Регресија

Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Едноставно не гледам поента во тоа ако се сетам што сум бил во претходниот живот (нормално доколу постоел претходен живот)... мислам, што кјар од тоа, освен задоволување на сопствената желба да го знаеш тоа. Или има нешто што јас не го гледам? Бидејки јас сум ти максимален лаик, не верувам на ништо и никого, мегутоа сум пак и максимално отворен за примање на нови ствари... Да ти објаснам ко у стил, не верувам во бог, мегутоа не сум ни атеист, бидејки за разлика од нив мене можеш да ме седнеш и да ми објасниш убаво дека има бог, и доколку тоа е прифатливо за мене јас ке го прифатам, додека атеист ако сакаш уби го нема да прифати..... (може ова е глуп пример, али ја конташ поентата), да не помислиш дека те тролам или хејатм, бидејки многу мои ставови ке ти ти бидат чудни, али сум секогаш отворен за нови работи, па и ако се косат со моите ставови.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Едноставно не гледам поента во тоа ако се сетам што сум бил во претходниот живот (нормално доколу постоел претходен живот)... мислам, што кјар од тоа, освен задоволување на сопствената желба да го знаеш тоа. Или има нешто што јас не го гледам? Бидејки јас сум ти максимален лаик, не верувам на ништо и никого, мегутоа сум пак и максимално отворен за примање на нови ствари... Да ти објаснам ко у стил, не верувам во бог, мегутоа не сум ни атеист, бидејки за разлика од нив мене можеш да ме седнеш и да ми објасниш убаво дека има бог, и доколку тоа е прифатливо за мене јас ке го прифатам, додека атеист ако сакаш уби го нема да прифати..... (може ова е глуп пример, али ја конташ поентата), да не помислиш дека те тролам или хејатм, бидејки многу мои ставови ке ти ти бидат чудни, али сум секогаш отворен за нови работи, па и ако се косат со моите ставови.
Go pocituvam tvoeto i mislenje i tvoite stavovi maksimalno. Poveketo lugje probuvaat regresija od radoznalost a ima i takvi so probuvaat od maka. Preku regresija mozat da se ispravat karmicki problemi za da nemame problemi ponatamu vo idnina ili mozat i da se resat raboti sto sega ni pravat problem kako delo na karmata od nekogash... e sega ima razni gledishta i tumacenja i na ispravanjeto na karmata. Mene naj prifatlivo mi e mislenjeto deka ako treba nesto da ne snajde i da izvleceme golema uka od toa pa i da napredneme toa e vo red da go cekame so rasireni race... Odlicno e toa sto si otvoren kon sekoe mislenje i pocituvash sekakvo mislenje jas mislam deka treba da pocnesh da ucish po neshto od duhovnive raboti (se razbira ako te interesira...) I da pocnesh da veruvash i da naucish da otcenish so kakva namera nekoj neshto ti kazuva ili te ubeduva. Ova e samo moj sovet i moe viduvanje nemorash da go prifatish se razbira :)
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Па за тоа и само читам и не се мешам, мегутоа до сега ништо ме нема "примено" бидејки каде и да прочитам што и да видам стално некој нешто се кара, се докажува, се надмудрува, не пробува да најде НЗС туку стално неговото е подобро, по паметно, по убаво итн итн итн... Типичен македонизам, сите се знаеме и крај, кур од офца.

Odlicno e toa sto si otvoren kon sekoe mislenje i pocituvash sekakvo mislenje jas mislam deka treba da pocnesh da ucish po neshto od duhovnive raboti (se razbira ako te interesira...) I da pocnesh da veruvash i da naucish da otcenish so kakva namera nekoj neshto ti kazuva ili te ubeduva. Ova e samo moj sovet i moe viduvanje nemorash da go prifatish se razbira :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Па за тоа и само читам и не се мешам, мегутоа до сега ништо ме нема "примено" бидејки каде и да прочитам што и да видам стално некој нешто се кара, се докажува, се надмудрува, не пробува да најде НЗС туку стално неговото е подобро, по паметно, по убаво итн итн итн... Типичен македонизам, сите се знаеме и крај, кур од офца.
Vo pravo si. Toa sto stalno ima sekade po forumov karanici i raspravii okolu toa koj e vo pravo e cisto delo na egoto na poedinci. Ne e dzabe receno deka egoto e najgolem neprijatel na covekot gi pravi slepi i im go zatvora mozokot. Da sme site prizemni site ke ucime eden od drug a i tie sto neznaat ke imaat prilika da naucat i prasaat ako gi interesira. Ako se smeni svesta i vospituvanjeto ke bide nesto od drzavcevo ako ne nema nadesh za nas.[DOUBLEPOST=1408546434][/DOUBLEPOST]Eve edno video koe e odlicen odgovor na prasanjeto sto stalno mi go postavuvaat na forumov koga pishuvam deka bolestite se delo na toa sto sme pravele vo minatoto ili nekoj drug pravel pa nie plakjame (toa e veke familijarna karma)... prashanjeto sto mi go postavuvaat e zosto decinjata boleduvaat sto tie zgresile za da se razbolat tolku mnogu. Eve go odgovorot http://www.youtube.com/watch?v=Trm-FMHRqQY
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Ке ги изглдам видеава у тек на денов како ке имам слободно време па ке му ја мислиме после.[DOUBLEPOST=1408623746][/DOUBLEPOST]Без навреда, ама клипов е една од поголемите глупости у живот што ги имам гледано. Т.е. се што кажува типот на видеото е точно, мегутоа како он тоа го сервира, ко да објаснува каде е крај на вселената.... Значи мајката ја фака депресија додека е бремена или има голем стрес и бебето умира или се рага болно, па нормално е тоа бидејки во таква состојба самото тело ослободува некој хемикалии кој што не се добри за самите на а не па за мало бебе се уште не оформено ко што треба, значи не е некое чудо па да одржуваш конфереција и предавање за тоа.... А и поентата, не сватив каква врска има ова со регресијата??? Или пак треба да го догледам до крај ... бидејки до пола само го изгледав.

 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
If you become a witness of all the changes
that are happening around you
outside you, inside you
sooner or later you will become aware of the one
who is watching it all.
That witness is eternal.
That witness is your immortality.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ке ги изглдам видеава у тек на денов како ке имам слободно време па ке му ја мислиме после.[DOUBLEPOST=1408623746][/DOUBLEPOST]Без навреда, ама клипов е една од поголемите глупости у живот што ги имам гледано. Т.е. се што кажува типот на видеото е точно, мегутоа како он тоа го сервира, ко да објаснува каде е крај на вселената.... Значи мајката ја фака депресија додека е бремена или има голем стрес и бебето умира или се рага болно, па нормално е тоа бидејки во таква состојба самото тело ослободува некој хемикалии кој што не се добри за самите на а не па за мало бебе се уште не оформено ко што треба, значи не е некое чудо па да одржуваш конфереција и предавање за тоа.... А и поентата, не сватив каква врска има ова со регресијата??? Или пак треба да го догледам до крај ... бидејки до пола само го изгледав.
Tvoe pravo tvoe mislenje jas nisto ne nametnuvam. Covekot go objasnuva vlijanieto na mislite vrz energetskoto telo vrz dusata itn. ti go objasni bioloskiot nacin na vlijanie. Inache nema nikakva vrska videovo so regresija na temava spodeluvam vakvi raboti od pricina so nema kade na drugo mesto a sekoe video, tekst povrzano so duhovnost si ima razna tematika... koga im spodeluvav vo podforumot zdravje tamu mislea deka sum nenormalen i taka. Kako i da e ti gi pocituvam stavovite da znaesh :) Pozdrav[DOUBLEPOST=1408661528][/DOUBLEPOST]
If you become a witness of all the changes
that are happening around you
outside you, inside you
sooner or later you will become aware of the one
who is watching it all.
That witness is eternal.
That witness is your immortality.
Ubavo napisano sekoja cest
 
Последно уредено:
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Crnorizec hrabar brat tebe ti raboti klikerot za otvaranje mnogu dobri i stosni temi.(y):) Samo prodolzi taka, pozdrav :pipi:
Citam, cepkam, prasuvam poiskusni od mene vo ovie raboti. Ednostavno krajno mnogu me interesira. Ali poveketo od narodov ne go cenat ova ne go razbiraat. Toa ne e ni bitno interesnoto e koga ke se napisat poveke iskustva gledista okolu edna vakva tema. Te poddrzuvam i ohrabruvam i tebe da otvarash vakvi temi pa da ucime edni od drugi. Pozdrav. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom