Регресија

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Знам бе брат.. има пуно ствари и методи али у принцип иде преку астрална проекција и тие работи не се заебанција воопшто така да не се заебавам сега за сега. И мене ми е исто така многу мило што си ја отворил темава и што пробуваш да објасниш некои вистини, така си иде тоа .. затоа не многу лупетам зашто ќе бидам погрешно сфатен. А и некои работи околу вистината едноставно немаат некој точен јазик за искажување. Ќе разгледам линкот коа ќе бидам дома, моментално не сум... Чувај се и збори си слободно! :)
Epten si vo pravo za ova deka vakvite raboti nemaat tocen jazik na izkazuvanje najdobro se razbiraat so dozivuvanje :) linkovite da gi razgledash obavezno koga ke mozes... cuvaj se i ti i od tebe ocekuvam mnogu postiranja po temava so cel site zainteresirani zaedno da ucime pozdrav :)
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Црноризец, ти си по малку delusional и шизофреничар, нели? Може уште и не знаеш. :D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Црноризец, ти си по малку delusional и шизофреничар, нели? Може уште и не знаеш. :D
Vidi sekoj ima pravo na mislenje na forumov takvi kako tebe so ziveat nisko pozemja i so veruvaat vo ogranicuvanjata na naukite ima so lopata da gi rines ne zboruvam konretno za medicina site nauki se vo ramkite na ogranicenosta vistinata edno bitie ja razbira koga ke se otvori kon prirodata ali ti so toj pamet i so zelba grozna samo nekoj da ismees ne odis na arno veruvaj.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Vidi sekoj ima pravo na mislenje na forumov takvi kako tebe so ziveat nisko pozemja i so veruvaat vo ogranicuvanjata na naukite ima so lopata da gi rines ne zboruvam konretno za medicina site nauki se vo ramkite na ogranicenosta vistinata edno bitie ja razbira koga ke se otvori kon prirodata ali ti so toj pamet i so zelba grozna samo nekoj da ismees ne odis na arno veruvaj.
Ехеее, луѓето кога живееле у склоп со природата, колку долго живееле, дури по 2-30 години. :D
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Ехеее, луѓето кога живееле у склоп со природата, колку долго живееле, дури по 2-30 години. :D
covek moze da zivee vo naj urbanoto mesto na planetava a pak da si go zacuva duhovniot mir i blagosostojba i harmonijata so prirodata so mnogu rabota nasebe site se menjame ako ne ti e do serioznost na temava ne pisuvaj te molam ima mnogu temi kade sto mozes da se zafrkavash i vregjash drugi.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Pod regresija se podrazbira podsvesno vrakjanje na dusata vo minatite zivoti ima lugje so go rabotat ova dolgi godini nanazad i me interesira dali i kakvi iskustva imate so regresija ???
Ова ме потсети на Иван исцелител... Главоболка е ако те боли главата....
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Od linkov sto go postiram site sto ste zainteresirani za duhovni ucenja i duhoven napredok mozete da naucite i da si razjasnite mnogu. http://atma.hr/[DOUBLEPOST=1408061912][/DOUBLEPOST]
Те молам само не не банирај, не знаевме оти е твој форумот. :D
Sega ke napisam neshto poveke za alternativnata medicina posto gledam deka imash ismejuvacki stav kon nea so e rezultat na toa so tolku ja razbirash...
Eve so se spagja vo alternativna medicina...
528370_xlarge.jpg
Kazi mi so se si probal od listava pa da da tvrdish deka alternativnata medicina e lagi i gluposti ? Eve vaka ovie granki pogore na alternativnata medicina poveketo postojat iljadnici godini nekoj i so nastanokot na covekot... lugjeto vo najranite doba poradi nacinot na ziveenje bile site so otvoreni energetski kanali i koga covek e so otvoren energetski kanal podolgo vreme i postojano ja razviva dusata i raste i komunicira so visi sili toa e veke golem level na duhovnost... odgovorite i zaklucocite zosto e nesto takvo a ne e poinakvo mu idat sami zatoa sto e otvoren i postoi so otvoren um. Epa na takvi otvoreni lugje koi se zanimavale so lecenje sami im idele odgovorite kako da lecat i kako da deluvaat na bolnite. Znaci cim edna rabota opstanuva iljadnici godini mora da e neshto dobro... neshto vistinsko... Za razlika od klasicnava medicina sto povrsno gi resava problemite! lecitelite od alternativnata medicina go resavaat ne samo problemot tuku ja objasnuva i pricinata zosto toj covek e bolen od toa i toa sto e mnogu mnogu biten segment. Srekja so ne se site lugje na planetava skepticni kolku tebe... pa blagodarenie na toa ovie raboti funkcioniraat i se sirat. Za informacija tvoja se poveke i poveke lugje gi prifakjaat i gi izucuvaat vie raboti se poveke lugje i se vrakjaat na vistinata o prvobitnosta posto mudrite razbiraat do kade ne otera i medicinata i site drugi nauki izmisleni od odbicni lugje nema sporedba realno gledano nie lugjeto sme kako kapka vo okeanot nasprema univerzumot, prirodata, kosmosot i boga. Mislam deka dovolno objasniv tie sto veruvaat razbiraat ne me interesira sto ke citirash posle ova cest mi beshe da objasnam na covek kako tebe neshto vakvo.
 
Последно уредено:
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
https://www.youtube.com/watch?v=NJOWpQscMU0 Eve odlicno video od S. N. Lazarev odgovor na golemo prasanje. Vie sto ne veruvate, vregjate, ismejuvate ke ve molam postedete me od vasiot odnos kon vakvi objavuvanja.
Имам едно прашање. Модерната медицина е поскапа за практикување од алтернативната. Е сега, прашањето е, ако е алтернативната поуспешна, оти никој не ја практикува? Цели држави трошат милијарди долари годишно на апаратура. Оти не се свртиме целосно кон алтернативното, кога се се лечи и е ефтино?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Имам едно прашање. Модерната медицина е поскапа за практикување од алтернативната. Е сега, прашањето е, ако е алтернативната поуспешна, оти никој не ја практикува? Цели држави трошат милијарди долари годишно на апаратура. Оти не се свртиме целосно кон алтернативното, кога се се лечи и е ефтино?
Ubavo od tebe so pristapi so kulturen odnos go pocituvam toa da znaesh ovaka e covecki i poubavo. Sega ke dadam moe mislenje na prasanjeto. Starite vikaat lekot e pet pari ama treba da go najdesh... Moe viduvanje e deka modernava medicina e biznis tesno povrzan so farmakologijata na lugjeto im e polesno da otidat i da im pustat inekcija za strasna glavobolka odkolku da sednat da se smirat da podisat malku vozduh i da razmislat kako go pominale denot deneska znaci od stanuvanje do legnuvanje totalno da se setat i na mislite so im pominale niz glava na voj nacin garantiram deka ke go najdat odgovorot na bolkata sto gi maci. Koga bi razmislil podobro i vospituvanjeto ima golem del vo ova. Koga deteto pr. kasla ili ima temperatura vednash za raka i se nosi na lekar zatoa sto vo naseto opstestvo e nenormalno da razmisluvame zosto sme bolni i da ja barame krivicata kaj nas za bolesta. Ziveenjeto spored pravilata na opstestvoto i vospituvanjata sto ni gi davaat pred se roditelite kako posledica od stavovite na opstestvoto i kako posledica sto niv gi ucele nekogash taka se seriozen problem... Samo razmisluvanje so otvoren um ke gi najdeme odgovorite na site prasanja i na site problemi a za da pocneme da razmisluvame so otvoren um treba da se otvorime kon svetot da go trgneme karakterot i navikite na strana i kako ni idat informaciite vo glava taka da otcenime realno dali toa e dobro ili loso za mene mojte najbliski, okolinava vo koja se naogjam i kon stvoritelot se razbira. 99.9% lugjeto se so zatvoren um se zivee slepo spored pravilata na opstestvoto spored pristrasnosta kon bliskite itn. Taka nema napredok i toa e propast sekoj zatvoren sistem kratko trae. Sepak ova e samo moe viduvanje ne ti go nametnuvam dali se slozuvas ili ne toe e tvoe.:)
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Не се замарај, има и друг народ шо само те чита и не те мисли за улаф, само едноставно не е ни приближно запознаен со овие ствари и се уште се чуствува неадекватно за да коментира. Барем јас. :)

Mnogu mi e milo so imash pozitiven stav kon ovie raboti i si eden od retkive na forumov so konverzira slobodno tie so znaat po neshto kutat tie so neznaat laat i te pravat nenormalen zalno...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Не се замарај, има и друг народ шо само те чита и не те мисли за улаф, само едноставно не е ни приближно запознаен со овие ствари и се уште се чуствува неадекватно за да коментира. Барем јас. :)
Ako te interesira nesto slobodno prashaj :) nesakam da licam na ucitel nesakam da me svakjaat pogresno ama na sekoe covecko postaveno prashanje bi odgovoril tolku kolku sto znam. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom