Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Дали некој знае каде да купам полнач за S4 Active во Скопје? Купив еден од ebay и дојде со Американски полнач, не сум сигурен кај да најдам.
Не купувај нов полнач, ти треба само US to EU adapter, да не чекаш од интернет (1 долар се) ги имаш кај нас на пазарче
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Не купувај нов полнач, ти треба само US to EU adapter, да не чекаш од интернет (1 долар се) ги имаш кај нас на пазарче
Мислев за адаптер ама имам лошо искуство со еден, еднаш имав PS1 од Америка и го приклучив во скршен адаптер и се запали, безбедно е да се полни со адаптер?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Мислев за адаптер ама имам лошо искуство со еден, еднаш имав PS1 од Америка и го приклучив во скршен адаптер па почна да гори, безбедно е да се полни со адаптер?
Јас имам Нексус 7 со американски полнач и секогаш го полнам со ист таков адаптер. Не мислам дека има било какви проблеми
 
C

cige

Гостин
Дали некој знае каде да купам полнач за S4 Active во Скопје? Купив еден од ebay и дојде со Американски полнач, не сум сигурен кај да најдам.
Има во еден дуќан во Беверли за 150 денари, ако не ти се чека 3 недели од Алиекспрес
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
  • Alcatel Idol 2 Mini S,
  • Samsung Galaxy Core 2,,
  • Sony Xperia M2,
  • Alcatel OneTouch Idol 2 или
  • LG F60
Од телефониве, кој е најдобар по ваше мислење. Прашувам за сестра ми, треба да продолжува некој договор и да земи еден од овие.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
  • Alcatel Idol 2 Mini S,
  • Samsung Galaxy Core 2,,
  • Sony Xperia M2,
  • Alcatel OneTouch Idol 2 или
  • LG F60
Од телефониве, кој е најдобар по ваше мислење. Прашувам за сестра ми, треба да продолжува некој договор и да земи еден од овие.
Било кој од сите тие освен Самсунгот. Прескапа цена за тоа што го нуди.
Idol 2 нема 4г, ако тоа нешто значи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.602
Поени од реакции
38.763
  • Alcatel Idol 2 Mini S,
  • Samsung Galaxy Core 2,,
  • Sony Xperia M2,
  • Alcatel OneTouch Idol 2 или
  • LG F60
Од телефониве, кој е најдобар по ваше мислење. Прашувам за сестра ми, треба да продолжува некој договор и да земи еден од овие.
земај алкател идол 2 мини С, од овие најдобар е.
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
  • Alcatel Idol 2 Mini S,
  • Samsung Galaxy Core 2,,
  • Sony Xperia M2,
  • Alcatel OneTouch Idol 2 или
  • LG F60
Од телефониве, кој е најдобар по ваше мислење. Прашувам за сестра ми, треба да продолжува некој договор и да земи еден од овие.
Јас го земав xperia M2, солидно телефонче. Според мене, алкател мини с, М2 или лг, овие три се ок.
 
C

cige

Гостин
Ги има сите комбинации ... од микро во мини ти е третиот адаптер

Имам проблеми со микросим картичка. Одкога ќе ја ставам во телефонот функционира само неколку минути, потоа ми стасува порака No Sim Card. Што би можело да биде проблемот? Дали картичката е лошо пресечена или може проблемот да е до телефонот?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.227
Може мислење за Блекбери Z10? Маани, предности и слично (посебно од некој што го има истот модел користено). Ми делува океј за парите, а и никогаш немам користено Блекбери па имам желба да пробам. Фала. :)
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Имам проблеми со микросим картичка. Одкога ќе ја ставам во телефонот функционира само неколку минути, потоа ми стасува порака No Sim Card. Што би можело да биде проблемот? Дали картичката е лошо пресечена или може проблемот да е до телефонот?
Пробај со друга картичка, ако прави исто тогаш е до телефонот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom