Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Т

Триптико

Гостин
Imam problem so ZTE L 3 apex koga go punam posle nekoe vreme mi pokazuva na ekranot predupreduvanje odstranete ja baterijata poradi pregrevanje, do sto e problemot i dali ima resenie?
Factory reset за секој случај, може е софтвер во прашање. Ако не, вади батерија и почекај некоја секунда. Стави го прво полначот, па после батеријата и вклучи го телефонот. Ако и ова не помогне, земај друга. Сензорот во неа не е исправен, или и самата батерија.
 
S

Sasha

Гостин
Factory reset за секој случај, може е софтвер во прашање. Ако не, вади батерија и почекај некоја секунда. Стави го прво полначот, па после батеријата и вклучи го телефонот. Ако и ова не помогне, земај друга. Сензорот во неа не е исправен, или и самата батерија.
Veke mu napraviv factory reset no isto e, ponekogas baterijata mnogu e topla i koga ne go polnam, najverojatno ke mu smenam baterija pa ke vidime, fala za sovetot :)
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
ne se razbiram mnogu-pa ovde da prasam:
imam pripejd kartica t-mobile megu prvite i dosega ne sum ja smenil-dali ponova kartica moze da ima podobar priem?
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
ne se razbiram mnogu-pa ovde da prasam:
imam pripejd kartica t-mobile megu prvite i dosega ne sum ja smenil-dali ponova kartica moze da ima podobar priem?
која е логиката во тоа? телефонот си има приемник/предавател и антена. од квалитетот на истите зависи јачината на сигналот.
сим картицата е само бројче за идентификација.
 
Т

Триптико

Гостин
ne se razbiram mnogu-pa ovde da prasam:
imam pripejd kartica t-mobile megu prvite i dosega ne sum ja smenil-dali ponova kartica moze da ima podobar priem?
Прием не, квалитет на сигнал да (некој процент). Смени ја за нова.[DOUBLEPOST=1439505017][/DOUBLEPOST]
која е логиката во тоа? телефонот си има приемник/предавател и антена. од квалитетот на истите зависи јачината на сигналот.
сим картицата е само бројче за идентификација.
Не е баш така. Ако е стара или оштетена (до некој степен), телефонот нема да знае каде да се конектира, како да се конектира, кои се базни станици, со кои мрежи може да биде во роаминг и сл. Картичката "влијае" малку, ама доволно за да прави проблеми.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.991
Alcatel Onetouch Idol 2 mini S

Ако го имал некој телефонот, да каже збор-два за него, каков е, добри - лоши страни...
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Alcatel Onetouch Idol 2 mini S

Ако го имал некој телефонот, да каже збор-два за него, каков е, добри - лоши страни...
камерата е добра и предна и задна, многу загрева, а кога загрее многу сецка. исто зависи колку пари ќе даеш за него, ја го купи за 7000 мислам па добар е за тиа пари

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.991
камерата е добра и предна и задна, многу загрева, а кога загрее многу сецка. исто зависи колку пари ќе даеш за него, ја го купи за 7000 мислам па добар е за тиа пари

Sent from my 6036Y using Tapatalk
Продолжувам договор со ВИП, на 700 ден претплата, 3000 е телефонот.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Имам проблем со Сд Картичката после некое време или после прв рестарт на телефонот поголемите апликации се губат,картичката стои и ја чита телефонот но но не може ниту да се надополнува javuva (i cant find storage) дефектна картичка или телефон?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
пробај со друга(позајми) и ако и таа не ја чита, телефонот ти е аут
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
ne se razbiram mnogu-pa ovde da prasam:
imam pripejd kartica t-mobile megu prvite i dosega ne sum ja smenil-dali ponova kartica moze da ima podobar priem?
Остај ги овие што тропаат, има врска и тоа голема старите картици мегу првите немаат лте мислам дека прават и проблем со 3Г,имаат проблем со мрежата редовно е слаба

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom