Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.982
Поени од реакции
14.769
Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53
8 GB, 1 GB RAM
8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash
Secondary5 MP

На хартија вака не е лош телефон во средната класа
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Некој да препорача сервис каде што би можело да се декодира HTC Desire 300, и знае колку да платам за тоа а да не јадам scam?

Која е цената на неотпакувани Samsung слушалки за S3/S4, и дали некој продава?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Некој да препорача сервис каде што би можело да се декодира HTC Desire 300, и знае колку да платам за тоа а да не јадам scam?

Која е цената на неотпакувани Samsung слушалки за S3/S4, и дали некој продава?
Јас слушалки од С4 пред некое време продадов за 500 денари, така да таа цена мислам дека одат

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Некој да препорача сервис каде што би можело да се декодира HTC Desire 300, и знае колку да платам за тоа а да не јадам scam?

Која е цената на неотпакувани Samsung слушалки за S3/S4, и дали некој продава?
Од кој оператор е 300ката ?

слушалки ако сакаш фул оргинални бели од ноте3 ... некористени не отпакувани ... за шестка ;)
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Од кој оператор е 300ката ?

слушалки ако сакаш фул оргинални бели од ноте3 ... некористени не отпакувани ... за шестка ;)
Немаш ли Iphone 5 или 5s неверлок, да се договориме ?
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Од кога кладов андроид л на нексус 5, неможам од лап топ преку блутут да пуштам ништо на телефон, а од телефон на лап топ можам, ама две работи едно по друго одма неможам, мора прво да го исклучам блутутот и после пак можи. Да не знај некој зошто вака, или шо е изместено во сетинзите. Барам во сетингс во блутут нема ништо. Можно е да постојт сетинзи на друго место за блутутот?

И кој е последен андроид за Ноте 3? Уште ми работи на 4.4.2. И можно е нотето навечер да вади толку лоша слика или јас незнам да сликам?
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Имам некој глуп проблем со мобилкава , патем htc desire 816 имам (небитно) ми се начука некој вирус некое вражуле нерви ми кини , при секое отворање на апликавија која се поврзува со интернет пример(ФБ, јутуб,твитер,гугл нау, бла бла бла ) ми се отвара нов прозор симнетеја таја и таја игра од плеј стор , и има иксче и стегнувам и се ислучува , и пак друга апликација отварам и пак истото . и го ресетираф мобилнио се во ред беше , се дури не си хи симнав истите апликации шо ми се потребни , и пак истото со ова вражулето , па дајте помош :)

И уште една работа . фабрички мобилнио има во него некои непотребни апликации пример МоБо стор, гаме стор , и тако даље . па како можам да ги избришам ,бидеќи не се бришат никако и самп бо дисабле ми се стаени ама пак ми држат место , . ако не за едното барем за другото дајте помош позз
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
143
Поени од реакции
56
Имам некој глуп проблем со мобилкава , патем htc desire 816 имам (небитно) ми се начука некој вирус некое вражуле нерви ми кини , при секое отворање на апликавија која се поврзува со интернет пример(ФБ, јутуб,твитер,гугл нау, бла бла бла ) ми се отвара нов прозор симнетеја таја и таја игра од плеј стор , и има иксче и стегнувам и се ислучува , и пак друга апликација отварам и пак истото . и го ресетираф мобилнио се во ред беше , се дури не си хи симнав истите апликации шо ми се потребни , и пак истото со ова вражулето , па дајте помош :)

И уште една работа . фабрички мобилнио има во него некои непотребни апликации пример МоБо стор, гаме стор , и тако даље . па како можам да ги избришам ,бидеќи не се бришат никако и самп бо дисабле ми се стаени ама пак ми држат место , . ако не за едното барем за другото дајте помош позз
за да ги избришеш непотребните апликации т. е тие што ти сметаат ке треба да ти е рутиран телефонот, види по интернет за рутирање и ке го средиш тоа, а за тоа со вирус не сум имал такви проблеми, тоа му доага како некоја апликација за правење поени преку реклами може имаш инсталирано, друго кога ке направиш ресет на телефонот пробај стави друг гмаил емаил (акаунт) да е нешто со бекап ако имаш правено на него...
 
Член од
15 декември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Сакам да купам мобилен телефон ама неможам да се одлучам. Ве молам за помош.

Еве 2 модели што ги гледав па ако можете да ми помогнете да се одлучам. Доколку има некој подобар до 15.000 денари пишете ми.

https://tnt.net.mk/product_info.aspx?s=C-S850B
https://tnt.net.mk/product_info.aspx?s=P-153865
Ако можеш да додадеш уште 50-тина ЕУР и да си земеш LG G2 и да уживаш.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Сакам да купам мобилен телефон ама неможам да се одлучам. Ве молам за помош.

Еве 2 модели што ги гледав па ако можете да ми помогнете да се одлучам. Доколку има некој подобар до 15.000 денари пишете ми.

https://tnt.net.mk/product_info.aspx?s=C-S850B
https://tnt.net.mk/product_info.aspx?s=P-153865
Абе што гледаш кинези незнам ... за таа цена или додади нешто и земи си самсунг с4, ноте 2, лг г2 ... нешто така добро и проверено квалитетно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom