Покер

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
nisto braka maestro mi e kartickata ni na neteler ne saka da mi prefrli pari 4 pati probav ne se kojznae sto pari 60 75 evra sakav da prefrlam znaci na 1 pisam 75 evra 2 pisam broj na kartickata 1234567786543 maestro 3 card value mkd 4 vaznost mesec 5 godina 6 sigurnosen kod poslednite brojki od kartickata pa nek si ebe majkata me iznervira[DOUBLEPOST=1460306296][/DOUBLEPOST]

nisto braka maestro mi e kartickata ni na neteler ne saka da mi prefrli pari 4 pati probav ne se kojznae sto pari 60 75 evra sakav da prefrlam znaci na 1 pisam 75 evra 2 pisam broj na kartickata 1234567786543 maestro 3 card value mkd 4 vaznost mesec 5 godina 6 sigurnosen kod poslednite brojki od kartickata pa nek si ebe majkata me iznervira
Маестрото ти е за шофершајбната на зима кога ќе ти замрзне да ја забришиш .. извади виза да те види господ.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Маестрото ти е за шофершајбната на зима кога ќе ти замрзне да ја забришиш .. извади виза да те види господ.
eh za sofersajbanata ic ne bega ama ne mi e jasno ja ima maestro na neteler a nesaka da prefrli pari
 
J

joe.b

Гостин
:icon_lol:

Блинди 20, 30 евра, ситна игра. Математички за еден бај ин ти требаат 100 големи блинди за добар покер, и пари доволно за 3 бај ина на една сесија. Со голема блинда од 20 евра ти требаат 2000 евра за еден бај ин, односно 6000 евра за 3 бај ина.

За комплетна банка за да играш покер со големи блинди од 20 евра ти требаат 30 големи бај ина, односно 30*2000 = 60 000 евра.

Ситница.
Не знаев друже како идат работите, никогаш досега немам играно онлајн ,затоа и се распрашував, извинете што ве гњавев. Мислев дека е едноставно, buy in 1000е, мала блинда 10 голема 20 и играш. Ќаруваш, пример 100е , стануваш си ги пребацуваш на сметка и пријатно. Сепак не било така едноставно. Фала ти на одговорот како и да е.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не знаев друже како идат работите, никогаш досега немам играно онлајн ,затоа и се распрашував, извинете што ве гњавев. Мислев дека е едноставно, buy in 1000е, мала блинда 10 голема 20 и играш. Ќаруваш, пример 100е , стануваш си ги пребацуваш на сметка и пријатно. Сепак не било така едноставно. Фала ти на одговорот како и да е.
На толкави блинди баш на покерстарс не како што пиша Ставро 60к туку 100к ќе ти требаат .. таму играат правите покер играчи така да нема шанса лесно да ќариш 100 евра. Затоа ако сакаш имаш еден куп турнири од 2$ па нагоре се добрите со над 3к награден фонд.[DOUBLEPOST=1460308202][/DOUBLEPOST]
ni gz ne moze coek da si izbrise so niv ccccc da ti ibam toa rukata da ti ibam
Тврда е и за тоа не служи:D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.724
Поени од реакции
35.200
Не знаев друже како идат работите, никогаш досега немам играно онлајн ,затоа и се распрашував, извинете што ве гњавев. Мислев дека е едноставно, buy in 1000е, мала блинда 10 голема 20 и играш. Ќаруваш, пример 100е , стануваш си ги пребацуваш на сметка и пријатно. Сепак не било така едноставно. Фала ти на одговорот како и да е.
Абе како не е едноставно, остај шо те лажи ставро, лесно му е него, вози бмв х6 од 2015 година баш од таквите маси, ама не ви кажува на другите оти и вие ќе спечалите.
Оди искеширај парите и сите на покер, или џа или бу, можи чорбаџија да се сториш, а можи и да се тепаш со циганите за да фатиш некоја попрометна раскрсница.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Не знаев друже како идат работите, никогаш досега немам играно онлајн ,затоа и се распрашував, извинете што ве гњавев. Мислев дека е едноставно, buy in 1000е, мала блинда 10 голема 20 и играш. Ќаруваш, пример 100е , стануваш си ги пребацуваш на сметка и пријатно. Сепак не било така едноставно. Фала ти на одговорот како и да е.
На толкави блинди баш на покерстарс не како што пиша Ставро 60к туку 100к ќе ти требаат .. таму играат правите покер играчи така да нема шанса лесно да ќариш 100 евра. Затоа ако сакаш имаш еден куп турнири од 2$ па нагоре се добрите со над 3к награден фонд.[DOUBLEPOST=1460308202][/DOUBLEPOST]
Тврда е и за тоа не служи:D
Абе како не е едноставно, остај шо те лажи ставро, лесно му е него, вози бмв х6 од 2015 година баш од таквите маси, ама не ви кажува на другите оти и вие ќе спечалите.
Оди искеширај парите и сите на покер, или џа или бу, можи чорбаџија да се сториш, а можи и да се тепаш со циганите за да фатиш некоја попрометна раскрсница.
i sea momci ima li nekoe care kako da iznajdam nacin da prefrlam pari na neteler pa potoa na nekoj internet poker ???
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.724
Поени од реакции
35.200
i sea momci ima li nekoe care kako da iznajdam nacin da prefrlam pari na neteler pa potoa na nekoj internet poker ???
Имаш bank transfer, али не сум го пробал досега.

Инаку оди порачај си виза електрон во тутунска, ќе ти стигне за помалку од месец.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
i sea momci ima li nekoe care kako da iznajdam nacin da prefrlam pari na neteler pa potoa na nekoj internet poker ???
Имаш bank transfer, али не сум го пробал досега.

Инаку оди порачај си виза електрон во тутунска, ќе ти стигне за помалку од месец.
Не бе каков месец за 10 дена максимум ти ја вадат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.724
Поени од реакции
35.200
Не бе каков месец за 10 дена максимум ти ја вадат.
Не знам, јас имам скоро 5 години, прв пат кога ја вадев чекав месец дена, кога беше важноста на првата при крај, тие ми се јавија да си ја подигнам.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не знам, јас имам скоро 5 години, прв пат кога ја вадев чекав месец дена, кога беше важноста на првата при крај, тие ми се јавија да си ја подигнам.
Да да тогаш се чекаше толку и јас кога вадев ми викаја демек многу луѓе чекале и немале картички па затоа се чекало еден месец . Сега за 10 дена ја вадат .
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Имаш bank transfer, али не сум го пробал досега.

Инаку оди порачај си виза електрон во тутунска, ќе ти стигне за помалку од месец.
Не може со банк трансфер. Македонските банки не дозволуваат плаќање во странство без фактура.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom