Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Z1 испаѓа од комбинација ради малиот екран и резолуцијата(овие ми се битни)
Додека Нексусот не го имам пробано а и може ќе глеам некоја рецензија.

А па Самсунгот одамна ми праи мерак S4, и затоа ме влече цело време :D

Земи ондак LG G2, ја кине у секој поглед С4-ката. Само ако веќе земаш земи 32 GB верзија. :)
 
B

Beck's

Гостин
Ако си за Самсунг земај Ноут 3 или С5...пошто с4 е веќе прочитан весник :)
Е арно викаш само што ќе ми требат дополнителни 12.000 ден за С5[DOUBLEPOST=1405883179][/DOUBLEPOST]
Земи ондак LG G2, ја кине у секој поглед С4-ката. Само ако веќе земаш земи 32 GB верзија. :)
Да и овој го пробав, звер е. На 9ти ќе го имам едниот, е сеа кој ќе пишам пак :icon_mrgr:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ај ќе видиме..сепак,како и да е ќе имаш класа тел,небитно кој од горенаведените што ги спомнавме.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Каде да купам онаков држач за телефон(ноте 3) за на рака ?? и по која цена се ?
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
88
Поени од реакции
21
Помош,:confused:
Сакам да купам телефон, но овој пат ќе пробам Нокиа Лумиа. Мене ми се допаѓа Лумиа 625. Знам што е најдобро но имам ограничен буџет до 9000 ден. Би ве замолил за совет.
Поздрав...
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
12
Поени од реакции
1
Излезен е KitKat за S3 LTE така? Кога пробувам да правам апдејт ми вика дека телефонот веќе го има последниот апдејт. Можам ли некако мануелно јас да си го инсталирам KitKat или мора да чекам сам да ми побара?

Телефонот ми е отклучен на сите мрежи и нерутиран.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Земав телефон на вип, хтц, и сега наместо картицата што ја имав на претходниот телефон, ми ставија некаков чип неам појма шо како(usim?). Старата картица на работи на друг телефон, може некако да се врати таа?
 
Последно уредено:
B

BooBojan

Гостин
Дечки aј мaлa пoмoш.
Дaли и кaкo мoжaм дa гo прoменaм нaчинoт нa oдгoвaрaње нa пoвик кaј мене нa телефoнoт. oвoј сегaшниoв ме нервирa 200%. Се рaбoти зa лг г2.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Излезен е KitKat за S3 LTE така? Кога пробувам да правам апдејт ми вика дека телефонот веќе го има последниот апдејт. Можам ли некако мануелно јас да си го инсталирам KitKat или мора да чекам сам да ми побара?

Телефонот ми е отклучен на сите мрежи и нерутиран.
Не е излезен уште, Самсунг само кажа дека ќе има, а кога уште нема точна информација.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Излезен е KitKat за S3 LTE така? Кога пробувам да правам апдејт ми вика дека телефонот веќе го има последниот апдејт. Можам ли некако мануелно јас да си го инсталирам KitKat или мора да чекам сам да ми побара?

Телефонот ми е отклучен на сите мрежи и нерутиран.
Можеш преку один да го флешуваш симни го од sammobile за твојот модел
Не е излезен уште, Самсунг само кажа дека ќе има, а кога уште нема точна информација.
Излезен е за тој модел мислам дека е 9305 тој е со 2 гб рам

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Во Септември ми истекува договорот со Вип и сакам да си земам телефонче. Се мислам за LG L70, за тие пари во Вип, со слични опции како Sony Xperia M. Гледав и некои други ама LG-то ми изгледа како најдобар deal. Некој што се разбира ако може да го ѕирне и да ми каже што мисли за тој телефон за тие пари :) Фала!
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Во Септември ми истекува договорот со Вип и сакам да си земам телефонче. Се мислам за LG L70, за тие пари во Вип, со слични опции како Sony Xperia M. Гледав и некои други ама LG-то ми изгледа како најдобар deal. Некој што се разбира ако може да го ѕирне и да ми каже што мисли за тој телефон за тие пари :) Фала!
Во септември постави го прашањево.. До тогаш пола телефони од сега нема да ги има..
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372

Kajgana Shop

На врв Bottom