Официјано започнува Зелена карта 2013 денеска

Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Ти си единствен носител на зелената карта.

ПС. Мислам дека си згрешил со фотошопот.
--- надополнето: 16 октомври 2012 во 06:10 ---
Како може да ја направам правилна сликата освен да одам на сликање ? ...со кој програм ?
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Ти си единствен носител на зелената карта.

ПС. Мислам дека си згрешил со фотошопот.
--- надополнето: 16 октомври 2012 во 06:10 ---


Според правилата сликата мора да биде највеќе 6 месеци стара.
--- надополнето: 16 октомври 2012 во 06:22 ---



Зависи кога ке ти го закажат интервјуто.... како што сум читал досега сите интервјуа се од Август па до Октомври.
Таму на интервјуто се договара до кога најкасно мора да се влезе во Сад.


За сето ова не сум сигурен најдоборо прочитај овде. Таму ке ги најдеш сите одговори.
Не јас не ја едитирав во фотошоп,тука само ја намалив резолуцијата и после со picasa ја исеков на 600x600,иначе ни ја развлекував ни ништо,и мислам не е толку битна сликата,ако те извлечат може ради сликата да не ти ја доделат не ми се верува
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Како може да ја направам правилна сликата освен да одам на сликање ? ...со кој програм ?
Сликата мора да биде на бела позадина, и без никакви сенки направени од уши, муцка и такви работи ако ме сваќаш.
Ако успееш тоа да го достигнеш со обичен апарт..... браво.

Сепак би те советувал да платиш 150 до 200 денари за да ти биде мирна глава.
--- надополнето: 19 октомври 2012 во 06:04 ---
Не јас не ја едитирав во фотошоп,тука само ја намалив резолуцијата и после со picasa ја исеков на 600x600,иначе ни ја развлекував ни ништо,и мислам не е толку битна сликата,ако те извлечат може ради сликата да не ти ја доделат не ми се верува

Тоа никогаш нема да го дознаеме..... нели!;)
--- надополнето: 19 октомври 2012 во 06:10 ---
Еве ви помош околу сликите.

http://travel.state.gov/passport/pptphotoreq/digitalimagereq/digitalimagereq_5306.html

http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html#


И оној најбитниот линк од каде може да видите примери за тоа како треба и како не треба!

http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html
 

Peterson15

A TryHard
Член од
20 мај 2012
Мислења
169
Поени од реакции
188
Ај баш кажете кај би се сликал у Скопјето за евтини пари? Ако имам пријател со профи апарат би можел тој да ме слика или сепак има опасност да се заебе сликата гадно?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ај баш кажете кај би се сликал у Скопјето за евтини пари? Ако имам пријател со профи апарат би можел тој да ме слика или сепак има опасност да се заебе сликата гадно?
Поентата со сликањето е сликата да е 600*600 и да нема никакви СЕНКИ на сликата и нормално да не е фотошопирана.
Доколку го постигнеш тоа... не е битно со што.... тогаш добро.

Сепак мислам дека за 200-300 денари не се исплаќа да ризикуваш. Не верувам дека ке ти земат повеке затоа што сликата ти треба само на УСБ.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Знае ли некој како се закажува термин за консултации во америчка амбасада?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom