Останати фудбалски лиги

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
[DOUBLEPOST=1439854713][/DOUBLEPOST]
Килмарнок: Селтик 2:2

Јас ко фан на Rangers не сум голем љубител на Селтик, ама со задоволство го проследив мечот. Интересен натпревар. Динамичен и убав. ОК, помалку исполнет со филуван аматеризам, ама квалитетот е тој. Suma sumarum, некои ДЕРБИ мечеви од Премиер лигата можат вода да носат на текми од Шкотската премиер - во решето!

Ко шо реков, не сум фан на Селтик, ама келтиве заслужија да победат. Посебно по тоа што примија ManUre стил на гол за 2:2

Иначе голот на Нир Битон со кој Селтик поведе со 1:2 беше право ремек дело.

Киксна Селтик, па сега е втор, со 7 бода. Хартс е прв со три од три.

I'm sure that we all miss Rangers so...

Skot Alan je uzburkao duhove u Škotskoj. Vezni 23-godišnji fudbaler koji je odrastao kao navijač Rendžersa, potpisao je danas ugovor sa mrskim gradskim "neprijateljem" Seltikom!

Doskorašnji prvotimac Hibernijana učinio je nešto što se retko događa, a decenijama unazad bilo je nezamislivo da jedan fudbaler koji je privržen plavoj bolji zaigra za komšije ili obrnuto. Uvek je pripadnost Seltiku ili Rendžersu, barem kada su škotski fudbaleri u pitanju, bila stvar verosipovesti, podele na katolike i protestante.

Ta tradicija izrodila je veliko fudbalsko rivalstvo, često i međusobnu mržnju, a čak iakoAlan, koji je rođen u plavom delu Glazgova, pokušava da smiri strasti i tvrdi da je povukao fudbalski potez, niko nije siguran kako će navijači Seltika reagovati na činjenicu da je deklarisani Policajac postao deo njihovog kluba.
"Lako sam se odlučio za Seltik. Želeo sam napredak u karijeri i smatram da je dolazak ovde pravi potez. Posebno sam se obradovao kada sam čuo da postoji interesovanje Seltika jer je igranje u Evropi ozbiljan izazov za svakog fudbalera", istakao je Alan.

Njegov doskorašnji klub Hibernijan odbio je letos ponudu Rendžersa za koji je fudbaler navijao u detinjstvu. Kaže da će nastaviti da živi u Glazgovu, bez obzira na komentare u kojima je označen kao izdajnik.
"Znam da će me mnogi kritikovati i napadati, ali sam spreman na sve. Moj posao je da budem fudbaler. U krijeri morate da vodite računa o interesima i to je stvar sa dolaskom u Seltik. Porodica me je podržala u odluci koju sam doneo, jedva čekam da zaigram za ovaj klub", zaključio je vezista, koji se nada da će se naći u timu Zelenih u sredu uveče na meču sa Malmeom u plej-ofu za Ligu šampiona.
 
Последно уредено:

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ми отидоа курац и Катанија и Сиена. Дајте некој тим од Тоскана да бодрам, ама не Фиорентина пошто некако хипстерски ми е дури сега да почнам за нив да навивам.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.981
Поени од реакции
6.907
Ми отидоа курац и Катанија и Сиена. Дајте некој тим од Тоскана да бодрам, ама не Фиорентина пошто некако хипстерски ми е дури сега да почнам за нив да навивам.
Епа грешка си друже.Навивачите на Ливерпул се во одлични односи (збратимени) со овие од Фиорентина.Причината е што овие од Фиренца го мразат Јуве повеќе од се, а знаеш што значи Ливерпул во очите на тифозите на Јуве па и на останатите италијански екипи.Сега дали сеуште тоа дружење меѓу навивачите на овие екипи трае, неможам да ти потвдрам 100 %.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Епа грешка си друже.Навивачите на Ливерпул се во одлични односи (збратимени) со овие од Фиорентина.Причината е што овие од Фиренца го мразат Јуве повеќе од се, а знаеш што значи Ливерпул во очите на тифозите на Јуве па и на останатите италијански екипи.Сега дали сеуште тоа дружење меѓу навивачите на овие екипи трае, неможам да ти потвдрам 100 %.
Абе неам ја ништо против Фирорентина вака, ама се осеќам неморално тек сеа коа се ојачаа да почнам да навивам за нив :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ми отидоа курац и Катанија и Сиена. Дајте некој тим од Тоскана да бодрам, ама не Фиорентина пошто некако хипстерски ми е дури сега да почнам за нив да навивам.
Емполи <3
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ladies and Human beings,

Ако сакате да се чувствувате како да се наоѓате на граница меѓу Северна и Јужна Кореја, утre од 19:00 часот по античко-македонско време, проследете го локалното дерби на Stadion pod Bijelim Bregom, каде што се среќаваат ХШК Зрињски и НК Широки Бријег.
Петто коло Босанска Премиер лига.

Ultrasi против Шкрипари

Хрватска против Хрватска

Enjoy дерби проследено со пцовки, колнење и по некој ситно-крупен инцидент. :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Вчера започна и косовската суперлига до дуелот Беса Пеје против Хајвалија каде домаќините минимално славеа со 1:0. Вториот натпревар го играа Приштина со Фероникели ама резултатот не е познат и не е објавен на интернет.

Чудно е што немало пукање и тепачка на ниту еден од натпреварите
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.570
Вчера започна и косовската суперлига до дуелот Беса Пеје против Хајвалија каде домаќините минимално славеа со 1:0. Вториот натпревар го играа Приштина со Фероникели ама резултатот не е познат и не е објавен на интернет.

Чудно е што немало пукање и тепачка на ниту еден од натпреварите
Логично, нема веке српски екипи .
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Јаки голови постигнале Диара и Окампос за Марсеј
 
Член од
27 септември 2014
Мислења
175
Поени од реакции
350
upload_2015-8-31_19-18-31.png
Популарните „Илинденци“, утре со почеток од 11.30 часот по средноевропско време, го играат натпреварот на деценијата. Во единствената осминафинална пресметка од рамките на официјалниот Куп на Австралија (ФФА Куп), условно кажано македонскиот тим на домашен терен го пречекува австралискиот шампион Мелбурн Виктори.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Дами и господо, во сабота, на петти, кога целото фудбалско внимание ќе биде свртено кон квалификациите на ЕП 2016, во Чезена, на стадионот Дино Манузи, со дуелот Чезена - Бреша ќе се отвори уште една, спектакуларна сезона на Серија Б.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom