Прашања и одговори

Член од
25 септември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
10
Ве молам за помош. Кој го учел предметот Микропроцесори. Верувам дека некој ќе се најде. Јас ги собрав сите матрејали потребни за овој предмет. Ги имам задачите со асемблер ама стварта е што Се ми е испомешано. Не знам на кој начин да го учам овој предмет. Од каде да почнам, на што треба да обратам најмногу внимание? Дали да учам Се за сите комоненти. Инаку ги учиме MCS - 85, MCS- 86.
Ве молам за помош, ако некој го има положено овој предмет, да ме упати како најдобро би го сфатила и разбрала овој предмет.
Јас сега за сега само лутам низ матрејалот и не можам да си ги спојам работите така лесно за да би можела потоа и да ги решавам сама задачите со цртање на хардверот и составување на асемблерот.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Dali ima nekoj sto znae sto sodrzi testot po informatika za drzavna matura?:salut:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Здраво едно прашање ?/?
сега ример на факс правам семинарска ја прадавам и треба да ја бранам што треба да правам што ќе биде ако не отидам да ја бранам или неможам
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
91
Поени од реакции
10
Здраво едно прашање ?/?
сега ример на факс правам семинарска ја прадавам и треба да ја бранам што треба да правам што ќе биде ако не отидам да ја бранам или неможам
Зависно на кој факултет си и кои се правилата на истиот. Исто така зависи и од професорот како ќе ја сфати твојта постапка. Кај мене на факултет не ги признаваат семинарските доколку некој не дојде да си ја презентира, автоматски го следуваат нула поени за семинарска.

Најдобро за тебе е да идеш, тоа е само накусо раскажување околу твојата семинарска работа, можеби ќе ти се постави прашање но обично прашањата се од семинарската. Ако идеш нема ништо да загубиш, ако не идеш со сигурност си во губиток.
Ако ептен не можеш, тогаш обавезно извести го професорот за тоа, па тој/таа ќе ти одговори најдобро на ова прашање.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.740
Поени од реакции
9.864
Вака ми треба помош: сакам идната година на информатика да се пишам на ПМФ,вонредно ( ако даде бог ќе дипломирам сега) и ми треба информација од некој упатен или што студира информатика:

1. Немам полагано државна матура, а средно имам завршено што нема врска со информатика (медицина)
-дали треба дополнително да се полагаат некои предмети (како математика на пример или слично ??)

2. Ме интересира конкретно за студиите од 3 години,што како..дали дипломата ќе ја има истата вредност како онаа од 4..

3. Ако некој знае околу ова,нека пише по ПП, ќе го частам чоколатце :)
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
економски , филолошки , полициска академија што според вас е најдобро ? :/
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.376
Поени од реакции
28.469
Има ли на шумарски факултет нешто ко за екологија, за унапредување на животната средина?
Општо за факултетот предавања, смерови?
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Ај да прашам нешто,дали може да ги префрлам студиите во втор семестар на државниот унивирзитет Кирил и Методиј Скопје од Гоце Делчев Штип?
И која е процедурата околу тоа?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Знае ли некој на кои факултети има електронски индекс? (освен на Правен)
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Ај да прашам нешто,дали може да ги префрлам студиите во втор семестар на државниот унивирзитет Кирил и Методиј Скопје од Гоце Делчев Штип?
И која е процедурата околу тоа?
Anyobody?
 
Член од
30 декември 2009
Мислења
547
Поени од реакции
149
Imam zakasneto uplata na semestar na zamjodelski fakultet za eden cel semestar dali ke mi primat parite imam site potpisi pozz
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
Апликации за телефон, по математика?

Дали некој има или знае кај може да се симињаат апликации за во телефон на пример јас, најдоф апликација ке ја напишеш функцијата ф од икс и стискаш граф и ти ја дава нацртана...
ми треба нешто слично за интеграли, изводи, математичка индукција, лимеси за низа, вектори?
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Да не си ја гледал последната епизода од The big bang theory? :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Дали некој има или знае кај може да се симињаат апликации за во телефон на пример јас, најдоф апликација ке ја напишеш функцијата ф од икс и стискаш граф и ти ја дава нацртана...
ми треба нешто слично за интеграли, изводи, математичка индукција, лимеси за низа, вектори?
Повели ;)

http://www.mobiles24.com/downloads/s/271691-111-calcuphone_12
 
Член од
10 септември 2010
Мислења
273
Поени од реакции
25
Да не си ја гледал последната епизода од The big bang theory? :)
Не него гледам тоа.... онака случајно најдоф онлајн старана со пресметува графици и си рекоф за у телефон да не има, и најдоф

--- надополнето ---

ах оваа и ја ја најдоф нема ништо од интеграли изводи и др
 

Kajgana Shop

На врв