Прашања и одговори

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.247
Може некаде на нет да се најде Учебник по психологија за 4та година? Појма немам ни автори, ни издавачка куќа, само ова ми рекоа да најдам....
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Дали знае некој дали е завршен рокот за пријавување на конкурсот за земање кредит ? :smir:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Не, не ...Втора смена секој ден од 1.30 до 7.30 во школо, претерано е ... Имам тренинзи, ајде сега кога е почеток не се учи толку, ама за недела-две?Среќен ќе бидам ако најдам време за школо и за тренинг, а не па и за девојката ...
Епа седи си ти дома, јас ќе ти ја дадам дипломата на крај :) Сега се буниш, а што ќе правиш кога ќе се запишеш на факултет?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Не, не ...Втора смена секој ден од 1.30 до 7.30 во школо, претерано е ... Имам тренинзи, ајде сега кога е почеток не се учи толку, ама за недела-две?Среќен ќе бидам ако најдам време за школо и за тренинг, а не па и за девојката ...
Има време за се, и јас имав по 7 часа секој ден + тренинзи и плус имав време за девојки, сеа ако си најдеш некоја напорна ќе немаш време за друштвото :)
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Има време за се, и јас имав по 7 часа секој ден + тренинзи и плус имав време за девојки, сеа ако си најдеш некоја напорна ќе немаш време за друштвото :)
Јас се тоа и плус на курс англиски :smir: а btw гледам у последно време девојчињава или се растураат или се напорни. Што е работава? :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Јас се тоа и плус на курс англиски :smir: а btw гледам у последно време девојчињава или се растураат или се напорни. Што е работава? :)
Има и такви што се и напорни и се растураат :pos:
(отидов офтопик али морав да го пишам ова)
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Има и такви што се и напорни и се растураат :pos:
(отидов офтопик али морав да го пишам ова)
Јас уште прееска отидов офтопик али морам да ти кажам дека си во право:smir:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
da ne ima nekoj kratka sodrzina od makedonska krvava svadba i krpen zivot ??? Ajj pls ako ima neka pise..pozz
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
da ne ima nekoj kratka sodrzina od makedonska krvava svadba i krpen zivot ??? Ajj pls ako ima neka pise..pozz
Добро де ве мрзи да прочитате книги од по 70-80 страни, ај и 100 нека се , што сакате се на готово? :zid: :zid:
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
може некој да ми каже каде ги има списоците за да видам која група сум на дискретни структури 1( пмф)?
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
111
Поени од реакции
23
Некој да ми препорача добро училиште за странски јазици кај што ќе учам деловен англиски со прифатлива цена и ако може да е некаде во кругот на општина чаир и бутел.фала позз
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Хемичари ај нека ме потсети некој од вас како се бараше валентност на еден елемент од соединение и на цело соединение? на пример како во NHPO3 да најдам валеност на целото и само на фосфорот?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.737
Поени од реакции
9.858
Mи треба информација значи... на институтот по информатика на ПМФ, колку вонредни студенти примаат и колку е партиципацијата, и знам дека имаше 4 и 3 годишни студии, дали и на двата примаат вонредни студенти..?

едит: Иначе кога би се запишувал,како оди тоа со условите,предметите кои задолжително треба да ги положиш на државна матура.. ја немам полагано државна по стариот систем сум...како би одело ??
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
^Ако си по стариот систем нема да имаш потреба од полагање на матура :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom