Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
  • Alcatel Idol 2 Mini S,
  • Samsung Galaxy Core 2,,
  • Sony Xperia M2,
  • Alcatel OneTouch Idol 2 или
  • LG F60
Од телефониве, кој е најдобар по ваше мислење. Прашувам за сестра ми, треба да продолжува некој договор и да земи еден од овие.
ako tie za poskap telefon za doplata zemei go m2 odnosno po novo se za na rati preku tutunska toj tie grom so 13 mpx kamera i ful hd video,jas go imam idol 2 top je za 4g skoro da nema nikade vo gradot pa i vo okolijata za 3g i taka i taka......
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Имам sony xperia e1 и сакав да пробам како е со screenlock ама ми беше глупо ама сега неможам да го исклучам
 

Sir Dalton

Ću te patošem!
Член од
30 март 2010
Мислења
54
Поени од реакции
4
Здраво!

Ја имам следната ситуација (такозвани проблем):
Земав Alcatel Idol 2 Mini S (6036у), без мемориска (сега за сега ми е доволно тоа што го има самиот телефон) арно ама секогаш кога ќе го поврзам (via USB cable) со PC ми дава само две (од трите) опции за трансфер на фајлови и тоа PTP - за трансфер на фотографии и MTP - за трансфер на медија фајлови (претпоставувам песни, видео и сл), а третата опција (или прва според тоа како ги дава на самиот телефон) "Mass storage" ми е сива и не можам да ја селектирам (кога ќе вметнам мемориска ми се покажува нормално). Ме интересира дали е тоа нормално однесување на овој телефон (чисто ко за споредба кога ќе поврзам Huawei U8600 - T-Mobile Move Balance на PC ми се покажува и мемориската и внатрешната меморија на телефонот), дали можеби ми треба некој драјвер или нешто трето и дали ќе можам да правам трансфер на било какви фајлови (не само фото и медија) од телефонот на PC (via USB, за алтернативни методи на трансфер користам Send Anywhere).

Фала, поздрав!
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
нормално е. Системот претпоставува дека имаш мемориска картичка ставено и затоа кога го поврзеш со компјутер, таа опција ти е недостапна ,т.е сива.
 

Sir Dalton

Ću te patošem!
Член од
30 март 2010
Мислења
54
Поени од реакции
4
нормално е. Системот претпоставува дека имаш мемориска картичка ставено и затоа кога го поврзеш со компјутер, таа опција ти е недостапна ,т.е сива.
Сакаш да кажеш дека нема да можам да правам нормален фајл трансфер од меморијата на телефонот?
Може да е нормално за Alcatel-от, пошто на Huawei-то дури и да ја извадам мемориската, кога ќе поврзам со PC пак ми ја дава телефонската меморија како Removable Disk и можам да правам фајл трансфер (а ако има мемориска ми ги дава и внатрешната мем. и од картицата) а на Alcatelot ако има картица ми дава само картица (без внатрешната мем), а ако нема SD card ми го дава телефонот ама не за Mass Storage туку некои MTP i FTP опции (префрлање на слики и медија фајлови).
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Последно уредено:
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Не, за буџет од 300 до 350е тие ги гледам како подобри, ако знаеш нешто подобро пиши :)
Акo сaкaш дa ти рaбoти мaзнo земи си Нексус 5, a пaк aкo сaкaш Oдличнa бaтеријa и дoбрa кaмерa Г2

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Мислење за LG F60? Ме интересира звук при разговор и дали лагува многу
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Може да се напраи Update на софтвер и iPhone 4 со Giveaway?
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Здраво. Може ли некој стручен да ми каже колку добар е Huawei P6. Знам дека е добар, ама колку е добар. Дилемата ми е меѓу тој и С3.

Фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom