Професорот ме мрази! Вистина или изговор?

Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
pa mora da ima i takvi sto mrazat ali ne se site u sekoj slucaj:toe:
 
F

fantomX

Гостин
Има професори, шо ако те фати на око за нешто, и да знајш, не ти пишува то шо треба. Ама барем од мои сознанија и искуства, за среќа ретки се таквите. Така што, во некои одделни случаеви, ваквиот изговор е и точен.
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Вистина е дека има професори шо сакаат да се изживуваат одредена личност и нормално дека таа личност ќе си помисли дека професорот ја мрази.
Имав професорка по хемија во средно шо кога ќе ме станеше да одговарам се ќе му кажев и ќе најдеше некоја работа шо не ја знам и ќе ми речеше седи кец врска немаш.А кога ќе станеше некој од милениците нејзини 5х ќе згрешеа и 5ки му пишеше без разлика ѓо се „збуниле“ малце-се простувало.
И јас шо да си речам на то, дека изгоре по мене професорката?Или па од шо не можи без мене ме остава на полагање за да ме глега и на лето?:pos2:
Ама :toe:морат да си најдат жртви за на полагање инаку како ќе му се брои дневница во текот на распустот.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
429
Поени од реакции
7
Da te mrazi profesorot treba navistina da mu imas nesto loso napraveno,znaci za nisto nikoj ne mraze
Smetam deka ako imame losi ocenki profesorot ne ne mraze tuku mozebi nie taka sme si zasluzile
Sepak ima razlicni profesori i razlicni ucenici
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
60
Поени од реакции
2
искрено мислам дека тоа е само изговор, ние студентите немаме никаков контакт со професорите, барем со новиот систем на студирање ЕКТС тие се последните што дознаваат што оцени имаме, за разлика од средно каде што може некој професор да те фати на пик и да те малтретира, со испрашување секој час, со бркање.........:)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
има професори кој можат да те мразат.Пример во прва година мојот професор по физика колку ме само мразеше и се тоа само заради политичката определба на татко ми.Ама затоа професорот само три месеци ми предаваше и после:pop::pop:му дадоа отказ.Ми стави три за тромесечие и барав да одговарам пред комисија од министерство и кога тие дојдоа одговарав и добив 5, а тој отказ.И од тогаш сватив дека има професори кои можат да те занрзат без причина.(сега прогата можеби ке го прочита ова бидејки се занимава со интернет ама му кажувам дека со такво понашање никаде нема да стигне)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
некогаш може и да е вистина
е има 2-3 професори шо ме имаат фатено на пик и само нешо да прозборам одма по мене викаат ме стануваат да одговарам итн:kesa:
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Зависи од професорот и зависи од ученикот. Јас сум била во ситуација да немам слаба оценка, имав 4, но имав чувство дека професорката ме мразеше... И веројатно бев во право. А зашто ме мразеше? Зашто додека цел клас молчеше, дур она испрашуваше за лекција што ја нема предавано, јас бев единствената што станав и и го кажав тоа. Притоа морав да ја слушам како се дере и како ми вика дека доколку не сум ја научила лекцијата треба да одам кај неа на дополнителна, а не да и одземам време од часот. И кога најкултурно ја замолив да провери во дневник, зашто може и јас, но може и она греши, толку се навреди, што ме избрка од час. Утредента се пожалила на класната, на која јас се и раскажав, и на крај излезе дека е по мое, па професорката сл. час како пос*ана си ја предаде лекцијата, притоа оправдувајќи се дека ние сме биле назад со материјалот, а она не можела да памти со кој клас до кај е. И од тогаш не ме гледаше соо исти очи. На крај со тешко срце ми стаи 5, ама мораше, сакала нејќела, тоа и си заслужував!:)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Зависи, пример имам професорка шо женските ако ги види со фарбана коса, фризура, нокти, обетки ...ова она поубави од нејзините ааааајде пред табла на мачење :) Тие можат да речат дека заради нив слаба оцена, да, оти оцената по нејзиниот предмет кај некоја од момичињава е помала од другите професори. ме сфативте...
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Ја имам еден професор по македонски. И ради една причина, што ја имам некои десничарски ставови за разлика од неговите левичарски, секој час ја сум приморан да се здробам од зборење дур не ми потече пена од уста, за тој фино лепо и искулирано помалце цинично да ми рече, Деспотоски не си научил...:jaj: Не ме мрази мене, али сигурно го мрази тоа што го кажувам! Маме му комунистичко!:vozbud:

Категорична вистина :]
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..многу добар изговор..кој би требало да имаш многу јаки докази за тоа....заш едноставно мене глупо би ми било за слабите оценки да кажам како изговор..е ја имам кец заш ме мрзи професорот...:toe:
..инаку мене не ме мраза професорите..мислим барме нема се уште таков..па како можа да мраза ученичка која е секогаш насмеана , ведра, присутна на час и понекогаш учи ..а?? * се зезам
..кај нас нема професор кој мрази поединец...баш обратно..само некого да сака...инаку имаме професори само две) кои кога мразат го мразат цел клас..како што реков..никогаш поединец :pipi: за среќа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom