Опивање (Сакам да се напијам)

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ми пројде меракот. Дали 2-3 пати годишно се фаќа, се на се.
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Ретко пијам да се испијанам тоа само кога сме со друштво негде собрани...
за по кафичи не преферирам... си пијам онака коктели, водка али да се испијанам никако.. едно шо не сакам да ме гледа народо напраена летва а друго не ме личи фино скоцкана низ корзо да припаѓам.. :D али во секој случај фан сум (y)
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Epa vaka sea,znaci pienje preferiram sekoj petok i sabota i toa strogo 4-5 zuti vo domasna atmosfera,pa potoa mavam uste 1-2 piva u disko.I taka sekoj vikend,opusten,abe te boli kur.
A vie sto zboruvate deka koga ste pijani, ste se smeskale,peele i slicno,toa ne e deka ste pijani nego podnapieni malko poveke od potrebno,da si pijan e da ne ti teknuva ni kade si legnal,ni kako ni so sto a ni so koj si piel!
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
5
Во моментов 2-3 лименки Amstel уф уф туф
иначе практикувам пиенки скоро секој ден во нормални количини,обично пиво маам...А да функционирам шематски ко робот само виќендашки да се преполнуем за да клатам екстремитети по клубовине и ред други работи...Тоа никако :D
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Па не сакам толку откако си направив проблеми со јетрата. Иначе уживам во добро виски или пиво. Абсинт посебно ме вози, а другиве зошто сум бил млад и глуп. Не дека и домашна вишноваќа е за фрлање.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Како ми иди, еднаш месечно така нешо.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
se otvaram najcesto za vikendi za da se raspolozam poso trezen ne se izlegvit i to e fakt ! mn mrazam ko ke mi recit nekoe masko ne pijam alkohol :D aj da ne pijas konstanto ama ke se otvoris ednas vo mesecot uz dobro drustvo,muzika itn..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom