Професорот ме мрази! Вистина или изговор?

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Зависи кај кого како. Јас со една професорка од мое школо ќе ја терам работата и до Суд ако до крај на година продолжи со нејзиното однесување.
Хепатитис А и Б се пренесуваат еднакво, сколиоза е наследна болест на локомоторен систем, симптоми на леукемија не се енормно повишени бели крвни зрнца.... дел од глупостите кои ги лупа, а за среќа што сум дете на лекари знам дека не е така.
Ама ќе видиме, или ќе пише 5, или ќе дознае цел колегиум што прави.
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
почесто добар изговор отколку вистина!!!!мислам дека тие што некого мразат само повеќе го мачат и испрашуваат, маста ќе му ја извадат додека да му стават повисока оценка, барам така беше у мојот случај!
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
многу ретко го имам користено како изговор
се до пред тромесечиево кога цел клас имавме слаби оценки музичко и се жалевме дека професорката не мрази но испадна дека е чиста вистина
убаво ни кажа она:"Вас јас ве мразам и никогаш нема да ве сакам ":jaj:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
E stvarno e izgovor,voopsto ne veruvam vo toa ako profesorot so tebe ne se odnesuva najdobro toa e zosto si zasluzil taka da se odnesuva, nikogas ne sum imala problemi so profesorite bas naprotiv,a tie takvite ucenici koi ja uptrebuvaa taa fraza obicno bea najgolemite klosari vo clas:vozbud:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Најчесто е изговор...
Кога некој професор сака да ми наштети, тоа е најверојатно затоа што јас него/неа го/ја мразам:)
Тоа ни се случува со една кокошка(морам така да ја наречам) што им е трн во око и сите генерации ја мразат.Ние ја скренавме и ја мразиме, а таа нас пробува како може да ни наштети.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Изговор... Ништо друго.
И никогаш не сум го користел како изговор.Ако сум добил послаба оценка,крив сум јас а не професорот
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Често знае да се користи оваа фраза меѓутоа факт е дека поголемиот дел од професорите немаат еднаков критериум. Во поретки случаи може навистина да се насочат негативно кон еден ученик, а најчесто тоа е кон одредена група. Можеби некогаш се донекаде и во право, со оглед на тоа дека обично таа група се немирни ученици, ама сепак колку е тоа правилно или не е релативна работа.
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Некогаш е вистина, а во повеќето случаи мислам изговор :toe:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Izgovor. Izbegnuvanje na samokritikuvanje, namesto da se okrivuvam samiot vinata ja prefirlan na drug
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Изговор и тоа излитен од употреба.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Има има искомплексирани створења како една моја професорка што навистина мислеше дека е најубава на цел свет и ги мразеше сите други млади и убави девојчиња :nesvest: ама најчесто мислам дека е изговор што јас најискрено никогаш не сум го применувала.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
8
Често се употребува како изговор меѓутоа е и честа вистина. А она дека порфесорот ги сака сите ученици под еднакво е чиста глупост. Барем 95% .:salut:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Zavisi koga kako.Nekogas se vadime deka nemame nauceno a nekogas i navistina nekoj rpofesor ne mrazi.Imase edna nastavnicka vo osnovno i koga ke me skornese sekogas mi pisuvase 3 .Ni povisoko ni ponisko.I da odgovorev za 5 ili za 1 ili za 2 bilo sto taja 3 ce mi pisese.Ama toa e sto da se pravi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom