Помош, софтверски проблеми и совети

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Како да инсталирам ASP.NET? Ми треба и линк за даунлоад.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Како да инсталирам ASP.NET? Ми треба и линк за даунлоад.
ASP.NET или го имаш на веб сервер (Windows Server) или во мини тест веб сервер вграден во Visual Studio.
Visual Studio Express е бесплатен. Програмите се пишуваат во студиото.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Го пробав ова вчера, бара лозинка откога ќе го инсталираш.

--- надополнето ---

ASP.NET или го имаш на веб сервер (Windows Server) или во мини тест веб сервер вграден во Visual Studio.
Visual Studio Express е бесплатен. Програмите се пишуваат во студиото.
Јас симнав торент со наслов Microsoft_Visual_Studio_2010_Ultimate_x86. Ќе го има тука?
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Има ли некој да помогне?????
Проблемот ти е комплексен, а можеби и НЕ. Но сепак провери дали е во конфликт со некој дел од компјутерот, можи со кој било дел да има конфликт. По мое мислење е проблемот до бирањето на фреквенциите. Доколку ти е некој понов модел на ТВ -карта можеби има некоја фабричка мана. Има доста делови на пазарот со мани. :toe:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Како да тргнам превод од филм,кој е залепен (така го симнав со германски) ..преку плеерот неможе
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Јас симнав торент со наслов Microsoft_Visual_Studio_2010_Ultimate_x86. Ќе го има тука?
Да, тоа е комерцијалната верзија, сѐ има таму.

--- надополнето ---

Јас симнав торент со наслов Microsoft_Visual_Studio_2010_Ultimate_x86. Ќе го има тука?
Да, тоа е комерцијалната верзија, сѐ има таму.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Имаше еден програм да се оддели музиката од видеото..пример од јутјуб , да се извади само музика и да се направи mp3 фајл.. Ај помош ако знае некој како се викаше програмот ?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Имаше еден програм да се оддели музиката од видеото..пример од јутјуб , да се извади само музика и да се направи mp3 фајл.. Ај помош ако знае некој како се викаше програмот ?
Има многу такви програми, ама јас симнувам на друг начин, еве ти линкче, само пасте на линкот и даунлоад и директно во мп3 формат ти се симнува. :)
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Дечки, ми треба драјвер за веб камера X5TECH - ИТНО !

се работи за овој модел: КЛИК !

Поздрав !
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Дечки имам едно УСБ флешче и ми беше ставено на телевизор ,имаше слики ставено и синоќа го ставам во PC и несакаше да работи и кога конечно некако го отвори видов дека содржината му е ваква :



Пробав да отворам некој фолдер ама несака го вади ова :





А кога пробувам да го форматирам ми го отвара ова :



Moже ли некако да се оправи ??
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68


Овој проблем ми го праи секој ден последниве денови одкога добив нов интернет..интернетот ми е слаб незнам послабо отвара страни итн..и овој проблем ми го покажува..до него е или до што е?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472


Овој проблем ми го праи секој ден последниве денови одкога добив нов интернет..интернетот ми е слаб незнам послабо отвара страни итн..и овој проблем ми го покажува..до него е или до што е?
3 опции,

1.Clear Cache
2.Reload Page
3.Change browser

Уште една опција на која налетав по крато барање на додатна солуција,

To fix this all you have to do in some - but most - cases is look at your adress bar, if at the end of it you see there is the code index=2, all you have to do is change the 2 to a 1 and press enter. You will then be taken to the webpage that you were trying to reach.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom