Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Искрено, тешко на тој телефон, иако теоретски е можно. Има многу малку рам меморија и апликациите ќе кочат, а и целиот телефон ќе лагира бидејќи ќе биде исполнет целиот рам.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Благодарам за советот. Утрово се обидов да му инсталирам некоја постара верзија на Skype (така најдов на еден форум) и чудово РАБОТИ :) Можеби така ќе сака и Viber :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Мој другар има некој Хуавеј(од поновите,не постар) и виберот му работи само на постара верзија,поновите му ја кочат работата.пробав јас на постар ХТЦ но кај мене неработеше постарата верзија.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ми требаат бежични (блутут) слушалки за Галакси С4. Нешто налик на овие

каде можам да најдам и колку би чинеле?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
132
Поени од реакции
164
Благодарам за советот. Утрово се обидов да му инсталирам некоја постара верзија на Skype (така најдов на еден форум) и чудово РАБОТИ :) Можеби така ќе сака и Viber :)
И кај мене порано кога го имав Алкателот ОТ-991 само 4.1.1.10 (мислам така беше верзијата) работеше, а поновите верзии на вибер не ги синхронизираа контактите и не беше функционална. Пробај ја оваа верзија.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Добар сервисер за мобилни во Скопје?
Престана да ми работи звукот на телефонот, како музика видеа рингтон смс и сл. Повиците ми се во ред, немам проблем.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Добар сервисер за мобилни во Скопје?
Престана да ми работи звукот на телефонот, како музика видеа рингтон смс и сл. Повиците ми се во ред, немам проблем.
На кој телефон?
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
128
Поени од реакции
74
Добар сервисер за мобилни во Скопје?
Престана да ми работи звукот на телефонот, како музика видеа рингтон смс и сл. Повиците ми се во ред, немам проблем.
Дефинитивно алфа мобил, кај рамстор. Преубаво си работат дечките.
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Зошто во Македонија не може да се најдат квалитетни фотроли, како на пример Otterbox, све некој гумени кинески по 50-100 денари
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Imam samsung galaxy trend plus i ne mi trepkaat tie dvete krugcinja do prednata kamera sto se.Primer koga se polni ne sveti i taka natamu.Dali nekoj ima vakov telefon i moze da mi pomogne ili na ovoj telefon toa e taka?Ve molam za pomos.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Imam samsung galaxy trend plus i ne mi trepkaat tie dvete krugcinja do prednata kamera sto se.Primer koga se polni ne sveti i taka natamu.Dali nekoj ima vakov telefon i moze da mi pomogne ili na ovoj telefon toa e taka?Ve molam za pomos.
Кога ти светкаат? при повикот е нормално, тоа е проксимити сензорот да се гаси кога ќе го добилижиш до уво
а другиот е амбиент за светлото, ако несакаш исклучи авто брајтнес на екранот и пробај така
 

Kajgana Shop

На врв Bottom