Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ve molime pomagaj te.Telefon samsung gt e1200 kodiran na mreza ONE.Imei 352174 06 042900 5.Nekako se zakluci,nema voopsto mreza.Koga ke se ukluci so karticka na one na mestoto na mreza pokazuva krugče so search.Od ova mesto nema sansi da go nosime na servis.:yid:Please pomoš.
Не покажува нешто во стил "Insert code" или нешто слично?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ve molime pomagaj te.Telefon samsung gt e1200 kodiran na mreza ONE.Imei 352174 06 042900 5.Nekako se zakluci,nema voopsto mreza.Koga ke se ukluci so karticka na one na mestoto na mreza pokazuva krugče so search.Od ova mesto nema sansi da go nosime na servis.:yid:Please pomoš.
Да не имаш флешувано ромови ? оди во About и дај слика
 
Член од
26 декември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
quote="Boomerang, post: 7027079, member: 3855"]Не покажува нешто во стил "Insert code" или нешто слично?[/quote]
Ne pokazuva ništo.Normalno se pali i nema mreza.Nekade e blokirana ama ne znam kade ili e nesto drugo.Koga ke ja stavam kartickata vo drug tel,funkcionira..,[DOUBLEPOST=1419617999][/DOUBLEPOST]
Да не имаш флешувано ромови ? оди во About и дај слика
 

Attachments

Последно уредено:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
quote="Boomerang, post: 7027079, member: 3855"]Не покажува нешто во стил "Insert code" или нешто слично?
Ne pokazuva ništo.Normalno se pali i nema mreza.Nekade e blokirana ama ne znam kade ili e nesto drugo.Koga ke ja stavam kartickata vo drug tel,funkcionira..,[DOUBLEPOST=1419617999][/DOUBLEPOST][/quote]

Ја мислев дека со андроид е а ти си имал обичен, намести датум и година и саат точно па исклучи го и пак уклучи го види дали ке има мрежа ако нема мрежа највероватно сим читачот ти е оштетен
 
Член од
26 декември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
quote="Dark HaCkeR, post: 7027221, member: 25402"]Ne pokazuva ništo.Normalno se pali i nema mreza.Nekade e blokirana ama ne znam kade ili e nesto drugo.Koga ke ja stavam kartickata vo drug tel,funkcionira..,[DOUBLEPOST=1419617999][/DOUBLEPOST][/quote]

Ја мислев дека со андроид е а ти си имал обичен, намести датум и година и саат точно па исклучи го и пак уклучи го види дали ке има мрежа ако нема мрежа највероватно сим читачот ти е оштетен[/quote]
NIŠTO PAK,ISTA SLIKA,A KOGA KE SAVAM DRUGA KARTICKA OD DRUGA MREZA MI BARA NETWORK CODE.Pa ako nekoj znae da mi kaze kako da go kodiram na druga mreza.Please neka ni pomogne nekoj
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
зошто кога ги ставив слушалките на телефонот песната како да грчи тој што пее не се ни слуша а извади ги слушалките песната на телефонот на звучникот си е нормално, ги приклучив слушалките на лаптопот и таму си работат нормално а на телефонот кога ги приклучувам песната кочи,грчи не се ни разбират зборовите.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
зошто кога ги ставив слушалките на телефонот песната како да грчи тој што пее не се ни слуша а извади ги слушалките песната на телефонот на звучникот си е нормално, ги приклучив слушалките на лаптопот и таму си работат нормално а на телефонот кога ги приклучувам песната кочи,грчи не се ни разбират зборовите.
Веројатно затоа што во телефонот се вклучува џек со приклучок за микрофон и слушалки, тоест со четири дела што се(лева слушалка, десна, нула(заземнување) и микрофон), обичните бананки за слушалки се со три дела, лев, десен и нула(минус, земја, како и да го крстиш):
Затоа ќе треба во телефонот да ставиш оригинални слушалки со се микрофон што се, како на сликава со четири дела што е џекот. Мислам дека колку толку објаснив.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Веројатно затоа што во телефонот се вклучува џек со приклучок за микрофон и слушалки, тоест со четири дела што се(лева слушалка, десна, нула(заземнување) и микрофон), обичните бананки за слушалки се со три дела, лев, десен и нула(минус, земја, како и да го крстиш):
Затоа ќе треба во телефонот да ставиш оригинални слушалки со се микрофон што се, како на сликава со четири дела што е џекот. Мислам дека колку толку објаснив.
па оргиналните слушалки ги ставам што ми ги дадоа со самиот телефон кога го куппив и истото ми се случува.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
747
Поени од реакции
505
Дечки сакам да земам телефон на рати, но колку што знам Мобеликс/Ледиком немаат таква опција, па кажете која од СЕТ, Анхоч, АМЦ, Нептун би ми била како најсигурна. Кој би бил најдобар избор на телефон до 15-20000 денари. Приоритет ми е да поддржува 4Г и да има барем 5" екран.
А која од понудениве продавници би била како најдобра опција.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
88
Поени од реакции
21
Здраво,
би сакал да ве замолам за совет и мислење за овој телефон.
SAMSUNG GALAXY Grand Prime G530. Најмногу што ме привлекува е "ultra power saving mode"
според мене многу корисна апликација.
А тоа што ме плаши е АМЦ, многумина имаа лошо искуство со АМЦ. https://www.amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=42965&i=1106&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=
Однапред ви благодарам. :confused::confused::confused::confused:

img.jpg
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Здраво,
би сакал да ве замолам за совет и мислење за овој телефон.
SAMSUNG GALAXY Grand Prime G530. Најмногу што ме привлекува е "ultra power saving mode"
според мене многу корисна апликација.
А тоа што ме плаши е АМЦ, многумина имаа лошо искуство со АМЦ. https://www.amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=42965&i=1106&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=
Однапред ви благодарам. :confused::confused::confused::confused:

Прегледај го приврзокот 110431
Кажи буџет, иначе ова е тиња телефон од самсунг само ноте и с вреди другото ништо

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom