Покер

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.745
Поени од реакции
35.307
momci na koja adresa da igram poker i direkno karticka moze da se logiram ili treba nesto drugo i smem li da igram preku internet ne li e zabraneto kockanjeto ?
Стави ги парите на нетелер или скрил, па од таму на страната каде што играш, ако си играл прилично оди на покерстарс али не се залетувај од старт на високи маси. Ако си рекреативец со поститни пари, оди на унибет, прилично пациенти има :)
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Стави ги парите на нетелер или скрил, па од таму на страната каде што играш, ако си играл прилично оди на покерстарс али не се залетувај од старт на високи маси. Ако си рекреативец со поститни пари, оди на унибет, прилично пациенти има :)
e sea od koga ke se registiram na bilo koja od ovia mozam li odma da prefrlam pari od mojata na taa ili treba da cekam[DOUBLEPOST=1460211050][/DOUBLEPOST]
Стави ги парите на нетелер или скрил, па од таму на страната каде што играш, ако си играл прилично оди на покерстарс али не се залетувај од старт на високи маси. Ако си рекреативец со поститни пари, оди на унибет, прилично пациенти има :)
e sea od koga ke se registiram na bilo koja od ovia mozam li odma da prefrlam pari od mojata na taa ili treba da cekam
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.745
Поени од реакции
35.307
e sea od koga ke se registiram na bilo koja od ovia mozam li odma da prefrlam pari od mojata na taa ili treba da cekam[DOUBLEPOST=1460211050][/DOUBLEPOST]
e sea od koga ke se registiram na bilo koja od ovia mozam li odma da prefrlam pari od mojata na taa ili treba da cekam
Направи прво акаунт на нетелер или на скрил, таму стави пари преку картица, па направи акаунт на страната каде што ќе се коцкаш, па таму во начин на депозит одбери си скрил или нетелер и префрли ги од тој акаунт на коцкарскиот :)
 
J

joe.b

Гостин
Направи прво акаунт на нетелер или на скрил, таму стави пари преку картица, па направи акаунт на страната каде што ќе се коцкаш, па таму во начин на депозит одбери си скрил или нетелер и префрли ги од тој акаунт на коцкарскиот :)
A чим ќариш на пример нешто.
Со коцкарскиот акаунт можно ли е (и како) да ги префрлиш на македонската сметка? И утре ден идеш и си ги вадиш фино лепо од АТМ.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.745
Поени од реакции
35.307
A чим ќариш на пример нешто.
Со коцкарскиот акаунт можно ли е (и како) да ги префрлиш на македонската сметка? И утре ден идеш и си ги вадиш фино лепо од АТМ.
Обратна процедура, коцкарски акаунт-нетелер од таму или директива ги тргаш на тукашна сметка и ќе си платиш провизија, или ако не сакаш да знаат дека ти легнале пари, порачај си картица од нетелер, доаѓа за 30 дена (21 работен) и чини 10евра, со неа можеш да повлекуваш од сите банкомати каде што поддржуваат мастер кард, директива од нетелер, без еднаш да ги тргаш на наша сметка, па да ги вадиш.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Обратна процедура, коцкарски акаунт-нетелер од таму или директива ги тргаш на тукашна сметка и ќе си платиш провизија, или ако не сакаш да знаат дека ти легнале пари, порачај си картица од нетелер, доаѓа за 30 дена (21 работен) и чини 10евра, со неа можеш да повлекуваш од сите банкомати каде што поддржуваат мастер кард, директива од нетелер, без еднаш да ги тргаш на наша сметка, па да ги вадиш.
probav na skril ne saka nesto mozda i moja greska da pravam nekade registiran sum ali koa sakam da prefrlam pari na skril od nasive ne mi dava potocno kaj se vnesuvat podatocite od kartickata broevite e sea da se registiram na neteler moze li odma da se prefrlat pari pa potoa na wiliam hil ili poker stars ???
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.745
Поени од реакции
35.307
probav na skril ne saka nesto mozda i moja greska da pravam nekade registiran sum ali koa sakam da prefrlam pari na skril od nasive ne mi dava potocno kaj se vnesuvat podatocite od kartickata broevite e sea da se registiram na neteler moze li odma da se prefrlat pari pa potoa na wiliam hil ili poker stars ???
Не те познава скрил тебе, сумлив си, а нетелер со циа е врзан ;)

Ако сакаш може да направиме мунасип, ако треба да префрлаш поголема сума, пиши ми во контакт број на картица, csv број, важност и корисник, јас ќе ти ја направам трансакцијата, не се мачи за џабе со акаунти.
 
J

joe.b

Гостин
Не те познава скрил тебе, сумлив си, а нетелер со циа е врзан ;)

Ако сакаш може да направиме мунасип, ако треба да префрлаш поголема сума, пиши ми во контакт број на картица, csv број, важност и корисник, јас ќе ти ја направам трансакцијата, не се мачи за џабе со акаунти.
За него не знам, ама јас те слушав, пробав, успеав, зборам за NETELLER. Само уште да најдам добар покер. Ај препорачај некој, онака солидни маси. Убава паричка кај шо се врти, не астрономски цифри, него онака, пример блинди 20-30€ нешто малце повеќе. - колку за цигари ;)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.745
Поени од реакции
35.307
За него не знам, ама јас те слушав, пробав, успеав, зборам за NETELLER. Само уште да најдам добар покер. Ај препорачај некој, онака солидни маси. Убава паричка кај шо се врти, не астрономски цифри, него онака, пример блинди 20-30€ нешто малце повеќе. - колку за цигари ;)
Атер за тролањето.
http://www.pokerstrategy.com/free-money/#devices/windows/
https://www.pokerstars.com/
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
За него не знам, ама јас те слушав, пробав, успеав, зборам за NETELLER. Само уште да најдам добар покер. Ај препорачај некој, онака солидни маси. Убава паричка кај шо се врти, не астрономски цифри, него онака, пример блинди 20-30€ нешто малце повеќе. - колку за цигари ;)
Заебано е кеш гејм на покерстарс посебно на големи влогови ама затоа имаш најдобри турнири вечерва имаш сандеј сторм и милион пробај ги

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041D using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
За него не знам, ама јас те слушав, пробав, успеав, зборам за NETELLER. Само уште да најдам добар покер. Ај препорачај некој, онака солидни маси. Убава паричка кај шо се врти, не астрономски цифри, него онака, пример блинди 20-30€ нешто малце повеќе. - колку за цигари ;)
:icon_lol:

Блинди 20, 30 евра, ситна игра. Математички за еден бај ин ти требаат 100 големи блинди за добар покер, и пари доволно за 3 бај ина на една сесија. Со голема блинда од 20 евра ти требаат 2000 евра за еден бај ин, односно 6000 евра за 3 бај ина.

За комплетна банка за да играш покер со големи блинди од 20 евра ти требаат 30 големи бај ина, односно 30*2000 = 60 000 евра.

Ситница.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
:icon_lol:

Блинди 20, 30 евра, ситна игра. Математички за еден бај ин ти требаат 100 големи блинди за добар покер, и пари доволно за 3 бај ина на една сесија. Со голема блинда од 20 евра ти требаат 2000 евра за еден бај ин, односно 6000 евра за 3 бај ина.

За комплетна банка за да играш покер со големи блинди од 20 евра ти требаат 30 големи бај ина, односно 30*2000 = 60 000 евра.

Ситница.
Може на центи мислел али ако вистина мислел на блинди од 20 30 евра тоа е коцка

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041D using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.745
Поени од реакции
35.307
:icon_lol:

Блинди 20, 30 евра, ситна игра. Математички за еден бај ин ти требаат 100 големи блинди за добар покер, и пари доволно за 3 бај ина на една сесија. Со голема блинда од 20 евра ти требаат 2000 евра за еден бај ин, односно 6000 евра за 3 бај ина.

За комплетна банка за да играш покер со големи блинди од 20 евра ти требаат 30 големи бај ина, односно 30*2000 = 60 000 евра.

Ситница.
Му пишав погоре, трол.

Ваквите со 5 евра ако треба да седнат им е скапо ;)
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Не те познава скрил тебе, сумлив си, а нетелер со циа е врзан ;)

Ако сакаш може да направиме мунасип, ако треба да префрлаш поголема сума, пиши ми во контакт број на картица, csv број, важност и корисник, јас ќе ти ја направам трансакцијата, не се мачи за џабе со акаунти.
За него не знам, ама јас те слушав, пробав, успеав, зборам за NETELLER. Само уште да најдам добар покер. Ај препорачај некој, онака солидни маси. Убава паричка кај шо се врти, не астрономски цифри, него онака, пример блинди 20-30€ нешто малце повеќе. - колку за цигари ;)
nisto braka maestro mi e kartickata ni na neteler ne saka da mi prefrli pari 4 pati probav ne se kojznae sto pari 60 75 evra sakav da prefrlam znaci na 1 pisam 75 evra 2 pisam broj na kartickata 1234567786543 maestro 3 card value mkd 4 vaznost mesec 5 godina 6 sigurnosen kod poslednite brojki od kartickata pa nek si ebe majkata me iznervira[DOUBLEPOST=1460306296][/DOUBLEPOST]
Не те познава скрил тебе, сумлив си, а нетелер со циа е врзан ;)

Ако сакаш може да направиме мунасип, ако треба да префрлаш поголема сума, пиши ми во контакт број на картица, csv број, важност и корисник, јас ќе ти ја направам трансакцијата, не се мачи за џабе со акаунти.
За него не знам, ама јас те слушав, пробав, успеав, зборам за NETELLER. Само уште да најдам добар покер. Ај препорачај некој, онака солидни маси. Убава паричка кај шо се врти, не астрономски цифри, него онака, пример блинди 20-30€ нешто малце повеќе. - колку за цигари ;)
nisto braka maestro mi e kartickata ni na neteler ne saka da mi prefrli pari 4 pati probav ne se kojznae sto pari 60 75 evra sakav da prefrlam znaci na 1 pisam 75 evra 2 pisam broj na kartickata 1234567786543 maestro 3 card value mkd 4 vaznost mesec 5 godina 6 sigurnosen kod poslednite brojki od kartickata pa nek si ebe majkata me iznervira
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom