ti pratat edna recepta. A zborovi i zborovi se pisani na postovi na iljada temi na forumov, za dobrinata ne lugeto ,za toa deka se vakvi ili onakvi,deka ova cini ili ne cini. A vo meguvreme ne mozat da potrosat dve minuti na edna recepta. Nieden tvoj zbor nema veke tezina , bar za mene. Fala za nisto.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Ептен ми се свиѓаат и уживам кога ги јадам!Многу поубави ми се од макароните мхххх сеа ми се пријадееее:nesum:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Mnogu mi se dopagaat...i gi jadam no ne so meleno meso,meso ne mozam da podnesam i zatoa stavam pecurki suknka i mnogu sirenje i kaskaval .....:pipi:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
205
Поени од реакции
13
Ствар до вкус е али сепак морам да кажам мене ич не ми се допаѓаат..
Омам пробано повеќе пати на различни места а и мајка ми има неколку пати праено и никогаш не ми се допаднале.. За разлика од сестра ми која се дави во нив :)
 

hriste

Fire Star
Член од
12 март 2008
Мислења
218
Поени од реакции
54
Прв пат пробав лани и тоа кога дојде тетка ми од Италија па направи кога ѓи пробав после секој ден и досадував на мајка ми да прави закон се
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
абе као глеам тоа рецептот на ма(даблју)ечко а никад не сум приметил кромид и лук? Да не има некој друг рецепт? Ме пукна криза по лазањи ааааааааааа :vozbud: Ама онакви кој јадел од центар кај Коки тоа пицеријата најубави сееееее!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom