Помош, софтверски проблеми и совети

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
a particion wizard toa e nekoja programa da ja simnam od net ili

--- надополнето ---

vlegov vo virtual memory i vo particija C kaj so mi e windowsot stiklirano mi e na custom size ako go stikliram na "no pading file,, dali ke prestane da mi varira windowsot
Немој без пејџ фајл, намести кастом сајз, пример 500 мб.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Да не отворам нова тема, ќе пишам овде.
Ми треба програма да снимам видео од zulu.mk и потоа да прикачам youtube т.е. да ми се зачува фајлот ко видео запис и после да можам да го ставам без проблеми на youtube.

Благодарам однапред. :)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Aktivacija za Turni recnik , anglisko makedonska verzija ??? Znae nekoj ili nema nacin da se aktivira (osven da go kupam se razbra)?
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Да не отворам нова тема, ќе пишам овде.
Ми треба програма да снимам видео од zulu.mk и потоа да прикачам youtube т.е. да ми се зачува фајлот ко видео запис и после да можам да го ставам без проблеми на youtube.

Благодарам однапред. :)
Мислам дека ова ќе ти заврши работа I_Screen_Recorder_v8.0.0.2209.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.408
Поени од реакции
22.001
Да прашам нешто... Имам во компјутерот ТВ картичка но кога пуштам да гледам ТВ ми заглавува сликата односно ако сакам да сменам програма ми заглавува..До што ке е проблемот а пред 3 дена го форматирав компјутерот..???
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Каква е таа ТВ картичка, дали може да се инсталира при секој компјутер или треба посебни приклучоци?!
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.408
Поени од реакции
22.001
Каква е таа ТВ картичка, дали може да се инсталира при секој компјутер или треба посебни приклучоци?!

Обична ТВ картичка Асус си има ЦД-инњ може да се инсталире на секој компјутер...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.408
Поени од реакции
22.001
Да прашам нешто... Имам во компјутерот ТВ картичка но кога пуштам да гледам ТВ ми заглавува сликата односно ако сакам да сменам програма ми заглавува..До што ке е проблемот а пред 3 дена го форматирав компјутерот..???

Има ли некој да помогне?????
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.962
Поени од реакции
1.932
имам еден проблем на you tube на 50% од клиповите ми се појавува 500 internal server error ги пробувам клиповите од друг компјутер функционираат до што би можело да е проблемот?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913

Kajgana Shop

На врв Bottom