Покер

Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Ајде некој да помогне како е најдобро да се извадат пари од фул тилт

Дали преку виза дебитна или преку Скрил.
Проблемот е што на Скрил виза картичката не ми е верифицирана па се плашам дали после трансакцијата на да не заглават таму парите т.е да не можам да си префрлам пари на дебитната.

Инаку внесена ми е Виза дебитната картица на фул тилт имам направено депозит на два пати од по 10 долари

Се работи за 400 долари
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ајде некој да помогне како е најдобро да се извадат пари од фул тилт

Дали преку виза дебитна или преку Скрил.
Проблемот е што на Скрил виза картичката не ми е верифицирана па се плашам дали после трансакцијата на да не заглават таму парите т.е да не можам да си префрлам пари на дебитната.

Инаку внесена ми е Виза дебитната картица на фул тилт имам направено депозит на два пати од по 10 долари

Се работи за 400 долари
Немај гајле извади ги на скрил па после регистрирај картица , секако ќе ти стојат на скрил парите не ти бегаат никаде .
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Prodavam karti Bicycle Seconds Poker (crven shpil) i World Poker Tour (crn i plav shpil). 200 denari od shpil :D
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Освен 888покер, дај кажете некоја друга страна кај шо има бонус при регистрација, ама да не бара депозит..
Значи фри тикетче за турнир, или да дава 1 долар/евро нешо така...

БЕЗ ДЕПОЗИТ АМАН :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Освен 888покер, дај кажете некоја друга страна кај шо има бонус при регистрација, ама да не бара депозит..
Значи фри тикетче за турнир, или да дава 1 долар/евро нешо така...

БЕЗ ДЕПОЗИТ АМАН :D
Поарно играј на фб дека без депозит немат шанси да ги извајш парите така да џабе играш.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Поарно играј на фб дека без депозит немат шанси да ги извајш парите така да џабе играш.
Абе ќе напрам депозит секако јас, чекам плата за 4-5 дена, туку реков дур неам кеш дали имат некоја страна...
Се регнав на покерстарс, и уш неколку други..

САмо на 888покер, ми даде 7 тикети за турнири...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Абе ќе напрам депозит секако јас, чекам плата за 4-5 дена, туку реков дур неам кеш дали имат некоја страна...
Се регнав на покерстарс, и уш неколку други..

САмо на 888покер, ми даде 7 тикети за турнири...
Имаш во пп сега сајт за да се регистрираш
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Абе ќе напрам депозит секако јас, чекам плата за 4-5 дена, туку реков дур неам кеш дали имат некоја страна...
Се регнав на покерстарс, и уш неколку други..

САмо на 888покер, ми даде 7 тикети за турнири...
http://www.pokerstrategy.com/

Страна која после помината ''обука'' дава почетен капитал од 50 долари на сите страни кои што соработуваат со нив(скоро сите покер страни).
Јас ги земав на еверест покер пред 3-4 год, и ги спукав сите за 2 дена :)
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
momci na koja adresa da igram poker i direkno karticka moze da se logiram ili treba nesto drugo i smem li da igram preku internet ne li e zabraneto kockanjeto ?
 
Член од
21 март 2014
Мислења
512
Поени од реакции
375
Покерстарс, таму впрочем се играт и турнирите од Македонската покер федерација
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
momci na koja adresa da igram poker i direkno karticka moze da se logiram ili treba nesto drugo i smem li da igram preku internet ne li e zabraneto kockanjeto ?
Зависи што ти е целта, и колку ти е знаењето. На покерстарс се вртат најмногу пари, но има и најмногу добри играчи. Ако си почетник, подобро ти е да играш на некој покер што е врзан со некоја кладилница, таму повеќето покер играчи ќе бидат рекреативци.
 
J

joe.b

Гостин
Јас кога сакав да почнам да играм со вистински пари на нет, ``љубезната`` службеничка на Стопанска банка ми рече дека е невозможно да ги извадам парите со никаква картичка VISA Internet, и слични картици од Стопанска банка или од било која друга во Македонија. бидејќи наводно сум го нарушувал ``законот за коцкање`` во Македонија.
Any explanations?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.570
Поени од реакции
2.164
Јас кога сакав да почнам да играм со вистински пари на нет, ``љубезната`` службеничка на Стопанска банка ми рече дека е невозможно да ги извадам парите со никаква картичка VISA Internet, и слични картици од Стопанска банка или од било која друга во Македонија. бидејќи наводно сум го нарушувал ``законот за коцкање`` во Македонија.
Any explanations?
Ke koristis posrednici kako Skrill

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom