Работа и патување во Америка (USA) за време на летниот период!

Член од
29 ноември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
3
муабетот не е воопшто за понудата него е за тоа што прави глупава реклама ....

зарем толку мисли дека некој тука е малоумен????

али ко од шала ти извади и визитки и сајтови и овластени лица...
па незнам што друго имаште.....како отишол во на грујо зградата нели агенцијава...па како од прв поглед сфатил дека е претставништво на тие кои и да се....
и како така цената ја пиша 650...ама заборави да ги напомене оние 150 плус 100 плус незнам колку.,....
абе ајде....
шетај таму......
дефинитивно ќе се префрлиме на другиот форум барем нема да те фураат со глупи реклами....

може да проба на А1 у моментов сигурно од вечерва е намалена цената на реклама боље опција ќе му е тоа :pos2:
Јас не би идела како спасувач. А он пак нека си бара кандидати. После се што прочитав на српскиот форум, ми се одмили. Па кај сум учена јас да седам 10 саати:nenene:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
муабетот не е воопшто за понудата него е за тоа што прави глупава реклама ....

зарем толку мисли дека некој тука е малоумен????

али ко од шала ти извади и визитки и сајтови и овластени лица...
па незнам што друго имаште.....како отишол во на грујо зградата нели агенцијава...па како од прв поглед сфатил дека е претставништво на тие кои и да се....
и како така цената ја пиша 650...ама заборави да ги напомене оние 150 плус 100 плус незнам колку.,....
абе ајде....
шетај таму......
дефинитивно ќе се префрлиме на другиот форум барем нема да те фураат со глупи реклами....

може да проба на А1 у моментов сигурно од вечерва е намалена цената на реклама боље опција ќе му е тоа :pos2:
:zver:
Aма мислам дека деновиве и опадна гледаноста пошо тупат со едно исто. Па може и за без пари да му дадат да се рекламира под услов да пополни повеќе време.
Што се однесува на понудава....
Пред месец дена налетав на реклама (налик на постер) на една од зградите позади Рамстор. Односно не баш позади рамстор, туку на аголот ...кај семафорите што се оди накај клиника. И затоа решив да му пишам на човеков.
Абе ако сакам да регрутирам некого, ќе му клекнам и на колена што се вика, ама нема да го одбијам како он мене.
Не знам зошто воопшто бараат. И не знам зошто ЗИП уште ги имаат како понуда, кога вака лесно можеш да си резервираш работа:toe:
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
3
хахахахаха

па изгледа имале многу работа многу mailovi добиле и неможеле на сите да одговорат ама сега пошто изгледа ги разбрале кои се и што се решиле на очаен начин да пробаат
а кажи ми само они ти немаат пишано или сите го практикуваат тоа???

а тоа за рекламата дефинитивно...сигурно ќе му упали сега...а ко што има хиени по форумов ништо чудно овие ио коузон од утре да ги гледаме на А1:baeh:
:zver:
Aма мислам дека деновиве и опадна гледаноста пошо тупат со едно исто. Па може и за без пари да му дадат да се рекламира под услов да пополни повеќе време.
Што се однесува на понудава....
Пред месец дена налетав на реклама (налик на постер) на една од зградите позади Рамстор. Односно не баш позади рамстор, туку на аголот ...кај семафорите што се оди накај клиника. И затоа решив да му пишам на човеков.
Абе ако сакам да регрутирам некого, ќе му клекнам и на колена што се вика, ама нема да го одбијам како он мене.
Не знам зошто воопшто бараат. И не знам зошто ЗИП уште ги имаат како понуда, кога вака лесно можеш да си резервираш работа:toe:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Вака..
Јас за овие HSP знаев уште пред да аплицирам во ЗИП. Дознав од *другото* место.
Ја најдов нивната страна и побарав кој е за МК одговорен, но немаше. Па решив да им пишам на Jasmina Andric - одговорна за Србија и на еден Милан...мислам дека беше одговорен за Косово(и мислам дека веќе го нема на нивната страна). Сега ги проверив мејловите....Испратени се на Tuesday, November 9, 2010, 4:35 PM
И од нив никаков одговор. Прашав дали имаат претставник за МК, како се аплицира..обични работи.
Значи од кај нив..НИКОЈ не ми одговори...Штета!


хахахахаха

па изгледа имале многу работа многу mailovi добиле и неможеле на сите да одговорат ама сега пошто изгледа ги разбрале кои се и што се решиле на очаен начин да пробаат
а кажи ми само они ти немаат пишано или сите го практикуваат тоа???

а тоа за рекламата дефинитивно...сигурно ќе му упали сега...а ко што има хиени по форумов ништо чудно овие ио коузон од утре да ги гледаме на А1:baeh:
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
3
супер...
мани ги па и ти....
не му успеа форава на дечково така да колку сака нека пишува....
а мислам и дека нема после овавеќе да пише а и подобро ќе му биде пошто кога ќе станат сабајле и останатите и кога ќе проверат што муабет си направивме толку ќему биде :salut:
Вака..
Јас за овие HSP знаев уште пред да аплицирам во ЗИП. Дознав од *другото* место.
Ја најдов нивната страна и побарав кој е за МК одговорен, но немаше. Па решив да им пишам на Jasmina Andric - одговорна за Србија и на еден Милан...мислам дека беше одговорен за Косово(и мислам дека веќе го нема на нивната страна). Сега ги проверив мејловите....Испратени се на Tuesday, November 9, 2010, 4:35 PM
И од нив никаков одговор. Прашав дали имаат претставник за МК, како се аплицира..обични работи.
Значи од кај нив..НИКОЈ не ми одговори...Штета!
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Ма мене ми е сеедно. Нека си брка бизнис. Само нека не ме прави будала во очи дека само 650 долари чини се. А испаднаа 900 долари. Па толку и јас ќе платам. Толку и ти. Тоа се околу 670-680 евра. А он сам си ја нашол работава. Ем ќе акам и ќе молам за работа, ем истите пари ќе ги фрлам. :toe:

супер...
мани ги па и ти....
не му успеа форава на дечково така да колку сака нека пишува....
а мислам и дека нема после овавеќе да пише а и подобро ќе му биде пошто кога ќе станат сабајле и останатите и кога ќе проверат што муабет си направивме толку ќему биде :salut:
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
3
абе какви 900$ ние плативме 780$....
yes да аплициравме рано и добивме попуст али нека не ми продава безвезни муабет 650 дрн дрн....
тоа на децата пред зграда кај груевски нека ги лаже тука тешко дека ќе му успее...

Ма мене ми е сеедно. Нека си брка бизнис. Само нека не ме прави будала во очи дека само 650 долари чини се. А испаднаа 900 долари. Па толку и јас ќе платам. Толку и ти. Тоа се околу 670-680 евра. А он сам си ја нашол работава. Ем ќе акам и ќе молам за работа, ем истите пари ќе ги фрлам. :toe:
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
25
Поени од реакции
6
Јас денес аплицирав во Наром травел,па ке видиме што ке биде.според сите мои истражувања и инфо. кои ги собрав наром е најсигурна агенција,ако има некој некое искуство( без разлика какво) би бил благодарен да го сподели овде на темава
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
8
Поени од реакции
1
абе какви 900$ ние плативме 780$....
yes да аплициравме рано и добивме попуст али нека не ми продава безвезни муабет 650 дрн дрн....
тоа на децата пред зграда кај груевски нека ги лаже тука тешко дека ќе му успее...
Немам намера да се замарам со вас овде , кој го интересира ке си се распраша

--- надополнето ---

николаники овај ...кристијан...

фала за визитката сега и знаеме како изгледаш:nesum:



--- надополнето ---

абе што ти е па и тебе...
он сигурно веќе ја надминал возраста за WAT сигурно е на возраст на таткото што го опиша

или убаво што ја остави визитката...само си го згрешил името си требало да пише дека е КРИСТИЈАН

довро е што сега знаеме како изгледа хахахахха
Вие колку што разбрав сакате да поминете поевтино одколку во Зип па сте барале работни договори на друго место , а мене ми кажувате дека лажам. Јас не одам сам , одам со двајца другари од кој едниот веќе бил таму и работел во High Sierra пред 2 години и бил преку Зип , сега ке работи како pool manager и ке работиме на еден базен сите тројца. Ако мислиш дека немам причина за фалење нека ти стои , а сигурно не сакам да аплицирам со другарите и да добиеме три различни работни понуди како што им се има десено на многу други. Јас лично им пишав на High Sierra и они ме препорачаа таму. А тоа за кого ти работиш и како изгледаш мене не ме интересира. А попуст за ова овде сигурно ке добиам :)
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
3
дечко ти кажав и претходно прозирен си и шетај...

што сакаш прави само не замарај...а тоа дали јас сакам поевтино да поминам тебе ич да не ти е гајле..

Немам намера да се замарам со вас овде , кој го интересира ке си се распраша

--- надополнето ---



Вие колку што разбрав сакате да поминете поевтино одколку во Зип па сте барале работни договори на друго место , а мене ми кажувате дека лажам. Јас не одам сам , одам со двајца другари од кој едниот веќе бил таму и работел во High Sierra пред 2 години и бил преку Зип , сега ке работи како pool manager и ке работиме на еден базен сите тројца. Ако мислиш дека немам причина за фалење нека ти стои , а сигурно не сакам да аплицирам со другарите и да добиеме три различни работни понуди како што им се има десено на многу други. Јас лично им пишав на High Sierra и они ме препорачаа таму. А тоа за кого ти работиш и како изгледаш мене не ме интересира. А попуст за ова овде сигурно ке добиам :)
 
A

Antigona

Гостин
Некој некаде праша во врска со трошоците

Еве преку агенцијата Student adventures : http://studentadventures.rs/macedonian/index.html

FULL SERVICE

699 € + повратен авио билет

Цената вклучува:


1. Обезбедување на работна понуда по избор (работа и сместување)
2. Повратен авио билет до најблискиот аеродром до избраната дестинација
3. Здравствено осигирување (кое НЕ СЕ НАПЛАЌА дополнително)
4. Пин код за закажување на разговор во американската амбасада во Скопје
5. НАсочување и интервју со работодавачите
6. Обезбедување на DS – 2019 формулар
7. 24/7 бесплатен телефон за информации и помош за време на престојот.

Цената не вклучува:

1. Трошоци за виза
2. SEVIS FEE - Student and Exchange Visitor Information System ($35)
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
3
или изразено во долари За да може да се спореди со останатите агенции би било вака:

699 евра еднакво на 916 долари плус СЕВИС 35 долати цената е

950 ДОЛАРИ плус минус некој долар


Некој некаде праша во врска со трошоците

Еве преку агенцијата Student adventures : http://studentadventures.rs/macedonian/index.html

FULL SERVICE

699 € + повратен авио билет

Цената вклучува:


1. Обезбедување на работна понуда по избор (работа и сместување)
2. Повратен авио билет до најблискиот аеродром до избраната дестинација
3. Здравствено осигирување (кое НЕ СЕ НАПЛАЌА дополнително)
4. Пин код за закажување на разговор во американската амбасада во Скопје
5. НАсочување и интервју со работодавачите
6. Обезбедување на DS – 2019 формулар
7. 24/7 бесплатен телефон за информации и помош за време на престојот.

Цената не вклучува:

1. Трошоци за виза
2. SEVIS FEE - Student and Exchange Visitor Information System ($35)
 

Ni

Член од
29 ноември 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
може некој да ми каже до кога од прилика трае пријавувањето по агенцииве за летово?
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
78
Поени од реакции
2
може некој да ми каже до кога од прилика трае пријавувањето по агенцииве за летово?
Ти можеш да аплицираш и во март,но не е тоа поентата,можностите да изберес работна понуда ке ти бидат многу помали,односно што ке остане тоа ти ќе го земеш...така да финтата е порано да се пријавиш,за да можеш да ги следиш сите работни понуди ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom