Прашања и одговори

T

Tetro

Гостин
Има програма за вонредно само нели за вонредно студирање треба да се биде вработен или во брак, е се пошто јас не сум во ниедно од нив дали ќе може да продолжам вонредно?
Само со лекарско уверение за повреда дека не можеш секојдневно да посетуваш настава.
Ако ме разбра, добро. Ако не, пиши ми пп.
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
A dobro da prasam studentite apsolventi so stava so tie vauceri za pc od vladata ?
 
Член од
3 септември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Bi sakal da znam kade moze da se prevedat svidetelstvata i nekoi drugi documenti koi se potrebni za upis na fakultet vo stranstvo od makedonski na angliski i bi sakal da znam kolku ke trae taa postapka? blagodaram odnapred
 
T

Tetro

Гостин
Bi sakal da znam kade moze da se prevedat svidetelstvata i nekoi drugi documenti koi se potrebni za upis na fakultet vo stranstvo od makedonski na angliski i bi sakal da znam kolku ke trae taa postapka? blagodaram odnapred
Кај преведувач од македонски на англиски, за 2-3 саати, ако не е мрзелив. :)
 
Член од
3 септември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0


--- надополнето ---

pa da ..ama dali sekoj moze da gi preveduva dokumentite koi se potrebni za upis vo nekoj univerzitet vo stranstvo...dali treba da ima nekoi acreditacii ili toa ne e vazno??
 
T

Tetro

Гостин
pa da,ama i jas mozam da bidam preveduvac togaj ahah....no dali moze kaj sekoj preveduvac dali treba da ima nekoi acreditacii i kako ke znam dali prevedenote dokumenti ke bidat vazeckii???
Печат имаш? :)

Треба значи превод со печат од преведувачот.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
238
Поени од реакции
306
Знае ли некој што значи титулата п.у.с? не наоѓам смисла некако... еве пример две просветителки од наставниот кадар на ФОН ја имаат http://fon.edu.mk/profs.aspx?cid=35&ln=mk :tapp:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Побарав тема, не најдов па ајде тука.
Некој да каже нешто за Факултет за ликовни уметности-смерови, број на семестри, се земаат во предвид досегашни достигнувања при уписот и сл. Фала.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Знае некој коклку студенти ке примаат на Полициската академија ( фак . за безбедност ) оваа година , по шо знам последна е .. ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Знае некој коклку студенти ке примаат на Полициската академија ( фак . за безбедност ) оваа година , по шо знам последна е .. ?
ПОВЕЛИ, тука би требало да има.
 
Член од
29 јануари 2011
Мислења
16
Поени од реакции
0
да не има некој прирачник по физика за матура што е.. ми се виде многу за учење од книгите ..
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
1
Дали има некој нешто за БАКАР што и да било ми треба за проектна..
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Дали некој знае како се прикачува видео на YouTube ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom