Работа преку лето

Член од
14 април 2011
Мислења
40
Поени од реакции
5
decki imate li nekoj kontakt za rabota preku leto vo grcija ili crna gora??
--- надополнето: 14 јуни 2013 во 19:13 ---
decki imate li nekoj kontakt za rabota preku leto vo grcija ili crna gora??
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Дојде лето летото е многу топло и не затвара сите дома под клима досадата е уште поголема па затоа да не го трошам времето залудно дали знаете некоја работа што би можел 16 годишник да ја прави па макар и да не е платена многу??
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
Може по градските кафиќи да продаваш семки, кикирики и Playboy жваќи ;)
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Знаеме бе синко, има многу работи за по дома, али зависи ти што знаеш да работиш.
Поправај телевизори и компјутери дома, шиј (биди шнајдер), поправај обувки, чувај деца дома, прави комарници, плети шешири, плети столови, сликај, прави скулптури... имаш уште ххххххххххххх домашни бизниси.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
може на постари лица да им пазарува, плаќа сметки, набавува лекови ..... поради жешкото време заради кое не смеат да излегуваат
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Член од
24 јуни 2013
Мислења
29
Поени од реакции
19
Дојде лето летото е многу топло и не затвара сите дома под клима досадата е уште поголема па затоа да не го трошам времето залудно дали знаете некоја работа што би можел 16 годишник да ја прави па макар и да не е платена многу??
Мојш да редиш фуги ко за 16 годишник
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
може на постари лица да им пазарува, плаќа сметки, набавува лекови ..... поради жешкото време заради кое не смеат да излегуваат
е кој будала ќе ти даде пари да му пазаруваш или сметки да му плаќаш?
тоа на внуци не даваат пари стариве, не па на непознат човек.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
темава не е за Работа во Грција, но незнаев каде да најдам таква тема па тука пишувам..д не знаете некој што посредува за работа во Грција не е битно што и како ? Англиски знам и така и така али за работа не е проблем па ако знаете нешто кажете
 
Член од
22 септември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
10
ajde decki dajte nesto sezonsko za ovaa godina za crna gora.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
И јас сум за Црна Гора ако некој знае да не упати :)
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Форумџии совет некој да даде или некоја информација од искуство за летна работа во Малта? Како иде за работа наогање, дали е можно од тука да се најде нешто и слично.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Форумџии совет некој да даде или некоја информација од искуство за летна работа во Малта? Како иде за работа наогање, дали е можно од тука да се најде нешто и слично.
И мене лично ме интересира ова, лани беа другарчиња на диво да најдат работа ама не успеаа. Сепак сум сушнал дека доста Македонци се канеле да идат накај Малта ова лето,и мене ми делува за интересна опција така да доколку има некој каква било информација ке биде добредојдена. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom