Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
18 ноември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
54
Здраво, дали некој знае кај каде се наога file manager на Garmin Asus A10, односно кога ке префрлам преку usb кабел некоја игра или некоја апликација во телефонот неможам да најдам каде е ставен тој фајл.Кога префрлам музика, видео слики... самиот телефон ги префрла во соодветните фолдери ??????
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво, дали некој знае кај каде се наога file manager на Garmin Asus A10, односно кога ке префрлам преку usb кабел некоја игра или некоја апликација во телефонот неможам да најдам каде е ставен тој фајл.Кога префрлам музика, видео слики... самиот телефон ги префрла во соодветните фолдери ??????
Најверојатно нема фабрички ставено фајл менаџер, така да стави си било кој од маркет, астро или слично
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Заинтересиран сум да го купам телефонов Samsung s5610
http://www.gsmarena.com/samsung_s5610-4191.php

Ме занима дали некој го има користено, дали е задоволен од телефончево и дали имал некои проблеми ?
(некаде на интернетов прочитав дека некои имале проб. - самиот им се гасел/рестартирал мобилниот, така да пред да го купам сакам да знам дали во вода ги фрлам парите)
ne, dobar ti e. nema takvi problemi. eve eden moj drugar koristi takov, se nema pozaleno
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
здраво, купив Iphone 4s од шведска, заклучен е значи, сега прашав колку пари е да се отклучи, се јавувам кај едни, неверлок да се напрај 165 евра :S чаре?? добро нема некој други начини да се отклучи?? или да знае некој за поефтини пари да побрка ваква работа?
 
Член од
29 декември 2010
Мислења
64
Поени од реакции
16
ne, dobar ti e. nema takvi problemi. eve eden moj drugar koristi takov, se nema pozaleno
Фала ! Не ни ги зимав за сериозно проблемиве на дечкиве од нет, таму кај што читав прашуваа и како да се пушти блиц и слични работи ... :facepalm::tapp:
Сеа сигурно го зимам ! ;)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ај мала помош помеѓу телефониве кој е подобар за парите според вас и да не имаат по некоја мана.
http://www.gsmarena.com/htc_hero-2861.php 3600 денари има и гаранција
или овој
http://www.gsmarena.com/lg_gt540_optimus-3081.php 2800 денари без гаранција
Па во принцип и двата им е слабост тачот, веќе се застарени модели
ако веќе мора да избереш од овие два тогаш херото
незнам од кај има гаранција херото освен ако не е од мобилара за половен тељ
--- надополнето: 21 септември 2012 во 22:21 ---
здраво, купив Iphone 4s од шведска, заклучен е значи, сега прашав колку пари е да се отклучи, се јавувам кај едни, неверлок да се напрај 165 евра :S чаре?? добро нема некој други начини да се отклучи?? или да знае некој за поефтини пари да побрка ваква работа?
Ако си на 5,1,1 можеш со x-sim иначе моментално само неврлок
зависи од кој оператор е заклучен телефонот, па и цените за да купиш код се различни
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Ај мала помош помеѓу телефониве кој е подобар за парите според вас и да не имаат по некоја мана.
http://www.gsmarena.com/htc_hero-2861.php 3600 денари има и гаранција
или овој
http://www.gsmarena.com/lg_gt540_optimus-3081.php 2800 денари без гаранција
HTC Hero дефинитивно,јас веќе скоро три години го имам кај мене и сеуште љубовта на прв поглед кон него не згаснува :), е сега друга работа е што е постар модел и вози на андроид 2.1 но како што реков сеуште зрачи со привлечност и убавина.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Со роденденскава понуда од VIp што телефон би земале за од 5 до 7 илјади доплата.
Од овие треба да направам избор
Alcatel OT-995
HTC Desire C
LG Optimus L5
Samsung Galaxy Ace S5830
Sony Xperia Miro
Sony Ericsson Xperia mini pro
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Со роденденскава понуда од VIp што телефон би земале за од 5 до 7 илјади доплата.
Од овие треба да направам избор
Alcatel OT-995
HTC Desire C
LG Optimus L5
Samsung Galaxy Ace S5830
Sony Xperia Miro
Sony Ericsson Xperia mini pro
Или алкател или LG Optimus L5.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Со роденденскава понуда од VIp што телефон би земале за од 5 до 7 илјади доплата.
Од овие треба да направам избор
Alcatel OT-995
HTC Desire C
LG Optimus L5
Samsung Galaxy Ace S5830
Sony Xperia Miro
Sony Ericsson Xperia mini pro
Јас би го земал Сони миро,малку ме помисли лг л5,ама сони за мене биле,се и ќе бидат пред ЛГ...башка дизајнот на Сонито во однос на ЛГ е светлосни години напред.
Карактеристиките им се тука некаде.

Sent from my HTC Hero using Tapatalk 2
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
како се менува резолуцијата на Sony Ericsson
Live with?

Која опција моментално да ја одберам сите слики ми ги слика во резолуција 320 х 180 одбирма и 5 мегапиксели и 3 мегапискели и пак исто сликите се минијатурни.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.840
Со роденденскава понуда од VIp што телефон би земале за од 5 до 7 илјади доплата.
Од овие треба да направам избор
Alcatel OT-995
HTC Desire C
LG Optimus L5
Samsung Galaxy Ace S5830
Sony Xperia Miro
Sony Ericsson Xperia mini pro
Alcatel ot-995 или LG l5.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Абе земав еден БлекБери Сторм 9500 да го користам и да го ебам никако неможе да прими фајл преку блутут.Со компјутерот воопшто и несака да се поврзе а со телефонот мој друг се поврзува ама не се праќа сликата/музиката/штоидае.Што телефон ке беше :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom