Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.994
Поени од реакции
14.801
Јас цел живот пред спиење го користам телефонот , нормално на полнач пошто нели е крај на денот и нема живот повеќе во батеријата. Досега сум немал проблеми
 
Член од
23 јуни 2016
Мислења
32
Поени од реакции
3
Здраво , имам телефон Alcatel One Touch Pop C7 , но од пред некое време многу ме дупи , самиот телефон симнува апликации и инсталира без мое одобрување , сам се рестартира , и цело време ми се појавуваат реклами , а и понекогаш знае и да закоче и да чекам до 1 мин да се управе , маанав фабрички рестарт повеќе пати и па не бива ,, изгледа вируси е пн , се распрашав малку што треба , ми кажаа софтвер треба да се смене , па дали треба кажите , и ако треба колку ќе изнесува цената да се смене софтвер на Alcatel One Touch Pop C7 .. :):) ,ќе забораев , телефонот почна да ми покажува SD картичката е оштетена , па ја формат и сега повеќе не покажува , дали може и картичката да е полна со вируси ?
На горе од наведеното што го напишав .. го однесов телефонот во сервис за мобилни во кавадарци , таму живеам ,ако знајте Др-Мобиле - сервис за мобилни телефони .. вака го однесив телефонот во четвртокот и вчера ми се јавиа дека бил готов , , требаше да ми се смене софтверот , денеска го земав и кога го уклучувам пак исто скрос исто ништо нема сменето целиот телефон си е ист побркан до даска , дали мислите оти го немат сменато софтверот туку само фабрички рестарт му имат маанато на телефонот ... - со еден мој другар го правев истиот муабет и тој ми кажа таму го однесил неговиот телефон и не му го сменале софтверот само фабрички рестарт му маанале .. па со оглед на тоа дека мојот телефон е скрос ист т.е побркан не е управен што викате го немат сменато софтверот ? ..
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
На горе од наведеното што го напишав .. го однесов телефонот во сервис за мобилни во кавадарци , таму живеам ,ако знајте Др-Мобиле - сервис за мобилни телефони .. вака го однесив телефонот во четвртокот и вчера ми се јавиа дека бил готов , , требаше да ми се смене софтверот , денеска го земав и кога го уклучувам пак исто скрос исто ништо нема сменето целиот телефон си е ист побркан до даска , дали мислите оти го немат сменато софтверот туку само фабрички рестарт му имат маанато на телефонот ... - со еден мој другар го правев истиот муабет и тој ми кажа таму го однесил неговиот телефон и не му го сменале софтверот само фабрички рестарт му маанале .. па со оглед на тоа дека мојот телефон е скрос ист т.е побркан не е управен што викате го немат сменато софтверот ? ..
Не ти помага фабрички ресет, мора да преинсталираш се, вирусите ти се како системски апликации, не се бришат со ресет.
Пробај флешни ром со
http://www.alcatel-mobile.com/global-en/support/softwareUpgrade/list

Sent from my 6045Y using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Дали некој знае зошто на лг г3 сеуште немам андроид 6?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
36
Поени од реакции
3
Zdravo ,

Dali nekoj od vas ima Samsung s7 edge ? Kupiv pred 1 nedela s7 edge , no zaprimetiv deka mn se zagreva telefonot . Aplikacija da simnam od play store i da ja install , telefonov se vzestuva mnogu.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Има ли некој некакво искуство со телефонов и да каже мислење?

HTC Desire 526g Dual

Или па да додадам пари и земам

SAMSUNG GALAXY J500FN

разликата е негде 3 000 денари
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
^
А да си земеш
Xiaomi Redmi 3?
И да ги баталиш и едниот и другиот
Се разбира доколку дозволува буџетот?

Трк до www.hi.mk
Ѕирни го
(2 класи подобар уред од двата што си ги постнал)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
^
А да си земеш
Xiaomi Redmi 3?
И да ги баталиш и едниот и другиот
Се разбира доколку дозволува буџетот?

Трк до www.hi.mk
Ѕирни го
(2 класи подобар уред од двата што си ги постнал)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Не би дал за телефон више од 10,посебно не за недокажана марка.
Исто huawei p8 ми изгледа добро,а денојве имат некој попуст во АМЦ па ќе видам шо попуст има за него.
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Ако Xiaomi или Meizu или One+ или TCL ти се недокажани марки, а Huawei ти е докажана,
тогаш ти си знаеш најубаво.

(Само Инфо:
xiaomi ги симнаа apple и samsung од прво и второ место пред 2 и пол 3 год у Кина, Индија, Малезија - 3 и пол милијарди пазар...
Ние сеуште ги сматраме за недокажани :)
На крај краева, све се склапа у Foxxcon Кина и Apple и Xiaomi,
Самсунг за наш пазар се склапаат у Виетнам)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Последно уредено:

R.1

Член од
23 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
57
здраво, ми треба мислење,
сакам да купам Samsung J7 (2016) бел сакам или Huawei P9 lite 3 гб рам бел или црн се двоумам.
ги гледав споредбите на интернет и youtube,
Huawei P9 lite е појак, но баш дека е појак процесорот ја троши побрзо батеријата од Samsung J7 (2016)
а Samsung J7 (2016) ја држи батеријата 4-5 дена за просечен корисник.
Некаде ги има на реклама5 или пазар3 но не ми се сигурни таквите продавачи,
во другите продавници се уште ги немаат донесено, но скоро ке ги донесат.
Помош околу избор на овие два телефони?
 

R.1

Член од
23 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
57
4-5 дена држење батерија на смартфон у некој паралелен универзум


Sent from my iPhone using Tapatalk
аееее стручњак, изгорени сте за заебанција.
кажи за другово ако знаеш ако не молчи таму.
за Samsung j7 пишува дека 101 час држи батерија но незнам точно зошто беше, инаку батеријата е прилично голема 3300 mah. но не за 24/7 ако го служиш, за така знаеме дека не држат батерија.
се мисли за минимално користење wifi i 3G.
еден пријател има samsung j5 па батеријата трае 2-3 дена.[DOUBLEPOST=1467743796][/DOUBLEPOST]сето гагачи на форумо ф ф ф ф
 
Последно уредено:
Член од
5 јули 2016
Мислења
3
Поени од реакции
1
Размислувам да купам Samsung Galaxy S7 Edge од Ledikom. Дали тоа би било паметна одлука бидејки цените во ледиком се многу пониски ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom