Професорот ме мрази! Вистина или изговор?

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
епа, зависи кој.. Да ви кажам право, не е баш изговор, има некои кои не' мразат. Мене, наставникот по Математика ми вели: "Ако имаш ти 5-ка ова година, јас ушево ќе го пресечам." - А, јас 4-ка имам. Епа, проценете дали ме мрази или не. :)


Брат ти речи му „Оценката мојш да ми ја земиш, ама знаењето немојш. Најак сум, се знам! Па ако сакаш ти и куро сечи го.“

Абе има гнасни копилиња искомплексирани шо мразат. Пример некој професор од комунизмо останат ко дете го малтретирале лешинари на сколија и сеа ска да врати.

Абе со чурук луѓе да си немаш работа.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.121
Поени од реакции
830
Конкретно кај нас на факултет, бидејќи сме премногу студенти, едноставно никој професор не може да ти го запамети доволно ликот за да те замрази. Кај нас професор единствено може да те замрази ако му вратиш-демек, секогаш треба да се помириш со ситуацијата и така најлесно ќе поминиш ама финтата е што не секој се сложува со тоа. Кај нас исто така може да му досадуваш на професор, нон-стоп да го прашуваш божем нејасни нешта колку само да те запамети за после да ти биде олеснето ако сакаш повисока оценка. Професорите тоа го знаат но не го искажуваат бидејќи на крај-краева и тие биле студенти некогаш.

Значи, да знаете дека на факултет нема нешто во стилот на ”тој и тој/таа и таа професор/ка ме мрази”. Има терсене професори, кои се зафркаваат со повеќето студенти но нема да има случај каде што ќе ве мрази само и единствено вас (бидете сигурни)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Karakteristicen idiotski izgovor!
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
eee profesorite ke ve mrazat koga ne znaete da lizete gz. vie karajte se i sve toa ali za rodenden osmi mart i praznici cestitajte pikajte se i nema da ve mrazat. mene na primer nieden profesor ne me mrazi (ne deka sum neso dobro dete, poveketo se na tatko mi prijateli) site za mene vikaat deka sum dobro dete a ustvari samo klasnata znae so dubari imam praveno :vozbud:. a odgovor na temata e dvete. pretezno e izgovor ama ima mnogu slucaevi koga ne e!!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Има вистина до некаде...бидејки има такви гадни професори на кои не му се свигаш и колку и да изнамачиш нети пишува оценка...има и некои така наречени лижачи кои ке научат три збора и имаат висока оцена...

често е и изговор-ако не ни оди тој предмет често знам да кажам-абе ајдееее не ме сака тој професор-јас учам!
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
[acko]® напиша:
eee profesorite ke ve mrazat koga ne znaete da lizete gz. vie karajte se i sve toa ali za rodenden osmi mart i praznici cestitajte pikajte se i nema da ve mrazat. mene na primer nieden profesor ne me mrazi (ne deka sum neso dobro dete, poveketo se na tatko mi prijateli) site za mene vikaat deka sum dobro dete a ustvari samo klasnata znae so dubari imam praveno :vozbud:. a odgovor na temata e dvete. pretezno e izgovor ama ima mnogu slucaevi koga ne e!!
Ne ti e sram jasno da kazhuvash shto si? Lizhesh gzovi?
Profesorot e daden da te nauchi po temata, ne e natrten da mu lizhesh gz ti nego! Treba da se zasramish.
Ima profesori udreni, kako mozhe da nema? Ne daj bozhe da znaesh kolku niv (shto ne e nevozmozno, samo retko).. tuka vishe te smetaat za neprijatel i rival, i go jadesh na sekoj mozhen nachin.
Znachi spored tebe decko, za da bidesh dobar ucenik treba da lizhesh gzovi? Greska u START, katastrofalna.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Decki,malku poodamna izlegov od klupa ama ima profesori gadovi!da vi kazam poradi edna komunjarka morav da se isisam oti i smetase mojata dolga kosa i toa za da mi stavi 2,(a ostanatite oceni mi bea recisi site 5) Se isisav za da ne me gnjavi,bese vidno iznenadena sto sum ja isekla" mojata ubava dolga kosa"(nejzini zborovi)!!!Koja ironija!!!i na kraj mi stavi 3 ,a ne me ni isprasa!Za sreka ova se sluci vo 1 god,ama potoa ne dozvoliv veke nikoj da me gnjavi za ocena!!!ama ova ke go pametam dur sum ziva!
Zatoa mislam deka ova "me mrazi profesorot"drzi voda,za zal stvarno se slucuva nasekade !!!Ednostavno postojat takvi moroni vo drzavava!!!
E,moe dete bogami tesko deka nekoj taka ke gnjavi!:zlo:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Mene sekad me mrzat profesorite.. Ama PREMNOGU im davam POVOD za toa :D
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
50-50
Понекогаш се случува да некој професор ве мрази, ама најчесто тоа не е вистина, туку изговор, најчесто кога сакаме да се оправдаме дома за слабите резултати, мислам тоа е веќе проверено кај мене
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
pa i izgovor ama i vistina...mene navistina me mrazi profesorot po likovnoo...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Има некои забегани, што си лечат комплекси на ученичиња, имаат два-тројца ученици-миленици, што ги сакаат и не ги чепкаат...И едно десетина души што не можат да ги поднесат и прават се што е во нивна можност школскиот живот да им го направат пекол...Не е важно дали имаат причина да ги мразат, доволно е да им бидат едноставно одбивни.

Е има и едни други, што сите ученици ги гледаат исто, немаат омразени и омилени, се однесуваат фер кон секој ученик подеднакво...Ретки се таквите, ама ваков треба да биде секој професор.

Јас имам неколку професори што од Х-причини не ме поднесуваат, и оценката ми ја ставаат според нивните моментални симпатии спрема мене. :icon_roll Математика да ја земеме, како најпретставителна во оваа категорија... Жената ќе умре ако треба, ама двојка нејќе да ми стави и точка. Не дека јас нешто се претепувам од учење...Ама уште десет души имам во класот што знаат исто (или дури и помалку) колку мене, а неа не и е проблем на нив да им стави и петка ако им треба за просек, ама за мене уво не и чуе. chainsaw:

Има па и неколку што ме сакаат... Ама тоа се генерално професор(к)и за чии предмети ме бива, па и да сакаат, не можат слаба оцена да ми стават...
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Eden profesor vo 1-va godina (ja staviv i za eden od najlosite profesori vo najlosi profesori temata)Vesna Zorik lele ama odprvin duri i pred da pocnat isprasuvanjata za se nesto ke mi vikase ke najdese izgovor nekoj i ke me isprasa (znaete kakvi se profesorite ke zucnes nesto i aj ti kazi mi toa) ama ovaa se grabnala za mene sto da vi kazam na prva klupa sedam i taa predava zavrsuva lekcijata i aj sto nauci, ama aj ostaj toa mene skoro sekoj cas mene me prasuvase i prvo polugodie trebase da imam 4-ka i mi staela 3-ka i majka mi dojde zasto mi stavila 3-ka taa za da ne prestane da uci, jas rekov aj dobro i sekoj pat koga ke me isprasase super i odgovarav i mi ostae 3-ka, i uste mi veli trebase 2-ka da ti stavam, a jas na prva klupa glavava mi cadi mi idese da ja izgoram na mesto, ama toa e profesori mozat sto sakaat da pravat.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
може поекогаш да мразат професорите, ако им противречиш, да викаш на неговиот час, и да бегаш од на негов час, па и ќе те замрази, има и такви луѓе. :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Некогаш е вистина некогаш изговор. Така да 50-50

има разни случаи
 

Chejo

Мрзата
Член од
9 февруари 2007
Мислења
320
Поени од реакции
1
Најчесто е изговор затоа што ние нешто не сме научиле меѓутоа има и случаи кога стварно професорите ги мразат учениците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom