Паркети

Член од
12 јануари 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Не се воопшто оригинални.Според мене само пробуваат да го емитираат босанецот Лака едноставно јас ги сметам како луѓе кои прават се на телевизија за да привлечат внимание...пример креваат нозе на маса зборуваат битолски и слично.Таман работа ако еден Тоше зборуваше крушевски или една каролина зборуваше битолски....:nesum:
а по што го имитираат Лака?
па од битола се, ебате, као да зборуваат..
и шо ако тоше зборуваше крушевски? тоа сигурно немаше да го спречи да направи добра кариера.. :)
 

LordCalipso

Староседелец
Член од
10 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
54
Jok nemaat vrska ovie,kade mozat PARKETI zurka da napravat :pos2::pos2:Pogolemo sranje od ova ne sum slusnal ednostavno se prostaci za mene koj so majmunlak sakat da steknat popularnost,blaze si i na tie sto gi slusaat :uvo::uvo::uvo::uvo:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Вчера гостуваа во Прилеп. Искрено јас ги немам слушано и не можам да го кажам музичкиот аспект дали ги бива или не.А дека се одлепени е стварно се.Ама шо не праат ова дрогиве :smir:
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Вчера гостуваа во Прилеп. Искрено јас ги немам слушано и не можам да го кажам музичкиот аспект дали ги бива или не.А дека се одлепени е стварно се.Ама шо не праат ова дрогиве :smir:
паркети и дрога се 2 различни поими, и да одлепуваат на журки и на тв ама наку лугето си се ок. Сашо кога не свират работи како таксист,Зоки е професор по историја а за другите не знам.Паркети како бенд беа порано беа многу добри но оваа песната со Елена Ристевска им е срање(не оти имам нешто против Елена).Инаку кој не знае бендот Паркети е оформен некаде во почетокот на 90 тите и имаат издадено повеке албуми
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Не би рекол дека музички ги бива ама за да направат забава знаат
одлепени се ептен посебно сашо пеачот
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
паркети и дрога се 2 различни поими, и да одлепуваат на журки и на тв ама наку лугето си се ок. Сашо кога не свират работи како таксист,Зоки е професор по историја а за другите не знам.Паркети како бенд беа порано беа многу добри но оваа песната со Елена Ристевска им е срање(не оти имам нешто против Елена).Инаку кој не знае бендот Паркети е оформен некаде во почетокот на 90 тите и имаат издадено повеке албуми
За професиите нивни појма немав (не дека не познавам професори и таксисти што се дрогираат) иначе знам за почетоците на групата,иам едно 10тина песни онака шо ми се врткаат низ винамп шо ги снимиле никој ко не ги знаел т.е. ко ги знаело само подземјето :smir:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Top si se deckite,nedostasuvase nekoj vakov FREAK bend,i sovet do niv neka si go zadrzat bitolskiot akcent vo tekstovite..Mn porazlicno zvuci od ona normalnoto sto go srekavame sekoj den na radio i po televizii:wink:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.357
Поени од реакции
7.515
Паркети... за оние што не знаат, гад блес интернет, и на јутјуб најдов снимки направени одамна во времето, кога Паркети беа вистински панкеришча :)

Со тек на време сакаа да станат популарни па се обидуваа на различни начини. Еден од нивните обиди е Unpluged концерт во клубот B2 на кој можеа да влезат само мал број на нивни фанови. Еве и јас за тоа дознав ден после концертот.
Една снимка има и од тој настан

Инаку нивните концерти се едни од најпрофесионално одработените од сите концерти во земјава. А истовремено и толку забавни. Ако почнам да ви пишувам за сите настани поврзани со нивни концерти на кои сум бил, на среде пост ќе престанете да ме читате :)

БИТНО: Кога беа на турнеја низ Македонија пред 3-4 години залутан куршум им направил дупка во комбето, и за среќа не погодил ниту еден од членовите. Кога отишле во полиција да го пријават тоа, џандарите мајтап си терале и не им верувале на момците и Марија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom